Agroturystyka w Jastrzębiej Górze
Znaleźliśmy 19 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Jastrzębia Góra, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Jastrzębiej Górze
Jastrzębia Góra to znana miejscowość wypoczynkowa. W latach 20. wypoczywała tu elita polskiej klasy politycznej – Piłsudski, Rydz-Śmigły oraz prezydent Mościcki. Przekonaj się, czy Jastrzębia Góra zachowała dawny powab, a na wszelki wypadek zatrzymaj się w zacisznej, otoczonej naturą agroturystyce, których w Jastrzębiej Górze nie brakuje. Są one usytuowane przede wszystkim w głębi miejscowości, więc jeśli zależy Wam na jak najkrótszej drodze na plażę, nie zwlekajcie z rezerwacją, ponieważ przybrzeżnych ośrodków jest zaledwie kilka. Jeśli bardziej liczy się dla Was zaciszne bezpośrednie otoczenia ośrodka, szukajcie perełek kawałek za Jastrzębią Górą.
Nad bałtyckimi klifamiW Jastrzębiej Górze można zatrzymać się w przytulnych drewnianych domkach, które niemal przez zdjęcie pachną świeżym drewnem. Znajdują się tu także nowoczesne ośrodki wypoczynkowe, którym nie można odmówić elegancji. W ofercie Jastrzębiej Góry znajdziecie również noclegi stworzone z większym rozmachem, gdzie można skorzystać z sauny oraz jacuzzi. Doskonałe warunki znajdą tu przede wszystkim grupy znajomych i rodziny do 4 osób. Wynajęcie noclegu dla większych grup jest wyzwaniem. Odwiedzający ośrodki agroturystyczne w Jastrzębiej Górze mogą liczyć na wiele udogodnień: dostęp do internetu przez Wi-Fi, TV, parking oraz kuchnię. W wielu miejscach znajduje się taras lub balkon, niejednokrotnie także ogród oraz, co najważniejsze, dużo przestrzeni dla siebie!
Podróżujący i aktywności
Jastrzębie Góra to malowniczo położona miejscowość, a góra w nazwie nie wzięła się tu przypadkowo – Jastrzębia Góra położona jest na wysokim klifie. Plaże są tu szerokie i piaszczyste, choć zejścia są głównie strome. Najlepiej wybrać to oznaczone numerem 25, które jest najłagodniejsze. To popularna miejscowość, która oferuje bardzo dużo atrakcji i wrażeń dla odwiedzających w każdym wieku. Centrum tego nadbałtyckiego kurortu wyznacza promenada Światowida, gdzie znajdziecie wiele rozrywek dla dzieci. Deptak zakończony jest fontanną, wokół której znajdują się miejsca wypoczynkowe. Jastrzębia Góra przysparza wielu okazji do rodzinnych spacerów oraz innych aktywności na zdrowym nadmorskim powietrzu, pełnym zawieszonego w nim jodu. Liczne okoliczne miejscowości również oferują wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Na przykład we Władysławowie można wypłynąć w rejs na pokładzie statku wycieczkowego z podwójną sterówką, co oznacza, że Wasze pociechy będą mogły nawigować przez cały rejs (pod uważnym okiem kapitana jednostki, w którego rękach cały czas spoczywał będzie ster nr 1). Zobaczcie najwyższy klif nad Bałtykiem, wdrapcie się na latarnię morską i cieszcie błogim plażowaniem w urokliwych okolicznościach Bałtyku.
Jastrzębia Góra dla aktywnychKlifowe wybrzeże Jastrzębiej Góry to raj dla biegaczy i innych „wytrzymałościowców”, którzy doskonale odnajdą się w tych stromych okolicach. W tutejszym parku krajobrazowym znajdziecie wiele tras rowerowych. Wokół Jastrzębiej Góry wytyczono aż 32 kilometry tras dla entuzjastów i entuzjastek nordic walking. Ta aktywność parę lat temu podbiła polskie może i nie traci na popularności ze względu na swoje prozdrowotne oddziaływanie. Naturalnie gościnni kijkarze chętnie dzielą tę trasę z biegaczami. W zimie zaś coraz częściej wytyczone szlaki przejmują narciarze biegowi! W regionie popularna jest także jazda konna. Znajdziecie tu kilka stadnin, gdzie można umówić się na plażową jazdę. Wszystkie te aktywności w połączeniu z ogólnorozwojowym treningiem na plaży przełożą się na doskonałą formę w sezonie jesiennym i dobrze naładowane baterie po urlopie.
Każdego roku Morze Bałtyckie pochłania aż 50 hektarów lądu.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Jastrzębiej Górze
W 2000 r. analizy geodezyjne ujawniły, że to właśnie w Jastrzębiej Górze leży najdalej wysunięty na północ kawałek Polski. Podróżników, którzy zapuścili się aż tak daleko na północ, o tym fakcie informuje pamiątkowy obelisk zwany Gwiazdą Północy.
2. Dawny biegun północnyWcześniej zaś uważano, że to przylądek Rozewie jest najdalej wysuniętym na północ polskim punktem, dlatego starsze roczniki mogły o nim wielokrotnie słyszeć w szkole. Choć zdetronizowany, pozostaje miejscem spacerów, choćby na trasie do znajdującej się tam latarni morskiej.
3. Minilatarnie morskieLatarnia morska w Jastrzębiej Górze jest najstarszym tego typu obiektem na polskim wybrzeżu. Jest w pełni udostępniona zwiedzającym, którzy szczególnie doceniają ją za przepiękne bałtyckie widoki. Warto ją także odwiedzić dla minimuzeum, które zaaranżowano w jej wnętrzu. Znajdują się tam modele pozostałych latarni z polskiego wybrzeża.
4. Tajemniczy Lisi JarTo miejsce, gdzie nagle znika nadmorski klimat i roztacza się tajemnicza atmosfera gęstego lasu. Lisi Jar to ciągnący się na ponad 300 metrów wąwóz, który gęsto porastają stuletnie buki i nieliczne jarzęby oraz dzikie grusze. Stoi tu obelisk z orłem, upamiętniający powrót Zygmunta III ze Szwecji, który właśnie tu dobił do brzegu w 1594 r.
5. Najlepsza whisky nad BałtykiemJedną z atrakcji, która jak magnes przyciąga turystów w Jastrzębiej Górze, jest Dom Whisky, zaprojektowany w zgodzie z zasadami, z jakimi budowano tradycyjne szkockie destylarnie. Można zapoznać się tu z metodami wytwarzania tego trunku, zostać na degustację oraz kupić butelkę bursztynowego napoju.
6. Spacer po dawnym kurorcieAby odkryć urok Jastrzębiej Góry z lat 20. XX wieku, należy przejść się ul. Bałtycką. Tam znajduje się wiele zabytkowych budynków, które w czasach, gdy do miejscowości ściągała polska inteligencja, służyły jako pierwsze pensjonaty.
7. Magia torfowiskNa południowym zachodzie od Jastrzębiej Góry rozciągają się przepiękne tereny rezerwatu Bielawa. Z platformy widokowej można tu obserwować zwyczaj lęgowe wielu gatunków, w tym żurawi, orła przedniego oraz sowy błotnej. Poza tym są to cudowne tereny torfowisk, które należą do najbardziej urokliwych, nietkniętych ręką człowieka obszarów w Polsce.