Domki letniskowe w Borach Tucholskich
Znaleźliśmy 14 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Bory Tucholskie, które mogą być interesujące
Domki letniskowe w Borach Tucholskich
Nazwa Borów Tucholskich odnosi się zarówno do kompleksu borów sosnowych, jak i mezoregionu fizycznogeograficznego zlokalizowanego na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Nietrudno zatem zgadnąć, iż jest to obszar pełen zieleni i niezakłóconej przyrody. W tej części Polski znajdują się liczne domki letniskowe położone w pobliżu lub nawet w samym sercu lasu. Uroku kwaterom na terenie Borów Tucholskich dodają liczne jeziora i rzeki. Niektóre obiekty dzieli zaledwie 100 metrów od ich brzegu. Dlatego, jeśli masz ochotę spędzić wakacje w cichej okolicy i w otoczeniu piękna przyrody, nie zwlekaj i zatrzymaj się w domku letniskowym w Borach Tucholskich!
Niezwykły wystrój z wieloma udogodnieniamiNiezależnie czy podobają Ci się typowe, rustykalne wnętrza, czy też tradycyjny wystrój w nowoczesnym stylu, w Borach Tucholskich znajdziesz coś dla siebie. Wiele domków, także tych nowoczesnych, posiada drewniane elementy, które nadają im przytulnego klimatu. Wszystkie łączy jedna, wspólna cecha: są niezwykle ładne i zadbane. Jeśli chodzi o udogodnienia, tarasy i ogrody to standard w tutejszych domkach letniskowych. Na zewnątrz często znajdują się huśtawki, place zabaw, grill lub miejsce na ognisko, a także niezwykle wygodne hamaki i siedziska. Oprócz tego domki posiadają aneks kuchenny i prywatną łazienkę. Część obiektów zapewnia również darmowy Internet oraz możliwość spędzenia wakacji z pupilem bez dodatkowych opłat.
Podróżujący i aktywności
Bory Tucholskie to wręcz idealny kierunek wakacyjny dla osób pragnących spędzić urlop w bliskości z naturą. Oprócz domków zlokalizowanych w otoczeniu piękna przyrody znajdują się tu także parki krajobrazowe, rezerwaty oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. W tym ostatnim warto zobaczyć Jezioro Kacze Oko oraz Krasne, pomnik przyrody Dąb Bartuś lub wybrać się na spacer jedną z czterech obecnych tu ścieżek dydaktycznych. Innym interesującym dla miłośników przyrody miejscem może być Rezerwat cisów staropolskich im. Leona Wyczółkowskiego we Wierzchlesie. Ten najstarszy rezerwat przyrody w Polsce i drugi pod tym względem w Europie ma powierzchnię 113,61 hektarów. Znajduje się tam ponad 3500 cisów, w tym niektóre z nich kilkusetletnie. Innymi występującymi na terenie rezerwatu gatunkami chronionymi są lilia złotogłów, wawrzynek wilczełyko czy storczyk kruszczyk szerokolistny. Oprócz tego na terenie Borów Tucholskich znajduje się aż ponad 900 jezior, co również może zainteresować miłośników natury.
Bory Tucholskie dla aktywnychOsoby pragnące aktywnego wypoczynku również bez problemu znajdą atrakcje dla siebie w Borach Tucholskich. Niewątpliwie ciekawą formą rekreacji jest spływ kajakowy rzeką Brda oraz Wda. Z kolei Zalew Koronowski i jezioro Charzykowskie to wprost idealne miejsca na żeglugę. Znajdują się tu również specjalnie wytyczone szlaki dla miłośników jazdy konnej. Osoby kochające jazdę na dwóch kółkach także nie będą się tu nudzić. Dzięki szlakom rowerowym, wytyczonym w przepięknej okolicy przyrody, można tu nie tylko poprawić kondycję fizyczną, ale także zaznać kontaktu z naturą i się wyciszyć. Warto wybrać się na wycieczkę czarnym szlakiem, który przebiega przez tereny Parku Narodowego Bory Tucholskie. Jeśli jednak nie masz ochoty lub możliwości zabrania ze sobą swojego roweru, żaden problem! W siedzibie Park Narodowego Bory Tucholskie w Charzykowach możesz go wypożyczyć, nie martwiąc się o dodatkowy bagaż.
Tereny Borów Tucholskich zamieszkują aż 42 gatunki motyli, 17 gatunków mrówek i 45 gatunków ważek.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Borach Tucholskich
Spędzając urlop w Borach Tucholskich, warto udać się do ich stolicy. W miejscowości Tuchola znajduje się m.in. Muzeum Borów Tucholskich, gdzie oprócz wystaw stałych poświęconych historii miasta i jego mieszkańców oraz przyrody Borów mają miejsce także ciekawe ekspozycje okresowe, np. wystawy dzieł twórców ludowych.
2. Zwiedzanie grodu w RaciążuPierwsze wzmianki o grodzie pochodzą z XII wieku. By zachować go w jak najlepszym stanie, w 2012 roku został zrekonstruowany. Warto zobaczyć to miejsce, tym bardziej że wstęp do niego jest bezpłatny.
3. Wizyta w rezerwacie archeologicznym „Kręgi Kamienne”Ten znajdujący się w Odrach rezerwat to największe skupisko kręgów kamiennych w Polsce. Uważa się je za cmentarzysko plemienia Gotów i powstało w pierwszych wiekach naszej ery. Rezerwat obejmuje kompleks leśny o powierzchni 16,91 hektarów.
4. Zawitanie do wiosek tematycznychNowym zwyczajem mieszkańców wsi znajdujących się na terenie Borów Tucholskich jest organizowanie wiosek tematycznych polegających na integracji wysiłków mieszkańców wokół jednej, konkretnej tematyki lub produktu. Jest tu m.in. Wioska Kolejowa, Chlebowa, Miodowa czy Ptasia.
5. Wizyta w Kaszubskim Parku EtnograficznymPark znajduje się w Wdzydzach Kiszewskich i jest położony nad malowniczym brzegiem jeziora Gołuń. Na jego terenie mieści się ponad 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich z XVII, XVIII, XIX i XX wieku. Są tu m.in. szkoły, chałupy, kościoły, wiatraki czy karczmy.
6. Udanie się w okolice Wielkiego Kanału BrdyJest to sztuczny kanał wybudowany w XIX wieku. Idealnie nadaje się dla początkujących kajakarzy, a także na spacer w jego okolicach. Szczególnie ciekawym elementem jest znajdujący się tu akwedukt.
7. Malownicze uroczysko „Piekło”To uroczysko, zwane też Piekiełkiem, znajduje się w miejscowości Świt. Jest niezwykle urocze i można do niego dotrzeć niebieskim szlakiem.