Chatki i siedliska w Beskidach
Znaleźliśmy 96 Chatki & siedliska. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Beskidy, które mogą być interesujące
Chatki & siedliska w Beskidy: Najpopularniejsze cele podróży
Chatki i siedliska w Beskidach
Piękne, pocztówkowe górskie chatki dostępne są we wszystkich pasmach składających się na Beskidy. Jeśli chcecie zanurzyć się w folklorze Beskidu Śląskiego, wybierzcie Trójwieś Beskidzką. Urlop możecie spędzić w leczniczym klimacie w Szczawnicy, Krynicy-Zdroju lub malutkiej Muszyny. Wybierzcie jedną z chatek leżących pod Nowym Targiem, by poznać jedne z najrzadziej odwiedzanych polskich gór – Gorce. Nad spokojną Soliną lub w Ustrzykach Dolnych znajdziecie świetne bazy wypadowe w Bieszczady. Klimatyczne Kluszkowce pozwolą Wam cieszyć się zjawiskową architekturą nad brzegiem przepięknego Jeziora Czorsztyńskiego pośród Pienin.
Idylliczna chatka w górachNiezależnie od tego, jaką lokalizację ostatecznie wybierzecie, odnajdziecie tam idylliczne górskie chatki, które sprawią, że Wasz pobyt w górach będzie naprawdę wyjątkowy i niepozbawiony wygód. Znajdziecie tu zarówno domki pełne tradycji, które u stóp gór stoją od lat, jak i nawiązujące do niej nowoczesne wykonania z luksusowymi udogodnieniami. Zewnętrzne baseny i jacuzzi skutecznie zachęcają do przyjazdu latem. Sauna, kominek i przytulne drewniane wnętrze kuszą wizją klimatycznego zimowego wieczoru. O każdej porze roku zachwycają tu widoki i wystawione do słońca tarasy. Spośród wszystkich chatek zaledwie kilka nie może pochwalić się górskim widokiem. Goście mogą tu liczyć również na zielony ogród, parking, wyposażoną kuchnię oraz dostęp do internetu i TV.
Podróżujący i aktywności
Beskidy to świetne pasma do rozwijania pasji u młodych górołazów i ćwiczenia ich wytrzymałości. Jeśli podróżujecie z bardzo małymi dziećmi, znajdziecie tu również sporo komfortowych wyciągów, dzięki którym zapoznacie maluchy z górską atmosferą, a sami będziecie mogli chłonąć widoki. Wybierzcie się na przykład na Szyndzielnię w Beskidzie Śląskim. Cały dzień można spędzić na płaskiej górze Żar, na której szczycie znajduje się wyjątkowy zbiornik wodny. Cudownym terenem dla rodzin są okolice Jeziora Czorsztyńskiego. Nad jego taflą górują dwa zamki, między którymi przemieścicie się statkiem wycieczkowym. Jest też plaża i ogromna zapora, po której można spacerować.
Beskidy dla szukających alternatywnych trasPopadliście w górską rutynę? Ciągnie Was w te same miejsca? Przekonajcie się do nowych tras. Gorce to nowe Bieszczady. Puste szlaki i nie mniej urokliwe panoramy przyciągają tych, którzy schodzą z utartych ścieżek. Do zdobycia jest tu m.in. dość wysoki Turbacz (1310 m n.p.m.), który reprezentuje Gorce w Koronie Gór Polski. Zupełnie pomijany jest Beskid Wyspowy, mimo że to tu leży Tymbark! To wyróżniające się na tle polskich gór pasmo, które występuje grupami, zwanymi wyspami. Jego urokliwe wysepki odkryjecie, wybierając się na Mały Szlak Beskidzki, który pozwoli Wam również odkryć Beskid Makowski, Mały oraz docenić Bielsko-Białą. W cieniu Bieszczad są Góry Sanocko-Turczańsko. Można tu m.in. zdobyć Lawortę, na której zimą działa ośrodek narciarski.
Beskidy dla poszukujących pięknych kadrówZnajdziecie tu zarówno ikoniczne miejsca, jak i sporo możliwości do fotograficznych odkryć. Wschód lub zachód słońca doskonale ogląda się z Kiczery (827 m n.p.m.) w Beskidzie Małym. Podejmijcie też wyzwanie pienińskiej sosny. Stojąca na szczycie Sokolicy 500-letnia sosna była wielokrotnie fotografowana, ale możliwości jej kreatywnego przedstawienia wciąż nie zostały wyczerpane. Piękne obiekty architektoniczne znajdują się na szlakach architektury drewnianej. Każde województwo – Śląsk, Małopolska oraz Podkarpacie – mają swoje lokalne szlaki, pełne perełek.
Nazwa szczytu Skrzyczne, znajdującego się w Beskidzie Śląskim, prawdopodobnie pochodzi od skrzeczenia żab!
7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Beskidach
W Polsce ekspres polarny jeździ po Bieszczadach! Mowa o Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej, która przewozi zachwyconych pasażerów na trasie Majdan-Balnica-Majdan. To niezwykła podróż przez serce bieszczadzkiego lasu.
2. Zachwyć się nad DunajcemSpłyń Dunajcem z doświadczonym flisakiem lub wybierz się na rafting. Alternatywą dla drogi wodnej jest zjawiskowa Droga Pienińska, uznawana za najpiękniejszy szlak w całym paśmie, który w dodatku jest bardzo łatwy do pokonania!
3. Odnajdź źródła WisłyLiczba mnoga, ponieważ źródła są dwa – Czarna Wisełka oraz Biała. Oba zlokalizowane są na stokach Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim na wysokości ok. 1150 m n.p.m. Miejsce, w którym rodzi się najważniejsza polska rzeka, można uznać za dość magiczne.
4. Poczuj przestrzeńPokonując niezwykłą Połoninę Caryńską w Bieszczadach. To najwyższa połonina w paśmie (1297 m n.p.m.), która zabierze Was w podróż poza granice rzeczywistości. To właśnie z powodu takich miejsc Bieszczady zyskały swoją renomę końca świata i ostatecznego miejsca wyciszenia.
5. Zobacz polskie HimalajeCharakterystyczne azjatyckie szczyty przypominają Trzy Korony – najwyższy punkt Pienin Środkowych. Ze szczytu rozpościera się fantastyczny widok na przełom Dunajca. Z kolei z brzegu Dunajca doskonale podziwia się przepiękne korony masywu, zwłaszcza gdy ich czubki są ośnieżone.
6. Doceń kunszt koronczarekKoniaków stał się światowym fenomenem za sprawą powstającej tu od ponad stu lat koronki. We wsi działa Centrum Koronki Koniakowskiej ze sklepem i muzeum, w którym dowiecie się, na czym polega wyjątkowość heklowania. W Koniakowie znajdziecie również bacówkę, w której spróbujecie świeżych górskich serów.
7. Odwiedź mikrouzdrowiskoMuszyna to malutka mieścina położona tuż pod granicą ze Słowacją. Oczkiem w głowie mieszkańców (i UNESCO) jest dawna cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku – najstarsza drewniana cerkiew w polskiej części Karpat! Znajdziecie tu również pijalnie wody i ogromne ogrody sensoryczne – największe tego typu miejsce w kraju!