Domki letniskowe na Kaszubach
Znaleźliśmy 86 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Kaszuby, które mogą być interesujące
Domki letniskowe na Kaszuby: Najpopularniejsze cele podróży
Domki letniskowe na Kaszubach
Kaszuby to region kulturowy położony w północnej części Polski, należący do Pomorza Gdańskiego. Noclegi w domkach letniskowych na tym obszarze znajdziesz zarówno w najbardziej popularnych bałtyckich kurortach, takich jak Gdańsk, Sopot czy Gdynia, jak i w mniej znanych miejscowościach, wśród których znajdują się miasteczka i wsie położone nad wybrzeżem, między innymi Łeba, Dębki lub Władysławowo, a także tych mieszczących się w okolicach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego (Kartuzy, Sierakowice), w pobliżu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego (Kościerzyna, Nowy Bukowiec, Sominy) i Parku Narodowego Bory Tucholskie (Charzykowy).
Spędź takie wakacje, jakie lubiszWynajęcie domku letniskowego to idealna opcja na udane wakacje na Kaszubach. Obiekty te przeznaczone są zarówno dla samotnych podróżników, rodzin z dziećmi, jak i większych grup turystów. Niektóre z nich to budynki o tradycyjnej, szachulcowej zabudowie, inne są bardziej nowoczesne. Goście mają w nich do dyspozycji wiele udogodnień. Wśród najbardziej podstawowych znajduje się dostęp do Wi-Fi i telewizor, a do tego możemy dodać wyposażoną kuchnię, parking, ogród, sprzęt do grillowania, niekiedy basen lub plac zabaw. Do ponad połowy oferowanych na stronie domków letniskowych można przyjechać ze swoim czworonogiem. Hej, przygodo!
Podróżujący i aktywności
Jeśli wybierasz się ze swoją rodziną na Kaszuby, ale nie wiecie, jak spożytkować swój czas wolny – zachęcamy do prześledzenia naszej listy miejsc wartych zobaczenia! Oprócz zwiedzenia Trójmiasta, czyli Gdańska, Gdyni i Sopotu, miejscowości położonych wzdłuż wybrzeża, a także obowiązkowego odpoczynku na plaży, zajrzyjcie do mniej popularnych i mniej docenianych miasteczek tego regionu. W Kościerzynie przejdźcie się do trzech muzeów – Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Akordeonu. Obejrzyjcie ponad 50 budynków dawnej architektury ludowej w Muzeum-Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich, a w mieście uważanym za stolicę Kaszub, Kartuzach, odwiedźcie Muzeum Kaszubskie i zobaczcie słynną kolegiatę z XIV wieku. Warto również wziąć udział w warsztatach haftu kaszubskiego. Dowiecie się na nich co nieco o historii tego regionu, poznacie tajniki haftowania, a także zdobędziecie ciekawą wiedzę dotyczącą różnych szkół haftu. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w innych zajęciach manualnych, pomyślcie nad wzięciem udziału w warsztatach garncarskich, organizowanych w Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, mieszczącym się w Chmielnie.
Kaszuby dla miłośników natury i aktywnego spędzenia czasu wolnegoJeśli jesteś miłośnikiem aktywnego spędzania czasu na łonie natury, wybierz się na Kaszuby. Jest tu wiele atrakcji, które z pewnością Cię zaciekawią. Na terenie tego nadmorskiego regionu została wytyczona ponad 20-kilometrowa Droga Kaszubska, czyli trasa z najbardziej malowniczymi miejscami tego regionu. Rozpoczyna się w miejscowości Garcz i biegnie do Wieżycy przez Chmielno. Zaplanuj też wycieczkę do Szwajcarii Kaszubskiej, na której obszarze znajduje się wiele szlaków krajobrazowych, zarówno krótkich, kilkukilometrowych, jak i dłuższych, mających długość kilkudziesięciu kilometrów. Wybierz się na wędrówkę przez Pojezierze Kaszubskie i pofałdowane tereny Wzgórz Szymbarskich. Jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych, zaplanuj wycieczkę na tzw. Kółko Raduńskie, czyli 40-kilometrową trasę, która wiedzie przez 10 kaszubskich jezior. Odkryj też szlaki rowerowe i piesze w Kaszubskim Parku Narodowym. Wejdź na najwyższe wzniesienie na Kaszubach i jednocześnie na całym Niżu Europejskim – Wieżycę. Jej wysokość to 328,6 metrów n.p.m.. Na jej szczycie znajduje się 35-metrowa wieża widokowa.
