Domy i apartamenty wakacyjne w Wałbrzychu

Domy i apartamenty wakacyjne w Wałbrzychu

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Wałbrzychu

Kwatery na malowniczym Dolnym Śląsku

W naszej ofercie znajdziecie zakwaterowanie w Wałbrzychu oraz okolicznych miejscowościach. Kwatery położone są w centralnej części miasta oraz na jego obrzeżach i oferują wygodny dostęp do wszystkich najważniejszych miejsc oraz atrakcji. W pobliżu znajdują się obiekty noclegowe w takich lokalizacjach jak Szczawno Zdrój, Jaworzyna Śląska czy Kamienna Góra. Do Wałbrzycha można dotrzeć zarówno pociągiem, jak i autobusem czy samochodem. W południowej części miasta kwatery położone są niedaleko jednej z popularnych atrakcji turystycznych – Parku Krajobrazowego Sudety Wałbrzyskie.

Wypoczynek w gronie bliskich na Dolnym Śląsku

Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu oraz rozwiniętej sieci komunikacyjnej z Wałbrzycha łatwo jest dotrzeć w każde miejsce malowniczego województwa dolnośląskiego. Na całym terenie miasta znajdziecie różne rodzaje zakwaterowań: od kameralnych apartamentów dla dwojga po większe, przeznaczone dla średnich i większych grup obiekty noclegowe – w sam raz dla całej rodziny. Do waszej dyspozycji pozostają zarówno liczne zabudowania wolnostojące, jak i wygodne kwatery w ośrodkach o zróżnicowanym standardzie. Możecie liczyć na dostęp do Internetu oraz miejsca parkingowe.

Wakacje w Wałbrzychu

Położenie i komunikacja

Urokliwe miasto w południowej części Dolnego Śląska

Liczący prawie 110 tysięcy mieszkańców Wałbrzych leży w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Znajduje się nad rzeką Pełcznicą, w Sudetach Środkowych i na Pogórzu Zachodniosudeckim. Północna część miasta położona jest na Pogórzu Wałbrzyskim, a południowa w Górach Wałbrzyskich i Kotlinie Wałbrzyskiej. Miasto jest siedzibą powiatu wałbrzyskiego i głównym miastem aglomeracji wałbrzyskiej. Wałbrzych graniczy na zachodzie z Boguszowem-Gorcami i Szczawnem-Zdrojem, na południowym wschodzie z Jedliną-Zdrojem oraz ze Świebodzicami na północy.

Jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce

Wałbrzych cieszy się popularnością wśród turystów zwłaszcza w sezonie letnim i jesiennym, gdy można w pełni korzystać z uroków okolicznej przyrody. Plasuje się na ósmym miejscu wśród największych polskich ośrodków miejskich pod względem terenów zielonych, które zajmują ponad jedną trzecią miasta. Na terenie Wałbrzycha znajduje się aż siedem parków miejskich oraz dwa parki krajobrazowe, jest to zatem miejsce obfitujące w propozycje pozwalające ciekawie spędzić czas zarówno we dwoje, w gronie przyjaciół, a także z dziećmi.

Podróżujący i aktywności

Wałbrzych dla miłośników historii

Wałbrzych znany jest w Polsce i na świecie przede wszystkim z monumentalnego Zamku Książ. Jest to wyjątkowe miejsce, równie chętnie odwiedzane przez turystów z Polski, jak i z zagranicy. Pod względem wielkości jest to trzecia tego rodzaju budowla w Polsce (po zamku w Malborku oraz na Wawelu), a także klejnot w koronie prowadzącego przez Wałbrzych Szlaku Zamków Piastowskich. Równie ciekawe i piękne jest otoczenie zamku – tarasy i rozległe ogrody zachęcają do leniwych spacerów oraz rowerowych przejażdżek.

Wałbrzych dla aktywnych

Otaczający Zamek Książ malowniczy Książański Park Krajobrazowy pełen jest tras, które zapraszają, by aktywnie wypoczywać – pieszo lub na dwóch kółkach. W parku znajdziecie punkt widokowy, z którego można podziwiać zabytkowy zamek oraz urokliwie wijącą się wstęgę rzeki Pełcznicy. Na miłośników fauny i flory czekają na terenie parku rezerwaty przyrody Przełomy pod Książem oraz Jeziorko Daisy. Na zachód od miasta znajduje się Obszar Chronionego Krajobrazu Natura 2000 Kopuła Chełmca, który wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich.

Wałbrzych jest jednym z najbardziej zielonych miast Polski – tereny zielone zajmują prawie jedną trzecią.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Wałbrzychu

1. Podziwiajcie architekturę Rynku

Warto przysiąść na jednej z ławeczek zrewitalizowanego Rynku i wsłuchać się w szum fontanny, podziwiając okazałe budynki, wśród których znajdują się pięknie odrestaurowane barokowe oraz klasycystyczne kamienice z XVIII i XIX wieku. Największym zainteresowaniem cieszą się Kamienica pod Kotwicą, Kamienica z Trzema Różami oraz Kamienica pod Czterema Atlantami.

2. Odpocznijcie wśród zieleni w Palmiarni

Historyczna Palmiarnia w dzielnicy Lubiechowo mieści ponad 250 gatunków roślin z różnych zakątków globu. Ściany palmiarni od wewnątrz pokryte są tufem wulkanicznym z Etny. Tę wspaniałą miejską oazę można śmiało polecić nie tylko miłośnikom egzotycznych roślin. Do Palmiarni można wejść w ramach wspólnego biletu z Zamkiem Książ.

3. Odwiedźcie Muzeum Porcelany

Jedną z tradycyjnych gałęzi lokalnego przemysłu jest wałbrzyska porcelana, określana czasem mianem wałbrzyskiego białego złota. Muzeum Porcelany mieści się w klasycystycznym Pałacu Albertich, usytuowanym niedaleko Rynku. Zbiory obejmują ponad 10 tysięcy eksponatów, w tym jedną z najobszerniejszych kolekcji śląskiej porcelany, zbiory ceramiki polskiej, europejskiej, a także zabytkowe meble i obrazy z mieszczańskich rezydencji.

4. Poznajcie przeszłość Starej Kopalni

Stara Kopalnia to najnowsza propozycja turystyczna Wałbrzycha – wspaniale zrewitalizowana dawna Kopalnia Węgla Kamiennego „Julia”, gdzie można poznać historię lokalnego górnictwa, zobaczyć unikalne eksponaty, a także zostać oprowadzonym przez pracującego tam niegdyś górnika. W 16 zabytkowych budynkach zgromadzono tysiące eksponatów. Na terenie Starej Kopalni znajdziecie także Galerię Sztuki Współczesnej oraz Centrum Ceramiki Unikatowej.

5. Zobaczcie panoramę miasta z Borowej

Wysoka na 853 metry Borowa, zwana też Górą Czarną, to nie tylko najwyższe wzniesienie w mieście, ale też najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich. Jest zaliczana do Korony Sudetów. Wieża widokowa, ustawiona na jej szczycie w 2017 roku, to niesamowite miejsce oferujące wspaniałą panoramę. Możecie stąd podziwiać nie tylko Wałbrzych, ale też Masyw Ślęży, Jedlinę-Zdrój, Karkonosze, Góry Sowie oraz inne wzniesienia Gór Wałbrzyskich. Na Borową prowadzi z Wałbrzycha kilka szlaków.