Domy i apartamenty wakacyjne w Słowińskim Parku Narodowym
Rozpocznij wyszukiwanie 842 homes w Słowiński Park Narodowy teraz!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Słowiński Park Narodowy
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Słowiński Park Narodowy, które mogą być interesujące
Najpopularniejsze miejsca w Słowiński Park Narodowy
Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Słowiński Park Narodowy
Domy i apartamenty wakacyjne w Słowińskim Parku Narodowym
Słowiński Park Narodowy rozciąga się od miejscowości Rowy aż do Łeby. Teren parku jest przygotowany do przyjmowania turystów i na tyle rozległy, że wybór odpowiedniego miejsca na nocleg może stanowić dylemat. W ofercie Holidu polecamy domy i apartamenty wakacyjne położone w takich nadmorskich miejscowościach jak Rowy, Ustka czy Darłowo. Bliskość plaży z pewnością ucieszy osoby nastawione na intensywne zażywanie kąpieli słonecznych. Dla osób, które cenią sobie bliskość przyrody, dostępne są obiekty w miejscowości Kluki, Smołdzino i w Łebie. Miejsca te polecane są także dla osób, które chcą skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych. W bliskim sąsiedztwie położone jest jezioro Łebsko i Gardno.
Dom wakacyjny dla dużej rodzinyJeśli planujesz wakacyjny wyjazd w rodzinnym gronie, nadmorski kierunek to świetny plan! Obiekty położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego oferują miejsca noclegowe dla nawet 10 osób. Zapewniają one pełną niezależność i niezbędne wyposażenie. Zdecydowana większość domów wakacyjnych ma także prywatny ogród, wraz ze sprzętem do grillowania. Trudno o lepszy pomysł na rodzinne popołudnie, spędzone na świeżym powietrzu. Dużym udogodnieniem są także przygotowane place zabaw dla dzieci. Nie trzeba opuszczać domu, aby zapewnić dzieciom dawkę ruchu i rozrywki. Istnieje również możliwość, zabrania ze sobą czworonożnych przyjaciół. Na miejscu dostępne są także miejsca parkingowe.
Wakacje w Słowińskim Parku Narodowym
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Pobyt Słowińskim Parku Narodowym to idealna okazja do obcowania z naturą. Zobaczyć tu można nie tylko wyjątkowo ruchome wydmy, ale też liczne jeziora, torfowiska i rozległe lasy. Park rozciąga się od Łeby aż po Rowy. Nie brakuje tu dzikich plaż, na których można odpocząć z dala od tłoku. Z kolei liczne ścieżki leśne to świetnie miejsca na długie spacery. Na terenie parku wyznaczono szlaki turystyczne, których łączna długość to prawie 150 kilometrów. Niektóre z nich biegną równolegle do morza, inne pełnią funkcję tras łącznikowych co sprzyja wędrowaniu po całym obszarze parku.
Szlaki turystyczne wyznaczone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego nadają się nie tylko na piesze wyprawy. Można swobodnie poruszać się po nich także na rowerze. Planując taką wyprawą, warto skorzystać z usług licznych wypożyczalni sprzętu sportowego. Świetnym urozmaiceniem są także wycieczki organizowane przez punkty żeglugi pasażerskiej. Statki kursują na trasach Rąbka-Wyrzutnia Rakiet i Rąbka-Kluki.
Słowiński Park Narodowy to nie tylko naturaUtworzony w 1967 roku Słowiński Park Narodowy to nie tylko miejsca ze wspaniałą florą i fauną. Nie brakuje tu także ciekawych miejsc, w których poznać można historię tego regionu. Miłośników budowli z przeszłości z pewnością zainteresuje niemiecki poligon z czasów II wojny światowej, który położony jest w okolicach Rabki. Z kolei w Klukach warto zobaczyć wystawy w Muzeum Wsi Słowińskiej. Odwiedzając to miejsce na przełomie kwietnia i maja, można wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu o nazwie „Czarne Wesele”. Odbywają się wtedy pokazy wydobywania torfu, który służył dawniej do opalania chat.
Podróżujący i aktywności
Region Słowińskiego Parku Narodowego to świetny kierunek na wyjazd z rodziną. Nie brakuje tutaj miejsc do plażowania, takich jak plaża w Czołpinie. Szeroka i czysta zachęca, by spędzić tu czas, korzystając z kąpieli słonecznych. Tuż obok w Czerwonej Szopie można zjeść obiad czy też wybrać się na lody. Rodzinom, które lubią spędzać czas bardziej aktywnie, z pewnością spodoba się wycieczka na Ruchome Wydmy. Trasę o długości 8 km prowadzącą z centrum Łeby pokonać można spacerem bądź też rowerami. W mieście nie brakuje wypożyczalnie sprzętu rowerowego, razem z krzesełkami dla dzieci.