Od 2005 roku język kaszubski jest językiem regionalnym. Można się nim posługiwać w urzędach, zdawać z niego egzamin maturalny lub przystąpić do studiów w zakresie jego nauki lub nauczania.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Kaszubach
Dawniej kuchnia kaszubska opierała się na łatwo dostępnych produktach, takich jak tłuste ryby, różne rodzaje mięs, grzyby i warzywa. Spróbuj śledzia po kaszubsku, zupy brzadowej z suszonych owoców lub zupy z żółtej brukwi. Warto też skosztować czerniny, rydzów po kaszubsku w pomidorowo-octowej zalewie, ruchanek kaszubskich, czyli okrągłych placków z żytniej mąki, a także potrawy zwanej „ferkase” – potrawki z kury.
2. Wybierz się na spływ kajakowyPrzeżyj niesamowitą przygodę na spływie kajakowym jedną z rzek przepływających przez Kaszuby. Wybór jest duży: spływ kajakowy Słupią, Wdą, Trzebiochą, Łupawą, Bukowiną, Łebą, Kamienicą czy Radunią. Bardziej doświadczeni kajakarze mogą wziąć udział w zawodach kajakarskich „Hydroaktywni”, organizowanych corocznie już od kilkunastu lat.
3. Zobacz kamienne kręgiZwiedź miejsca nazywane „polskim Stonehenge” – kamienne kręgi w Odrach i Węsiorach, będące jednymi z najciekawszych stanowisk archeologicznych w Europie. To tam znajdują się tajemnicze cmentarzyska i kurhany skandynawskich ludów, Gotów i Gepidów, pochodzące z I-III wieku. Wiele osób uważa, że w tych miejscach gromadzi się ogromna energia mająca lecznicze właściwości.
4. Dowiedz się co nieco o kaszubskim folklorzeWybierz się na Międzynarodowy Festiwal Folkloru, który corocznie odbywa się w kilku miejscowościach na Kaszubach. W ciągu kilku dni występują zespoły pieśni i tańca z całego świata, przedstawiając publiczności swoje choreografie.
5. Odkryj historię SłowińcówZajrzyj do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Jest ono poświęcone Słowińcom – grupie etnograficznej, która zamieszkiwała tereny nad jeziorami Gardno i Łebsko. Obejrzyj wnętrza tradycyjnych domów Słowińców, zwanych także Kaszubami Nadłębskimi, ich narzędzia i przedmioty codziennego użytku.
6. Obejrzyj słynne budowle w miniaturzeZaplanuj wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie, miejscowości mieszczącej się około 50 kilometrów na zachód od Gdańska. To tam zobaczysz słynne budowle z Polski i świata stworzone w skali 1:25, na przykład Statuę Wolności, Krzywą Wieżę w Pizie, Big Bena czy Chrystusa z Rio de Janeiro. Będąc w Parku Miniatur, warto także wybrać się do znajdującego się nieopodal Parku Gigantów, w którym zobaczysz owady i ryby w powiększeniu, a także 40-metrowy samolot.
7. Zachwyć się regionem z nietypowej perspektywyWejdź na wieżę widokową Kaszubskie Oko, mieszczącą się w Gniewinie. Jest ona częścią kompleksu turystyczno-rekreacyjnego, w którym znajduje się również wiele innych atrakcji, w tym mini park linowy, ziemne pole szachowe, galeria sztuki współczesnej czy pole golfowe.