Domy i apartamenty wakacyjne w Polanicy Zdroju

Domy i apartamenty wakacyjne w Polanicy Zdroju

Rozpocznij wyszukiwanie 305 homes w Polanica Zdrój teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Polanica Zdrój

Główne atrakcje w w Polanica Zdrój

  • Tajemnicze góry
  • Szlaki piesze i rowerowe
  • Jazda konna
  • Spokojny wypoczynek
  • Wycieczka po zdrowie

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Polanica Zdrój

455 złdla 23 lis - 30 lis
619 zł średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Polanica Zdrój

100%dla 23 lis - 30 lis
80% średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Polanicy Zdroju

Mieszkania na urlop w Polanicy Zdroju

Idealne wakacje to spokój, wypoczynek i przyjazna okolica, również ta najbliższa, jak apartamenty wakacyjne w Polanicy Zdroju. Ta turystyczno-uzdrowiskowa miejscowość posiada szeroką gamę różnego rodzaju mieszkań, w których można spędzić udany urlop wraz z rodziną. Lokalizacje, które posiadają parking, a także pozwalają na pobyt z psem, mieszczą się na obrzeżach miejscowości, przy ulicach takich jak Mickiewicza, Górska lub Aleja Zwycięzców.

Domy wakacyjne dla rodzin

Niezależny domek na wolny czas to idealny sposób na wakacje w towarzystwie małych pociech. Takie miejsca, pełne udogodnień i wysokiej jakości wyposażenia, znajdą się w północnej części Polanicy Zdroju. Warto dodać, że domy wakacyjne posiadają tarasy, ogrody oraz miejsca na pozostawienie samochodu, a niektóre mogą pochwalić się odkrytym basenem. W takich warunkach wypoczynek będzie udany w stu procentach.

Okolice Polanicy Zdrój są piekne także zimą
Okolice Polanicy Zdrój są piekne także zimą

Położenie i komunikacja

W malowniczej okolicy

Polanica Zdrój to miasto w województwie dolnośląskim, na skraju Gór Stołowych. Przez miasto przebiega droga wojewódzka numer 388, oraz trasa europejska i jedna droga krajowa. Między nieodlegle położonymi miejscowościami najłatwiej przemieszczać się autobusami PKS lub busikami. Dworzec kolejowy oferuje liczne, całoroczne połączenia do Wrocławia, Wałbrzycha oraz innych dużych miast. Najbliższe Polanicy lotnisko to Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, położony w odległości ok. 100 km na północny-wschód.

Na skraju tajemniczych gór

Polanica Zdrój ma bardzo ciekawe położenia geograficzne, które stanowi o jej niebywałej atrakcyjności w aspekcie turystycznym. Leży ona u stóp Szczytnika, na skraju Gór Stołowych, będących jednym z pasm górskich zaliczających się do Sudetów. Przez miasto przepływa rzeka Bystrzyca Dusznicka, która potem wpada do Nysy Kłodzkiej. Takie położenie gwarantuje wiele atrakcji związanych z aktywnym spędzaniem czasu. Chodzi przede wszystkim o szlaki piesze, taki jak czerwony i niebieski, które mają swój początek w Polanicy Zdroju. Do większych wyzwań zachęca położony niedaleko Park Narodowy Gór Stołowych. Na spragnionych wyzwań turystów czekają ścieżki rowerowe.

Ciekawe miejsca i zabytki

Na końskim grzbiecie

Wakacje w siodle? Pewnie, że tak! W okolicach Polanicy Zdroju można skorzystać z lekcji jazdy konnej, a także wciąć udział w wyciecze na końskim grzebiecie, podczas której trzeba umieć samodzielnie oporządzić zwierzę. Takie atrakcje znaleźć można m.in. na Ranczu Vaquera, ok. 6 km od centrum Polanicy Zdroju, we wsi Chodzieszów. Szczególną atrakcję stanowi fakt, że stadnina leży w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych, tuż przy Transsudeckim Szlaku Konnym. Łączy on Karpacz z Lądkiem Zdrojem i ma 400 km długości. Zaawansowani mogą przejechać go w zaledwie pięć dni. Na najmłodszych jeźdźców czekają łagodne kucyki, a starsi mogą nauczyć się dosiadania konia i jazdy w stylu western.

Park Narodowy Gór Stołowych - wycieczka ku przygodzie

Będąc na wakacjach w Polanicy Zdroju nie sposób nie odwiedzić tego wspaniałego miejsca, które przyciąga tajemniczym magnetyzmem. Nazwa parku oddaje dominujący w nim krajobraz, który pełen jest szerokich płaskich wzniesień o urwistych brzegach. Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych ulokowany jest pewien niezwykły labirynt. Rezerwat Błędne Skały w masywie Skalniaka, bo o nim mowa, to tunele, skały o kształcie maczug, lub grzybów, albo też łuki podobne dawnym bramom miejskim. Wybrane skały mają swoje nazwy - Stołowy Okręt, Dwunożny Grzyb, Kurza Stopka, albo... Kuchnia. Trasa turystyczna jest w pełni oznakowana; inaczej trudno byłoby się z tego labiryntu wydostać. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny i cieszyć się pięknymi i zaskakującymi kadrami.

W Polanicy Zdroju rozgrywają się Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, wybitnego polskiego szachisty o żydowskich korzeniach.
Polanica Zdrój to miejsce dla osób lubiących sporty zimowe
Polanica Zdrój to miejsce dla osób lubiących sporty zimowe

3 rzeczy do zrobienia w Polanicy Zdroju

1. Nietypowy miś

Niedźwiedź polarny w Polanicy Zdroju? No, chyba na pomniku! W rzeczy samej. Wychodząc z Parku Zdrojowego na ulicę Chrobrego, tuż przy mostku, można dostrzec nietypową sylwetkę niedźwiedzia polarnego wykonaną w kamieniu. Takich zwierząt oczywiście w Polanicy nie ma, a monument ma charakter symboliczny - jego zadaniem jest pokazywać zasięg, jaki miał lądolód skandynawski w tej właśnie okolicy. Pomnik stoi w Polanicy od 1910 roku. Sympatyczny misiek jest wielką atrakcją, zwłaszcza dla dzieci. Zdjęcie z niedźwiedziem polarnym - obowiązkowe.

2. Spacer w Parku Zdrojowym

Jak na uzdrowisko przystało, także Polanica Zdrój ma swój Park Zdrojowy. Rozciąga się on na obszarze 13 hektarów i w okresie wiosenno-letnim zachwyca przepiękną roślinnością. Park posiada pijalnię wód mineralnych "Wielka Pieniawa" oraz Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej. Wielką atrakcją parku jest jego fontanna - za dnia, całkiem zwyczajna, po zmroku ożywająca kolorami i muzyką.

3. Huta Szkła Artystycznego "Barbara"

Huta "Barbara" z Polanicy Zdroju znana jest w całej Polsce i przyciąga rzesze zwiedzających. Podczas zwiedzania można przyjrzeć się ręcznej produkcji małych szklanych dzieł sztuki. Proces powstawania różnych przedmiotów jest całkowicie rzemieślniczy i niezwykle imponujący. Turyści mogą obejrzeć każdy z jego etapów, a jeśli coś wpadnie w oko, po wizycie kupić daną rzecz w należącym do huty sklepiku.