Agroturystyka w Słowińskim Parku Narodowym
Znaleźliśmy 36 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Słowiński Park Narodowy, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Słowiński Park Narodowy: Najpopularniejsze cele podróży
Agroturystyka w Słowińskim Parku Narodowym
Nasze gospodarstwa agroturystyczne rozmieszczone są wzdłuż wybrzeża Bałtyku oraz wokół malowniczych jezior Łebsko i Gardno. Leżą w obszarze rozciągającym się pomiędzy znaną turystyczną miejscowością Rowy oraz tradycyjną nadbałtycką destynacją Łebą. Strefa ta obejmuje również pobliskie lokalizacje takie jak Smołdzino czy Żarnowska. Niezależnie od miejscowości, którą wybierzecie, w waszym zasięgu znajdą się sklepy z zaopatrzeniem. Znajdziecie również bogatą ofertę różnego rodzaju restauracji, od serwujących standardowe menu po specjalizujące się w żywności ekologicznej albo przysmakach regionalnych.
Doskonałe miejsce na wypoczynek w gronie rodzinnym lub przyjaciółGospodarstwa agroturystyczne w Słowińskim Parku Narodowym bardzo chętnie goszczą rodziny lub grupy znajomych. Wiele z nich przygotowane jest na przyjęcie większych grup – około 10 osób. Wyposażone są w balkony lub tarasy, z których rozciąga się widok na malownicze krajobrazy tego wyjątkowego pod względem przyrodniczym terytorium. Właścicieli zwierząt domowych ucieszy wiadomość, że do większości kwater będą mogli zabrać swoich ulubieńców. Zmotoryzowani turyści z łatwością znajdą miejsce do zaparkowania samochodu. W większości zakwaterowań możecie również liczyć na łącze z Internetem.
Podróżujący i aktywności
Przebywanie na terenie Parku stanowi dla amatorów przyrody prawdziwą atrakcję. Park słynie z wydm wędrujących, znajdujących się pod ścisłą ochroną. Oprócz spacerów po wyznaczonych ścieżkach pośród tych spektakularnych piaskowych struktur, możecie również rozkoszować się przechadzkami po obszarach leśnych i łąkach. Na terenie Parku spotkamy też torfowiska i moreny. Różnorodność pod względem ukształtowania terenu pociąga za sobą wyjątkowe bogactwo występowania gatunków roślinnych. Niektóre z nich są naprawdę rzadkie: na przykład wydmuchrzyca piaskowa, honkenia piaskowa i rukwiel nadmorska. Inne interesujące lokalne rośliny chronione to mikołajek nadmorski, rosiczka okrągłolistna czy widłaczek torfowy. Podczas spacerów natknąć się można nawet na tak niepospolite gatunki jak malina moroszka – uznawana za relikt polodowcowy. Park słynie również z obfitości występowania grzybów: stwierdzono w nim obecność ponad czterystu gatunków!
Słowiński Park Narodowy dla wędkarzyZwolennicy wędkowania poczują się na terenie Parku jak w raju. Można tam łowić zarówno z brzegu, jak i z łodzi, korzystając ze zorganizowanych łowisk takich jak Pustynka, Gardno, Łebsko i Rowokół. Można wędkować także na wodach morskich ona obszarze wyznaczonym przez granice Parku. Park słynie z bogactwa w gatunki ryb, wśród których wymienić możemy: węgorza, sandacza, szczupaka, troć wędrowną, łososia, karpia, pstrąga potokowego, lipienia, lina oraz wiele innych. Pamiętajcie, że zanim spędzicie niezapomniany dzień “na rybach”, powinniście zacząć od zapoznania się z zasadami wędkowania wyznaczonymi przez Park, zarejestrowania się oraz wniesienia stosownej opłaty. Wszystkie te czynności możecie wykonać za pośrednictwem Internetu.
Słowiński Park Narodowy dla amatorów plażowaniaPark zapewnia wam dostęp do autentycznych, dzikich plaż, prawdziwego rarytasu dla plażowiczów spragnionych spokoju i pięknej przyrody. Szczególnie polecamy wyjątkowo malowniczą plażę w Smołdzinie, a amatorom spacerów brzegiem morza proponujemy siedmiokilometrową trasę z miejscowości Człopin na spektakularną Wydmę Człopińską. Pamiętajcie, że po wybrzeżu należy przemieszczać się wzdłuż wyznaczonych szlaków, zachowując przy tym pełne poszanowanie dla wyjątkowej słowińskiej przyrody. Dbajmy wspólnie o zachowanie piękna Parku!
Od roku 1977 Słowiński Park Narodowy znajduje się na liście światowej sieci rezerwatów biosfery UNESCO.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Słowińskim Parku Narodowym
Park słynie z doskonale zachowanych naturalnych wydm, w tym z wydm ruchomych. Najwyższa z nich – Łączka – mierzy 42 m n.p.m. i przemieszcza się z prędkością maksymalną aż 10 m w ciągu roku!
2. Wybierzcie się na wzgórze RowokółTo niewielkie wzgórze, o wysokości zaledwie 115 m, jest najwyższym wzniesieniem Pobrzeża Słowińskiego. Znajduje się tam wieża widokowa, można też udać się na spacer ścieżką przyrodniczą. W kulturze słowiańskiej wzgórze to ma związek z wierzeniami religijnymi. Wspominane jest także w miejscowych legendach: jedna z nich głosi, że w pobliżu ukryty został piracki skarb!
3. Odwiedźcie latarnię morską w CzołpiniePo przyjemnym, półtorakilometrowym leśnym spacerze wespnijcie się na taras latarni położony na wysokości 25 m. Będziecie mogli stamtąd podziwiać widok na mierzeję oraz jeziora Łebsko i Gardno. Możecie także wybrać się na spacer po okolicy ścieżką przyrodniczą o nazwie Latarnia.
4. Latem weźcie udział w rodzinnym Pikniku edukacyjnymOrganizowany rokrocznie Piknik to wspaniała okazja dla całej rodziny do zapoznania się z ekosystemem Parku. Informacje na temat aktualnych dat i lokalizacji Pikniku uzyskacie na oficjalnej stronie internetowej Słowińskiego Parku Narodowego.
5. Odkryjcie lokalny folklorMuzeum Wsi Słowińskiej w Klukach poświęcone jest kulturze Słowińców – grupy etnograficznej zamieszkującej niegdyś te okolice. Z ekspozycji dowiecie się, jak wyglądało ich codzienne życie. Będziecie mogli wziąć również udział w ciekawych warsztatach na ten temat. Gwarantowana atrakcja dla całej rodziny!
6. Odwiedźcie poligon z czasów II Wojny ŚwiatowejMiłośnicy historii zechcą na pewno odwiedzić dawny poligon niemiecki, położony na Mierzei Łebskiej, niedaleko miejscowości Rąbki.
7. Zaszalejcie na dmuchanych torach przeszkódW sezonie letnim w Łebie czynny jest Dmuchany Park Rozrywki „Funlandia”. Prawie 400 m2 atrakcji dla całej rodziny: tory przeszkód dla odważnych i dmuchane samochody dla maluchów. Idealne miejsce dla tworzenia radosnych, rodzinnych wspomnień!