Domy i apartamenty wakacyjne w Ciechocinku
Rozpocznij wyszukiwanie 75 homes w Ciechocinek teraz!
Wyszukaj noclegi
Ceny i dostępność
Domy i apartamenty wakacyjne w Ciechocinku
Najlepszą opcją na nocowanie w Ciechocinku będą domy i apartamenty położone w samym sercu miasta. To właśnie w części uzdrowiskowej znajduje się największa baza noclegowa obiektów wakacyjnych. Ciekawe opcje lokum znajdują się przy słynnej Fontannie Grzybek i Ciechocińskim Deptaku Sław. Osoby, które wolą zatrzymać się nieco dalej, znajdą nocleg w pobliżu ciągnącej się ulicy Mikołaja Kopernika, zaś dla tych, których interesuje bliska odległość do kurortów mogą wybrać wymarzony apartament spośród licznych kwater przy parku Zdrojowym lub po drugiej stronie miasta, przy parku Sosnowym.
Apartamenty wakacyjne w CiechocinkuW Ciechocinku przeważają mieszkania wakacyjne, apartamenty i domy wakacyjne w centrum miasta i w części uzdrowiskowej. Urocze kwatery w budynkach o charakterze mieszkalnym są w pełni wyposażone, a większość z nich posiada dostęp do Internetu i parking dla gości. Będą idealną opcją dla podróżujących w dwójkę lub rodzin z dziećmi. Większe grupy podróżujących znajdą wymarzony nocleg w domach wakacyjnych. Niektóre z nich będą w stanie ugościć nawet 6 czy 10 osób. Szukający relaksu po zwiedzaniu miasta będą mogli odpocząć w obiektach w centrum Ciechocinka wyposażonych w basen, saunę czy jacuzzi.
Wakacje w Ciechocinku
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Ciechocinek położony jest między Toruniem i Wrocławiem i należy do miast uzdrowiskowych o przyjemnym klimacie i naturalnych właściwościach leczniczych. Nie bez powodu otrzymało tytuł Perły Uzdrowisk Polskich. Będąc przy fontannie przy Parku Zdrojowym, spacerując w stronę Parku Tężniowego natrafimy na bajecznie kolorowy Zegar Kwiatowy. Kwietnik wykonany w kształcie tarczy zegara z tysięcy różnokolorowych kwiatów pokazuje aktualną godzinę dzięki specjalnemu mechanizmowi. Idąc dalej, trafimy na jedną z trzech drewnianych tężni. Dębowa podstawa z pali i świerkowo-dębowa struktura wysoka na 15 metrów odpowiada za odparowywanie wody z solanki i leczniczy mikroklimat w Ciechocinku.
Po zachodniej stronie WisłyCiechocinek otoczony jest uzdrowiskami, parkami, zielonymi ogrodami spacerowymi i kolorowymi dywanami kwiatowymi. To wszystko dzięki inicjatywie Zygmunta Hellwiga, który chciał przekształcić Ciechocinek w jeden piękny ogród. Podczas spaceru po ciechocińskich alejkach natkniemy się na liczne ławki i altany, zapraszające na chwilę odpoczynku. Na szczególną uwagę zasługują ciechocińskie parki, zwłaszcza bogaty w roślinność Park Zdrojowy. Tu znajdziemy drewnianą Pijalnię Wód Mineralnych w stylu szwajcarskim oraz Muszlę Koncertową w stylu zakopiańskim ozdobioną okuciami, motywami liry, kozubkami i pazdurem, które harmonijnie współgrają z naturalnym krajobrazem parku.
Podróżujący i aktywności
Uzdrowiska w Ciechocinku pomagają przy schorzeniach układu oddechowego, krążenia, nerwowego oraz leczą bóle reumatyczne, a także choroby ortopedyczno-urazowe. Wyjątkowy i uzdrowiskowy mikroklimat bogaty w jod zawdzięczamy drewnianym dziewiętnastowiecznym tężniom, które produkują solankę dla warzelni soli, jednocześnie tworząc lecznicze środowisko. Wdychanie powietrza bogatego w cząstki jodu jest uzdrowiskowe i ma działanie nawilżające. Wystarczy spacer wokół tężni, by tego doświadczyć. Dodatkowo można skorzystać z kąpieli, masaży i innych zabiegów uzdrowiskowych.
Ciechocinek dla podróżników i spacerowiczówCiechocinek spodoba się kuracjuszom, rodzinom i seniorom, ale zachwyci każdego, kto lubi podróżować i poznawać nowe miejsca. Ciechocinek jest zielony i mieni się kolorami różnorodnych kwiatów. Ma dobrze wytyczone alejki do spacerowania i jest dumny z Parterów Hellwiga, które ciągną się wzdłuż ul. Nieszawskiej. Te ścieżki spacerowe zaprojektowane przez architekta Zygmunta Hellwiga są bogato zdobione kwiatowymi kobiercami i zostały zaprojektowane w 1934 r. Podczas wieczornego spaceru Parterami warto zatrzymać się przy Fontannie na Parterach Hellwiga i obejrzeć spektakularny pokaz wody i świateł.
Ciechocińska Warzelnia Soli to największa w Europie fabryka wykorzystująca jeszcze technologię przedindustrialną.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Ciechocinku
Oprócz inhalacji powietrza z leczniczymi pierwiastkami, można także wejść na szczyt tężni i podziwiać widok miasta i proces pozyskiwania soli.
2. Muzeum Warzenia Soli i LecznictwaMuzeum znajduje się w Warzelni, w której kończy się proces produkcji soli. Tutaj poznasz historię warzenia soli i zobaczysz wprawiające w osłupienie sprzęty do rehabilitacji z XIX w. które niektórym przypominają narzędzia do tortur.
3. Odwiedź Pijalnię Wód MineralnychMówi się, że jest to jedna z najstarszych budowli w Ciechocinku i z całą pewnością zachwyci każdego swoją ozdobną, ażurową elewacją. W środku drewnianej budowli można się napić naturalnej, zdrowotnej wody mineralnej ze źródełka lub kupić wodę w butelce.
4. Rezerwat przyrody CiechocinekTeren tego wyjątkowego rezerwatu pokryty jest roślinami słonolubnymi, których odkryto tutaj aż 10 gatunków!
5. Szlakiem turystycznym S. NoakowskiegoPrzez rezerwat roślin słonolubnych biegnie pieszy szlak turystyczny Stanisława Noakowskiego na odcinku Toruń Nieszawa. Trasa o długości 38,5 km będzie wyzwaniem nawet dla wymagających miłośników pieszych wędrówek.