Domy i apartamenty wakacyjne w Mysłakowicach

Domy i apartamenty wakacyjne w Mysłakowicach

Rozpocznij wyszukiwanie 30 homes w Mysłakowice teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Mysłakowice

Główne atrakcje w w Mysłakowice

  • Dolny Śląsk, Zamki i pałace, Karkonosze, Domki tyrolskie, Góry Sokole

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Mysłakowice

424 złdla 30 lis - 7 gru
682 zł średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Mysłakowice

75%dla 30 lis - 7 gru
24% średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Mysłakowicach

Wyjątkowa gmina

O Dolnym Śląsku mówi się, że to kraina zamków i pałaców. Najdobitniej można się o tym przekonać w Mysłakowicach, tworzących Dolinę Pałaców i Ogrodów. Ta niewielka gmina kryje w sobie tyle zabytków, że mogłaby nimi obdzielić spore miasto w Polsce! Znajdziecie tu też klimatyczne domy i apartamenty wakacyjne, w których poczujecie prawdziwy górski klimat. Możecie tu zamieszkać zarówno w samym centrum Mysłakowic, jak i na obrzeżach, na przykład na skraju lasu, by móc chłonąć lekko wilgotne, leśne powietrze.

Pałacowe noclegi

W Mysłakowicach znajdziecie kilka wyszukanych domów i apartamentów wakacyjnych. Choć w ofercie nie ma pałaców z prawdziwego zdarzenia, właściciele oferują gościom pałacowe wygody. Możecie tu na przykład zamieszkać w klimatycznym domu ze starym piecem kaflowym albo wynająć domek z widokiem na jezioro. W każdym obiekcie czeka na Was stabilne łącze internetowe, TV, przestronny parking oraz wyposażona kuchnia. Standardem jest także taras lub balkon – nie można tu sobie pozwolić na to, by widoki podziwiać tylko przez okno. By cieszyć się karkonoskim powietrzem, możecie także wyjść do ogrodu, w którym znajdziecie strefę relaksu i sprzęt do grillowania.

Wakacje w Mysłakowicach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Perełka Kotliny Jeleniogórskiej

Mysłakowice to niewielka miejscowość położona pod Jelenią Górą na Dolnym Śląsku. W skład gminy Mysłakowice wchodzą także miejscowości Wojanów, Kostrzyca, Bobrów, Karpniki, Strużnica, Gruszków oraz kilka innych. Wszystkie kryją w sobie przynajmniej jeden pałac lub zamek i tworzą razem Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej – Dolinę Pałaców i Ogrodów! To absolutnie unikatowy obszar obfitujący także w jeziora i stawy. Przez Mysłakowice przepływa górska Łomnica. Tu również wyrastają niezwykłe Góry Sokole na czele z Sokolikiem (644 m n.p.m.) oraz Krzyżną Górą (654 m n.p.m.). Szczyty pasma to ogromne skalne wykwity, na które można się wspiąć poprzez system schodów i platform.

Polskie Zillerhtal

W 1837 r. wieś wzbogaciła się o sporą liczbę nowych mieszkańców. Uciekający przed prześladowaniem religijnym Tyrolczycy z Zillerthal postanowili się osiedlić w tej części Kotliny Jeleniogórskiej, ponieważ przypominała im rodzinne strony! Dzięki nim Mysłakowice zyskały także unikalne osiedle domków tyrolskich. Do dziś na dziedzińcu pałacu stoi pomnik Johanna Fleidla, przywódcy grupy Tyrolczyków.

Podróżujący i aktywności

Mysłakowice dla entuzjastów pałacowego przepychu

Radziwiłłowie, Czartoryscy, Schaffgotschowie oraz Hohenzollernowie. Te zaszczytne rodów miały niegdyś posiadłości w okolicach Mysłakowic! W samej wsi wznosi się ogromny zespół pałacowo-parkowy ze świątynią Ateny, sztuczną grotą i spichlerzami. Obecnie mieści się w nim szkoła podstawowa, przez co jest dostępny jedynie do podziwiania z zewnątrz. Związany z tym zawód można sobie szybko powetować, przenosząc się do sąsiedniego Wojanowa. Tu znajduje się przepięknie odrestaurowany pałac wybudowany według założeń neogotyku angielskiego. Wokół roztacza się ogromny ogród. Odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych, przede wszystkim koncertów z uwagi na doskonałą akustykę. W Karpnikach mieści się z kolei pałac myśliwski, a pod Marczycami można podziwiać Zamek Księcia Henryka. Entuzjaści pałacowych budowli z pewnością docenią także te realizacje, które obecnie nie są w zbyt dobrym stanie. Zrujnowany pałac można zwiedzić np. w Bobrowie. Wciąż można tu odnaleźć ślady dawnego szyku, zagłębiając się w detale architektoniczne!

Mysłakowice dla lubiących się zmęczyć

Jeśli oprócz turystyki pałacowej interesuje Was także konkretny, aktywny wypoczynek, w Mysłakowicach odnajdziecie idealny balans. Między pałacami możecie się poruszać na rowerze, najlepiej górskim z uwagi na ukształtowanie terenu. Zaledwie 10 minut dzieli Was od Karpacza i jego licznych szlaków pieszych, rowerowych, a także narciarskich. Stąd możecie wyprawić się m.in. na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Alternatywą dla karkonoskich szlaków, które bywają zatłoczone, będą malownicze Rudawy Janowickie z tajemniczymi sztolniami w Kowarach i kolorowymi jeziorkami.

Nad Stawem Wyspowym można podziwiać wyjątkową bramę wykonaną ze...szczęk wieloryba!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Mysłakowicach

1. Przenieś się do Tyrolu

Spędźcie popołudnie w Tyrolu, odwiedzając osiedle domków tyrolskich w Mysłakowicach. Charakterystyczne domki z drewnianych bali ze zdobionymi balustradami są dziś różnorako zagospodarowane. Mieszczą się w nich m.in. restauracje, które nie stronią od prawdziwie tyrolskich przepisów.

2. Oraz do Szwajcarii

Szwajcarka to jedno z najbardziej klimatycznych schronisk na Dolnym Śląsku (a konkurencja jest spora). To całkowicie drewniany budynek wybudowany w stylu tyrolskim jeszcze w XIX w. Szwajcarka i serwowane tu naleśniki stanowią doskonały pretekst, by odwiedzić malownicze Góry Sokole, znajdujące się w paśmie Rudaw Janowickich.

3. I Norwegii

Kontynuując wątek międzypaństwowych przeszczepów: jedną z największych atrakcji Karpacza jest drewniany kościółek z XII w. Kościół wzniesiono w południowej Norwegii, później na skutek wykupu przez króla pruskiego świątynia miała stanąć w Berlinie. Ostatecznie zdobi jednak wejście na szlak na Śnieżkę. Wewnątrz można podziwiać okazałe malowidła nawiązujące do kultury wikińskiej!

4. Zasadź się na pstrąga

Dolina Pałaców i Ogrodów obfituje także w klimatyczne stawy, w których przepięknie odbija się karkonoska panorama. Czas nad wodą można tu spędzić m.in. w Siedlisku Pstrąga, które oprócz świetnej kuchni oferuje także możliwość złowienia pstrąga własnoręcznie w tutejszym łowisku.

5. Poznaj sekrety PRL

W nieodległych Kowarach po II wojnie światowej wydobywano...uran. Radioaktywny pierwiastek potrzebny był ZSRR do utrzymania arsenału nuklearnego. Dziś dawne sztolnie obfitują w tajemnice, które odkrywają przed odwiedzającymi doskonale przygotowani przewodnicy.