Słowiński Park Narodowy dla aktywnychŚcieżki przyrodnicze w Parkach Narodowych przystosowane są zarówno dla osób, które lubią długie spacery, jak i fanów rowerów. Najdłuższa trasa rowerowa ma aż 368 kilometrów. Z kolei najbardziej popularnym szlakiem jest ten prowadzący ze Świnoujścia, przez Kołobrzeg i aż po Hel. Z drugiej strony nie brakuje tu też miejsc do uprawiania sportów wodnych. Infrastruktura zorganizowana wokół Jeziora Gardno umożliwia pływanie kajakami, czy też uprawianie kitesurfingu i windsurfingu. Podobnie jest w rejonie jezioro Łebsko. Jeśli chodzi o szlaki kajakowe, najciekawsze to te prowadzące po Słupi i Wieprzy. Są one bardzo urozmaicone. Znajdują się tu odcinki zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kajakarzy.
Ze Słowińskim Parkiem narodowym wiąże się legenda, według której wnętrze wzniesienia Rowokół strzeżone jest przez samego diabła.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Słowińskim Parku Narodowym
Jest to trzecie co do wielkości jezioro w Polsce. Latem można przepłynąć się po nim statkiem. Tereny wokół jeziora oferują idealne warunki do aktywnego wypoczynku. Jest to przede wszystkim świetne miejsce na długi spacer całą rodziną.
2. Taras widokowy w CzołpiniePunkt widokowy znajduje się na dawnym terenie wojskowym. W 1998 roku zbudowano tu drewnianą platformę, z której dostrzec można górę Rowokół oraz pobliską latarnię morską.
3. Wydma ŁąckaJest to zdecydowanie najsłynniejsza z wydm, położonych w okolicach Łeby. Jej wysokość dochodzi do 42 m n.p.m., a najwyższy punkt nazywany jest Górą Łącką. Widok, który można stąd podziwiać sięga Morza Bałtyckiego.
4. Zatopiony LasZatopiony Las to pozostałość po puszczy bukowo-dębowej, które rosła w okolicach Czołpina. Została ona pochłonięta przez wody Morza Bałtyckiego i dopiero kilka lat temu pozostałości odsłoniły się spod piasku. Warto wykorzystać ten moment, zanim ponownie wszystko zniknie pod wodą.
5. Muzeum Wsi SłowińskiejPołożone w Klukach muzeum powstało w 1963 roku. Zobaczyć tu można kilka zagród, które mają zobrazować codzienne życie Słowińców. W domostwach zobaczyć można oryginalne wyposażenie oraz dowiedzieć się jak kiedyś wypiekano chleb. W lokalnym sklepiku warto nabyć wyjątkowe regionalne pamiątki.
FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Słowiński Park Narodowy
Ile średnio kosztowało wynajęcie apartamentu wakacyjnego w Słowiński Park Narodowy w poprzednim roku?
W których miesiącach najwięcej zaoszczędzimy na wynajmie wakacyjnym?
Które miesiące są droższe, jeśli chcemy wynająć apartament na wakacje w Słowiński Park Narodowy?
Czy Słowiński Park Narodowy jest dobrym miejscem na wakacje last minute?
Który miesiąc jest najlepszy na spontaniczny wyjazd?
W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?
Ile apartamentów wakacyjnych w Słowiński Park Narodowy posiada w swojej ofercie Holidu?
Najpopularniejsze w Słowiński Park Narodowy
Wakacyjne kierunki w Słowiński Park Narodowy
Pobliskie wakacyjne kierunki
- GdańskWakacyjne domy i apartamenty
- KołobrzegWakacyjne domy i apartamenty
- SopotWakacyjne domy i apartamenty
- WładysławowoWakacyjne domy i apartamenty
- ŚwinoujścieWakacyjne domy i apartamenty
- Krynica MorskaWakacyjne domy i apartamenty
- GdyniaWakacyjne domy i apartamenty
- UstkaWakacyjne domy i apartamenty
- MielnoWakacyjne domy i apartamenty
- SzczecinWakacyjne domy i apartamenty
- JastarniaWakacyjne domy i apartamenty
- SarbinowoWakacyjne domy i apartamenty