Domy i apartamenty wakacyjne w Kłodzko

Domy i apartamenty wakacyjne w Kłodzko

Rozpocznij wyszukiwanie 80 homes w Kłodzko teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Kłodzko

Główne atrakcje w w Kłodzko

  • Góry
  • Ścieżki rowerowe
  • Malownicze krajobrazy
  • Mosty i zabytki
  • Przyjazna atmosfera

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Kłodzko

421 złdla 23 lis - 30 lis
1233 zł średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Kłodzko

< 1%dla 23 lis - 30 lis
0% średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Kłodzku

Apartamenty wakacyjne na Dolnym Śląsku

Kłodzko, przyjazne i kameralne miasteczko na Dolnym Śląsku, zachęca do odwiedzin swoją miłą atmosferą i bliskością pięknych krajobrazów. Warto wybrać tam apartamenty wakacyjne z możliwością zaparkowania auta i zabrania ze sobą na urlop zwierzęcia. Mieszkania z pełnym wyposażeniem mieszczą się w malowniczym punkcie Kłodzka, a dokładnie w okolicach przepływającej przez miasto rzeki Nysy Kłodzkiej, przy ulicach takich jak Słowackiego lub Malczewskiego.

Domy wakacyjne w okolicach Kłodzka - spokój i wypoczynek

Okolice Kłodzka to przede wszystkim piękny krajobraz, który zachęca do wędrówek i rowerowych przejażdżek. Rekreację w terenie zapewnią domy wakacyjne w wioskach położonych niedaleko Kłodzka. Można ich szukać w takich miejscowościach jak na przykład Ławica, Kamieniec lub Ołdrzychowice Kłodzkie. Domy wakacyjne w tych lokalizacjach dają także dostęp do zadbanych ogrodów i miejsc parkingowych. Wypoczynek w takim miejscu będzie ogromną frajdą dla całej rodziny.

Położenie i komunikacja

Kłodzko - kameralne miasteczko

Kłodzko leży w województwie dolnośląskim przy trasie europejskiej numer 8. Krzyżują się tu także dwie drogi krajowe - 46 oraz 33. Dzięki dobrej komunikacji, Kłodzko jest swojego rodzaju węzłem transportowym dla okolicznych mniejszych miejscowości. W granicach administracyjnych miasta mieszczą się stacje kolejowe, w tym Kłodzko Główne oraz Kłodzko Miasto. Bez trudu z Kłodzka można dojechać pociągiem do Wrocławia lub Wałbrzycha. Jeśli chodzi o komunikację miejską, to obsługują ją autobusy PKS-u oraz prywatni przewoźnicy. Najbliższe lotnisko międzynarodowe to port Wrocław-Strachowice położony w odległości ok. 90 km na północ od Kłodzka.

Stolica ziemi kłodzkiej

Miasto Kłodzko ulokowane jest w Kotlinie Kłodzkiej, a dokładnie w jej północno-wschodniej części, u stóp Gór Bardzkich. Kłodzko położone jest na wysokości między 290 a 370 m n.p.m. Przez miasto płynie Nysa Kłodzka, która malowniczo meandruje wśród pięknego krajobrazu, dając schronienie wielu gatunkom ptaków wodnych. W obrębie miasta znajdują się liczne pomniki przyrody, w tym jesion wyniosły oraz topole - biała i czarna. Przez Kłodzko biegną cztery szlaki rowerowe oraz dwie bardzo ciekawe podziemne trasy turystyczne.

Ciekawe miejsca i zabytki

Kłodzko - miasto urokliwych mostów

Kłodzko, podobnie jak Wrocław, słynie z mostów, mostków i kładek. Obecnie jest ich w mieście 27. Oczywiście, największe mosty spinają oba brzegi Nysy Kłodzkiej, a także jej dopływu, czyli Młynówki. Wiele z mostów to po prostu kładki piesze, które nie tylko umożliwiają przedostanie się na drugą stronę, ale także tworzą piękny, iście pocztówkowy widoczek. Do najciekawszych mostów Kłodzka należy Most św. Jana, który został wykonany z kamienia. Jest on zamknięty dla samochodów i innych pojazdów. Po obu jego stronach stoją kamienne figury przedstawiające m.in. św. Jana Nepomucena, Pietę oraz Trójcę Świętą. Niegdyś na Most św. Jana w Kłodzku mówiono "most na jajach", a to za sprawą zaprawy, którą uzyskiwano z białek kurzych jaj, piachu i wapna. Ciekawie prezentuje się również kłodzki most żelazny o konstrukcji łukowej. Jest on przykładem subtelnego połączenia techniki z estetyką.

Kłodzko dla poszukiwaczy tajemnic

Twierdza w Kłodzku jest obiektem, który wciąż głęboko skrywa wiele tajemnic. Jest to budynek o charakterze obronnym, którego budowa rozpoczęła się w XVI w. Twierdza dzieli się na cztery wyraźnie wyodrębnione części. Są to: twierdza główna, fort posiłkowy "Owcza Góra", zachowane fragmentami obwarowania miejskie oraz umocnienia polowe. Od lat 60. ubiegłego stulecia twierdzę mogą zwiedzać turyści. Podczas wizyty w twierdzy można zobaczyć pokaz "historii na żywo", czyli przyjrzeć się bitwie o twierdzę w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych. Taka możliwość jest tylko raz w roku, kiedy na terenie budowli odbywa się impreza o nazwie Dni Twierdzy Kłodzkiej, a rekonstrukcję przeprowadza 47 pułk piechoty pruskiej z 1806 roku. Do oglądania są także korytarze minerskie - niewiele ponad kilometr podziemnych chodników został udostępniony turystom. Możliwe jest również nocne zwiedzanie twierdzy. Warto również zajrzeć do starej kuźni i kazamatów.

Z Kłodzka pochodzi aktor filmowy i teatralny Wojciech Mecwaldowski oraz Olga Szomańska, wokalistka.

3 rzeczy do zrobienia w Kłodzku

1. Wyspa Piasek

Miasto, bulwary i woda - oto przepis na wykreowanie pięknej i inspirującej miejskiej przestrzeni. Wyspa Piasek w Kłodzku połączona jest z resztą miasta aż dziewięcioma mostami. Jest to przepiękne miejsce, pełne dobrze zachowanych budynków, w tym kościołów i kamienic. Kameralny placyk tuż nad wodą jest punktem spotkań, zaś latem można tutaj obejrzeć film pod gołym niebem.

2. Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego to korytarz o długości ok. 700 m z przylegającymi do niego pomieszczeniami. Sale te prezentują najciekawsze zagadnienie z historii miasta i z życia jego dawnych mieszkańców. Wejście do podziemnych korytarzy znajduje się przy ulicy Zawiszy Czarnego, zaś trasa wiedzie pod Placem Kościelnym oraz pod ulicami Czerską, Tumską i Armii Krajowej. Zwiedzając tunel można przyjrzeć się m.in. wyposażeniu aptecznemu, pralni, piecowi do wypieku chleba czy narzędziom tortur.

3. Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Muzeum i jego ekspozycje obejmują wielokulturowe dziedzictwo ziemi kłodzkiej, prezentując sztukę i kulturę regionu, a także jego bogatą historię. Muzeum mieści się w budynku dawnego konwiktu jezuickiego. W jego zbiorach znajduje się obszerna kolekcja zegarów śląskich, numizmaty, zbiory konwisarskie oraz literatura regionalna.