Domki w Borach Tucholskich
Znaleźliśmy 23 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Bory Tucholskie, które mogą być interesujące
Domki w Borach Tucholskich
Bory Tucholskie to region znajdujący się w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. Jeśli rozglądasz się za wakacyjnym zakwaterowaniem w tej części Polski, nie musisz szukać dalej! Noclegi w domkach na terenie Borów Tucholskich znajdują się głównie w pobliżu Parku Narodowego Bory Tucholskie i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Mieszczą się w małych, położonych wśród lasów miejscowościach, a sąsiedztwo jezior jest ich dodatkowym atutem. Jeśli zależy Ci na spokojnym i wyciszającym urlopie, to nigdzie indziej nie poczujesz tak sielskiego klimatu jak w Borach Tucholskich. Na tym terenie nie ma większych miast, a jedynie niewielkie miasteczka, które idealnie wpasowują się w krajobraz i niespieszny tryb życia mieszkańców.
Rejon, którym się zachwyciszJeśli czytasz ten tekst, to przypuszczamy, że szukasz noclegu w Borach Tucholskich. Nie można było lepiej trafić! Oferowane na stronie noclegi są zróżnicowane i dopasowane do turystów, którzy na urlopie chcą zrelaksować się, uspokoić swoje myśli i oczyścić umysł. Zakwaterowanie znajdą tu samotnicy, pary, seniorzy, rodziny z dziećmi lub większe, nawet dziesięcioosobowe grupy znajomych. Obiekty znajdują się w malowniczych miejscowościach i położone są niedaleko tucholskich jezior. W komfortowych, estetycznie urządzonych i przestronnych domkach goście mogą korzystać z Wi-Fi, TV czy kuchni, niekiedy z pralki, kominka i sprzętu do grillowania. Z kubkiem kawy rozpoczniesz dzień na balkonie lub tarasie, młodsi uczestnicy wycieczki rozładują nadmiar energii w ogrodzie, a czworonodzy odpoczną pod cieniami rozłożystych drzew. Zapraszamy!
Podróżujący i aktywności
Rodzinny pobyt w Borach Tucholskich będziecie z pewnością miło wspominać. Wybierzcie się do serca tego regionu, miejscowości Tuchola. W Muzeum Borów Tucholskich poznajcie historię miasta, a także florę i faunę tej części kraju, natomiast na Rynku obejrzyjcie urokliwe kamieniczki. W Leśnie weźcie udział w Festiwalu Archeologicznym, na którym posłuchacie muzyki celtyckiej na żywo, zobaczycie pokazy dawnych rzemiosł i tańców, a także turniej rycerski. Zajrzyjcie też do grodziska w Raciążu, czyli osady pochodzącej sprzed około 3500-300 lat p.n.e. Zaplanujcie wycieczkę do jednej z wielu wiosek tematycznych, położonych w wielu miejscach w Borach Tucholskich: do Wioski Grzybowej w Krzywogońcu, Ptasiej Wioski w Adamkowie, Miodowej Wioski we Wielkim Mędromierzu czy Wioski Chlebowej w Janiej Górze. Wybierzcie się w podróż śladem historii i obejrzyjcie dawną, tradycyjną zabudowę w miejscowościach Krąg, Brzozie, Rzepiczna, Legbąd, Klocek, Brzozowe Błota, Lińsk, Zielonka, Rosochatka, Sucha.
Bory Tucholskie dla miłośników aktywnego wypoczynkuZachwyć się przyrodą w parkach krajobrazowych: Wdeckim i Zaborskim. W rezerwacie „Bagna nad Wstążką” zobacz największe w Borach Tucholskich torfowisko niskie, a w rezerwatach „Cisy nad Czerską Strugą” i „Ustronie” stare, naturalne lasy cisowe. Wybierz się na wieżę widokową Trzebciny lub na spacer jedną z wytyczonych ścieżek dydaktyczno-przyrodniczych. Naucz się pływać na desce surfingowej na Jeziorach Charzykowskim lub Krasińskim, znajdujących się tuż obok Parku Narodowego Bory Tucholskie, a także zrób tam kurs na patent żeglarski. Zwiedź okolice na dwóch kółkach i wybierz się do Uroczyska Piekiełko. To tam rzeka Brda tworzy liczne zakola, występuje ciekawa roślinność, a w okolicy rosną pomniki przyrody – kilkusetletnie dęby.
W Borach Tucholskich znajduje się jeden z największych kompleksów lasów sosnowych w Polsce. Na ich terenie rosną okazy takie jak brzoza karłowata, brekinia, cis, dąb czy grab.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Borach Tucholskich
Wybierz się do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, muzeum etnograficznego położonego w miejscowości Swornegacie. To tam zobaczysz galerię obrazów i zdjęć z tucholskimi krajobrazami, kupisz dzieła lokalnych artystów i dowiesz się co nieco o hafcie kaszubskim – tradycji, która odchodzi powoli w zapomnienie, przed czym próbują ochronić ją okoliczni twórcy.
2. Zwiedź okolice na rowerzeMiłośnikom aktywnych form spędzania czasu wolnego polecamy wycieczkę jednym ze szlaków rowerowych tzw. Kaszubskiej Marszruty. Jest to system tras rowerowych, liczący około 200 kilometrów. Dzięki specjalnie wytyczonym szlakom wybierzesz się nad znane i mniej znane jeziora regionu i atrakcyjne turystycznie miejscowości.
3. Zajrzyj do zamku krzyżackiego – drugiego po Malborku pod względem wielkościZaplanuj wycieczkę do miejscowości Człuchów, w której mieści się jeden z największych zamków krzyżackich w Polsce. Dziś mieści się tam Muzeum Regionalne. Jeśli interesują Cię dawne czasy i chcesz dowiedzieć się więcej na temat historii miasta i regionu, średniowiecznej sztuki i rzemiosła, a także zabytków ziemi człuchowskiej, koniecznie się tam wybierz!
4. Zobacz unikatowy zabytek na skalę krajuW miejscowości Fojutowo znajduje się wyjątkowy zabytek architektury hydrotechnicznej – akwedukt, pod którym krzyżują się dwa cieki wodne: Czerska Struga i Wielki Kanał Brdy. Jest to najdłuższa taka konstrukcja w Polsce; mierzy aż 75 metrów długości. Powstał w pierwszej połowie XIX wieku i był wzorowany na antycznych obiektach tego typu.
5. Dowiedz się, co ukrywa leśnieńska ziemiaW Leśnie zobacz kamienne kręgi, czyli cmentarzysko kurhanowe Gotów z epoki brązu. Znajduje się tam 50 kurhanów. W kilku z nich znaleziono wiele ciekawych przedmiotów, na przykład monetę z terenu dzisiejszej Słowacji lub amulet pochodzący znad Morza Śródziemnego.
6. Spróbuj regionalnych potrawKuchnia Borów Tucholskich od lat obfitowała w łatwo dostępne produkty, takie jak owoce leśne czy grzyby: z pierwszych przygotowywano dżemy i powidła, a z drugich przetwory. Warto spróbować szandaru, czyli babki ziemniaczanej, mac borowiackich, zupy ziemniaczanej czy pieczeni „fałszywy zając”.
7. Spłyń kajakiem jedną z tucholskich rzekBory Tucholskie stwarzają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Wybierz się na spływ kajakowy jedną z popularnych tras. Masz do wyboru spływ Brdą, Wielkim Kanałem Brdy i Czerską Strugą, szlakiem Chociny, Zbrzycą czy Czernicą z Białą. Są to tylko niektóre pomysły, lista szlaków przeznaczonych do spływu kajakiem jest o wiele dłuższa!