Domy i apartamenty wakacyjne w Bukareszcie
Rozpocznij wyszukiwanie 2 718 homes w Bukareszt teraz!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Bukareszt
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Bukareszt
Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Bukareszcie
Dysponujemy kwaterami w okolicach atrakcyjnych dla osób zwiedzających miasto. Turyści wybierający się do Bukaresztu pragną poświęcić czas na zwiedzanie, nie tracąc przy tym czasu na długie dojazdy do centrum. Dlatego właśnie większość naszych kwater leży w samym sercu miasta, w dzielnicach takich jak Lipscani, Catierul Evreiesc, Cartierul Armenesc czy Piata Romana. Położone są w pobliżu stacji metra, takich jak Piata Unirii, Universitate czy Izvor. Dzieli je także niewielka odległość od przystanków dobrze funkcjonującej sieci tramwajów i trolejbusów.
Dobrze wyposażona kwatera jako wygodna baza wypadowa dla zwiedzających BukaresztWiększość naszych kwater przygotowana jest z myślą o parach lub niewielkich grupach, liczących około 4-6 osób. Priorytetem w nich jest wygoda i usprawnienie do maksimum pobytu urlopowiczów. Dlatego właśnie połączenie z Internetem jest usługą praktycznie standardową. Możecie liczyć także na klimatyzację oraz drobne, ale ważne udogodnienia, takie jak pralka i inne sprzęty codziennego użytku. Do niektórych zakwaterowań możecie przyjechać w towarzystwie domowych zwierząt. Jeśli poruszacie się samochodem, wiedzcie, że wiele kwater zapewnia również miejsce parkingowe.
Wakacje w Bukareszcie
Położenie i komunikacja
Bukareszt to stolica, a zarazem największe miasto Rumunii. Położone jest w południowo-wschodniej części kraju. Przez miasto przepływa rzeka Dymbowica. Wzorem starożytnego Rzymu, Bukareszt jest położony na siedmiu wzgórzach. Teren, na którym jest usytuowany, należy do południowo-wschodniej części Równiny Wołoskiej. Współczesny Bukareszt jest podzielony administracyjnie na sześć sektorów. Sieć komunikacji miejskiej, składająca się z tramwajów, trolejbusów, metra oraz kolejek podmiejskich działa bardzo sprawnie i ułatwia funkcjonowanie zarówno stałym mieszkańcom miasta, jak i odwiedzającym je turystom.
Spójna mieszanka różnych wpływów kulturalnych i stylów architekturyHistoria Bukaresztu sięga epoki starożytnego Cesarstwa Rzymskiego. Pierwsze wzmianki o tym mieście pojawiły się jednak dopiero w XV w. W roku 1862 Bukareszt uzyskał utrzymany po dziś dzień status stolicy kraju. Przełom wieku XIX i XX był dla miasta okresem intensywnego rozwoju kulturalnego, dzięki czemu cieszyło się uznaniem w całej Europie. Okres socjalistyczny pozostawił po sobie spuściznę architektury i urbanistyki w stylu socrealistycznym, co w połączeniu z pozostałościami z innych epok historycznych stanowi ciekawe, wręcz eklektyczne zestawienie.
Podróżujący i aktywności
Na planie urbanistycznym Bukaresztu przestrzenie zielone zajmują poczesne miejsce. Dużą przestrzeń w północnej części miasta zajmuje popularny park Herăstrău. W Bukareszcie znajduje się też jeden z największych na świecie ogrodów botanicznych, z ponad 10 000 gatunkami roślin z całego świata. Dziewiętnastowieczne Ogrody Cișmigiu, historią związane z ważnymi postaciami lokalnej sztuki i kultury, mają na swoim terenie sztuczne jezioro. W Bukareszcie znajduje się również kilka innych jezior, takich jak Floreasca czy Tei, leżących wzdłuż rzeki Colentina – dopływu Dymbowicy.
Bukareszt dla miłośników historiiHistoria osad ludzkich na terenie współcześnie zajmowanym przez Bukareszt sięga epoki starożytnego Rzymu. Jako miasto powstał w XIV w. po odniesieniu zwycięstwa nad Turkami. Za jego założyciela uważa się Mirczę Starego, choć legenda głosi, że miasto utworzył Bucur, miejscowy pasterz. Pierwsze pisemne wzmianki o mieście – wtedy jeszcze fortecy București – pojawiły się w XV w. Dwieście lat później Bukareszt był już ważnym miastem handlowym, a od XIX w. stał się stolicą nowo powstałego państwa rumuńskiego. W czasie II Wojny Światowej miasto było bombardowane, a już w XX w., gdy u władzy był Nicolae Ceaușescu, zniszczono znaczną część historycznej zabudowy. Obecnie Bukareszt intensywnie się unowocześnia i przyciąga coraz więcej zwiedzających.
W drugiej połowie XIX wieku, dzięki swojemu kosmopolitycznemu charakterowi, miasto uzyskało przydomek Paryża Wschodu.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Bukareszcie
Charakterystyczna budowla, zainspirowana Łukiem Triumfalnym położonym na paryskich Polach Elizejskich, jest charakterystycznym elementem pejzażu rumuńskiej stolicy. Warto wybrać się na spacer, by zobaczyć ją z bliska.
2. Zwiedźcie prawosławną Katedrę PatriarchalnąTen siedemnastowieczny budynek o pięknej architekturze mieści w sobie główną siedzibę tutejszego Kościoła Prawosławnego. W katedrze znajdują się relikwie św. Demetriusza Nowego, patrona Bukaresztu.
3. Odwiedźcie miejscowy odpowiednik Pól ElizejskichInspiracja stolicą Francji nie kończy się na Łuku Triumfalnym. Jedną z głównych ulic stolicy jest Bulevardul Unirii: arteria, na której wrze ciągły ruch i panuje kosmopolityczna atmosfera – niczym na paryskich Polach Elizejskich. Koniecznie udajcie się tamtędy na wieczorny spacer, by podziwiać urokliwe oświetlenie ulicy.
4. Odwiedźcie budynek bukaresztańskiego ParlamentuImponujący budynek Parlamentu, zwany też Pałacem Ludowym, jest uważany za największy obiekt w kraju oraz za drugi pod względem wielkości budynek na świecie – tuż po amerykańskim Pentagonie.
5. Wybierzcie się na koncert do Ateneum RumuńskiegoAmatorzy muzyki klasycznej z przyjemnością udadzą się na jeden z licznych koncertów odbywających się w sali Ateneum. Ten neoklasycystyczny budynek o obszernej sali koncertowej powstał w XIX w i jest oficjalną siedzibą Orkiestry Filharmonii George Enescu. Koneserzy muzyki z pewnością docenią dobry repertuar.