Domy i apartamenty wakacyjne w województwie kujawsko-pomorskim
Rozpocznij wyszukiwanie 1 190 homes w Województwo kujawsko-pomorskie teraz!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Województwo kujawsko-pomorskie
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Najpopularniejsze miejsca w Województwo kujawsko-pomorskie
Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Województwo kujawsko-pomorskie
Domy i apartamenty wakacyjne w województwie kujawsko-pomorskim
W każdej części województwa znajdziemy noclegi odpowiadające naszym potrzebom. Dostępne są kwatery w Bydgoszczy, Grudziądzu, pod Włocławkiem czy w Borach Tucholskich. Niektóre z domów położone są bezpośrednio nad jeziorem lub w lesie.Niewiele jest noclegów w tej okolicy, które zapewniają dostęp do basenu czy klimatyzacji. Jednak w większości miejsc połączymy się z Internetem, pooglądamy telewizję czy zaparkujemy samochód. Wyszukamy też oferty przyjazne zwierzętom i takie z wyjściem do ogrodu lub na balkon.
Wakacje w kujawsko-pomorskim
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Kujawsko-pomorskie jest jednym z liderów wśród regionów przodujących w turystyce medycznej w naszym kraju. Chyba każdy słyszał o Ciechocinku, jednak oferta województwa, jeśli chodzi o leczenie, nie kończy się na tym zielonym mieście. Warto rozważyć też wizytę w Inowrocławiu, zwanym „miastem na soli”, gdzie znajduje się Park Solankowy z różnorodnymi obiektami sanatoryjnymi. Miasto kusi też bogatą ofertą spa i wellness. Do wyboru mamy też Wieniec-Zdrój, otoczony lasem iglastym czy najmłodsze z uzdrowisk – Geotermię w Grudziądzu, w którym podleczymy tarczycę i górne drogi oddechowe.
Poczuj moc muzyki w kujawsko-pomorskimMelomani mają w czym wybierać. Teatr Muzyczny i Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, bydgoska Filharmonia to dla każdego przyjezdnego gwarancja wydarzeń muzycznych dobrej jakości i raj dla melomanów. Latem w Bydgoszczy możemy też udać się na festiwal Rzeka Muzyki, a jesienią na jeden z koncertów w cyklu Muzyka u źródeł w Muzeum Wodociągów. Obecnie budowane jest Kujawskie Centrum Muzyki w Wieńcu.
Podróżujący i aktywności
Pomimo tego, że w województwie nie ma żadnego parku narodowego, możemy tu odnaleźć miejsca oferujące bliski kontakt z przyrodą i wyciszenie na łonie natury. W całym kujawsko-pomorskim znajduje się aż 8 parków krajobrazowych, 94 rezerwaty przyrody i 2622 pomniki przyrody. Wśród nich znajdują się m.in. Bory Tucholskie, które zostały w 2013 r. wyróżnione w konkursie na Najlepsze Destynacje Turystyczne (EDEN), a są jednym z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce, czy Pojezierze Brodnickie, gdzie możemy nacieszyć się rozlicznymi jeziorami.
Kujawsko-pomorskie dla zapalonych sportowcówUwielbiasz jeździć na rowerze? Ruszaj do kujawsko-pomorskiego! W Borach Tucholskich przygotowano trasy rowerowe o łącznej długości 200 kilometrów. Możesz oddać się tam też spacerom czy popularnym ostatnio kąpielom leśnym. Jeśli wolisz popływać w tradycyjny sposób, wybierz się nad jezioro Gopło, Żurskie czy Zalew Koronowski. Kajakarzom poleca się spływ rzeką Drwęcą na Pojezierzu Brodnickim.
Słynne toruńskie pierniki wypiekane są co najmniej od sześciuset lat. Dawniej tradycją było, że gdy w rodzinie mistrza piernikarskiego rodziła się córka, przygotowywano specjalne ciasto, które czekało aż do zamążpójścia dziewczyny.
Top 5 sposobów na spędzenie wolnego czasu w kujawsko-pomorskim
Przepięknie zachowana gotycka starówka jest wizytówką całej Polski. Toruńskie Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nie bez powodu. Odnajdziemy w nim klimatyczne kościoły, dawne spichlerze i spokojną atmosferę. Oprócz tej dzielnicy historycznej obowiązkowo należy poznać Nowe Miasto oraz zwiedzić Zamek Krzyżacki. Łasuchom polecamy odwiedziny w Żywym Muzeum Piernika, gdzie dowiedzą się, jak wypieka się słynny toruński przysmak. Koniecznie zarezerwujcie wizytę w muzeum, ponieważ szczególnie w wakacje miejsce to przeżywa oblężenie. Toruń kojarzy się nam także z astronomią, czego również nie brakuje w tym mieście. Turyści mogą odbyć wizytę w Planetarium, a także w Centrum Astronomii UMK.
2. Spływ dla odważnych BrdąOdcinek między Woziwodą a Rudzkim Mostem to jeden z trudniejszych fragmentów Brdy. Wartki nurt wymaga od nas odrobiny wprawy w operowaniu kajakiem i zachowania zimnej krwi. Cała trasa powinna zająć nam ok. 5 godzin spokojnym tempem. Łączna długość odcinka to 20 kilometrów.
3. Zwiedzanie Grudziądza i ChełmnaOdwiedziny w położonych w niewielkiej odległości Grudziądzu i Chełmnie to dobry pomysł na spędzenie całego dnia. W tym pierwszym przede wszystkim warto zobaczyć panoramę na Stare Spichrze, Stare Miasto, twierdzę z cytadelą i ruiny zamku krzyżackiego z wieżą Klimek, skąd zobaczycie Grudziądz z góry i zachwycicie się piękną panoramą miasta. Chełmno z kolei nosi przydomek „miasto zakochanych”, gdyż w farze miejskiej przechowywane są relikwie św. Walentego. Wokół starówki zachowały się średniowieczne mury obronne z basztami, które można obejść chełmińskimi Plantami.
4. Relaks na PałukachTen niewielki region na pograniczu województwa kujawsko-pomorskiego i Wielkopolski kryje w sobie wiele atrakcji. Są tu jeziora i lasy, osada kręgu kultury łużyckiej w Biskupinie, kolej wąskotorowa, której 12-kilometrowa trasa prowadzi ze Żnina przez Wenecję i Biskupin do Gąsawy, Muzeum Pałuków czy Pałac Lubostroń, organizujący rozmaite wydarzenia kulturalne albo Dwór Marzeń w Sielcu, gdzie odbywają się lekcje historyczne, przyrodnicze i warsztaty z savoir-vivre.
5. Wizyta na regionalnych festiwalach kulinarnychWielbiciele dobrego jedzenia powinni w końcu sierpnia wybrać się do Gruczna na organizowany corocznie Festiwal Smaku. Skosztują tu nie tylko miodów, ale także powideł, dżemów, chleba, wędlin i wielu innych przysmaków. Jeśli lubimy powidła, koniecznie odwiedźmy Strzelce Dolne we wrześniu. Odbywa się tam wówczas Święto Śliwki. Jego główne atrakcje to „wielkie smażenie powideł strzeleckich” na podstawie tradycyjnej receptury, sprzedaż lokalnych i regionalnych produktów oraz tradycyjnych potraw, loty helikopterem, a także rejsy statkiem po Wiśle.
FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Województwo kujawsko-pomorskie
Ile średnio kosztowało wynajęcie apartamentu wakacyjnego w Województwo kujawsko-pomorskie w poprzednim roku?
O jakiej porze roku ceny za pobyt w Województwo kujawsko-pomorskie są najlepsze?
Które miesiące są droższe, jeśli chcemy wynająć apartament na wakacje w Województwo kujawsko-pomorskie?
Czy lepiej jest planować wakacje w Województwo kujawsko-pomorskie z dużym wyprzedzeniem?
Który miesiąc jest najlepszy na spontaniczny wyjazd?
W których miesiącach ilość dostępnych apartamentów wakacyjnych w Województwo kujawsko-pomorskie jest najmniejsza?
Ile domów i apartamentów wakacyjnych w Województwo kujawsko-pomorskie posiada w swojej ofercie Holidu?
Najpopularniejsze w Województwo kujawsko-pomorskie
Wakacyjne kierunki w Województwo kujawsko-pomorskie
Pobliskie wakacyjne kierunki
- MazuryWakacyjne domy i apartamenty
- OpoleWakacyjne domy i apartamenty
- Morze BałtyckieWakacyjne domy i apartamenty
- PodlasieWakacyjne domy i apartamenty
- Dolny ŚląskWakacyjne domy i apartamenty
- WielkopolskaWakacyjne domy i apartamenty
- MałopolskaWakacyjne domy i apartamenty
- ŚląskWakacyjne domy i apartamenty
- PodkarpacieWakacyjne domy i apartamenty
- ŚniardwyWakacyjne domy i apartamenty
- PomorzeWakacyjne domy i apartamenty
- Wyspa WolinWakacyjne domy i apartamenty