Domy i apartamenty wakacyjne w Tychach

Domy i apartamenty wakacyjne w Tychach

Rozpocznij wyszukiwanie 45 homes w Tychy teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Tychy

Główne atrakcje w w Tychy

  • Śląsk, City break, Jezioro, Browarnictwo, Sztuka miniaturowa

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Tychy

308 złdla 25 sty - 1 lut
304 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Tychy

< 1%dla 25 sty - 1 lut
0% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Tychach

Zaskakujące Tychy

Miejskie jezioro, obszerne zielone tereny, jeden z najciekawszych kościołów w Polsce, historia powstania Dżemu i bogactwo architektury XX w. Choć powszechnie kojarzy się je głównie z tradycją browarniczą, Tychy Was zaskoczą i zmuszą do powrotu! W Tychach znajdziecie kilkadziesiąt domów i apartamentów wakacyjnych, rozsianych po całym mieście. Do najbardziej pożądanych lokalizacji należą centrum, okolice Parku Miejskiego Solidarności oraz parku wodnego Tychy.

Miejskie apartamenty

Tychy dysponują stale zwiększającą się bazą noclegową, rosnącą wprost proporcjonalnie do liczby osób, które uległy tyskiemu urokowi. Znajdziecie tu przede wszystkim jasne i przestronne miejskie apartamenty o nowoczesnym designie. Oferta noclegowa Tych skierowana jest przede wszystkim do par oraz grup do 4 osób. Możecie tu liczyć na stabilny dostęp do internetu przez Wi-Fi, więc tyskie apartamenty wakacyjne doskonale sprawdzą się, jeśli chcecie połączyć wyjazd z pracą zdalną. Oprócz tego gościom udostępniana jest funkcjonalna kuchnia, większość obiektów oferuje parking, a dwie trzecie noclegów wyposażonych jest w balkon lub taras. Jeśli macie ochotę na trochę luksusu, znajdziecie tu także apartamenty z sauną i jacuzzi!

Wakacje w Tychach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

To nie tak, jak myślicie

Tychy bynajmniej nie są stereotypowym śląskim miasteczkiem. Znajdziecie tu ogromne połacie zielonych terenów, z których najczęściej odwiedzanym jest Park Miejski Solidarności. Tu znajduje się symbol miasta, wokół którego koncentruje się życie kulturalne miasta – „żyrafa”, a raczej żółty pomnik o charakterystycznych dwóch odnogach, kształtem i kolorem przypominający wyprostowaną żyrafę. To tu odbywają się m.in. Dni Tyskie czy Święto Czekolady. W Tychach znajdziecie także zabytkową starówkę z kościołem św. Magdaleny oraz fontanną strzeżoną przez sympatyczne wydry. Tu też mieści się tyski Teatr Mały.

Tychy Nowe i Stare

Wyżej wymienione to wyznaczniki tzw. Starych Tych. Nowe Tychy powstały w okresie przemysłowego rozkwitu miasta, kiedy trzeba było bardzo szybko zwiększyć bazę mieszkań. To drugi tak ambitny projekt PRL po Nowej Hucie! Wtedy też powstały osiedla nazywane kolejnymi literami, z których większość można podziwiać w ramach szlaku architektoniczno-urbanistycznego, o którym piszemy poniżej. Drugim po starówce właściwym centrum aktywności jest znajdujące się w granicach miasta Jezioro Paprocany z plażą, molo oraz wodnym placem zabaw. Nad jeziorem mieści się także przystań, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny.

Podróżujący i aktywności

Tychy dla entuzjastów architektury

Jeśli kochacie architekturę, Tychy zachwycą Was szczególnie. Czeka tu nas Was aż 26 obiektów, składających się na szlak „Od socrealizmu do modernizmu. Unikatowe NOWE Tychy”. Szlak podzielony jest na trzy etapy i prezentuje wyjątkowe tyskie dziedzictwo architektury II poł. XX w. Zaczyna się socrealizmem, w ramach którego zobaczycie m.in. Osiedle A, usiane socrealistycznymi rzeźbami przodowników pracy oraz fasadowymi płaskorzeźbami. Następnie przejdziecie przez etap Tradycja i modernizm, by skończyć na fantazyjnym postmodernizmie z takim klasykiem jak Brama Słońca. Jeśli po tej podróży po szalonym XX w. zatęsknicie za architekturą klasyczną, odwiedźcie znajdujący się nad Jeziorem Paprocany Pałacyk Myśliwski.

Tychy dla podróżników weekendowych

Szukacie miejsca na krótki wypad i miejski relaks? Czy jest na to lepsze miejsce niż jedna ze stolic polskiego piwa, która dodatkowo leży nad jeziorem? Z uwagi na tradycje browarnicze Tychy obfitują w puby, bary i restauracje. W ramach weekendowej rozpusty spróbujcie dań kuchni śląskiej. W rynku możecie się natknąć na pomnik Ryszarda Riedla – tyszanina i lidera zespołu Dżem. Hardkorowi fani mogą nawet odwiedzić jego grób, znajdujący się na cmentarzu w Wartogłowcu oraz jego ulubioną piwiarnię „Pod Jesionami”. Jeśli od bluesa wolicie muzykę klasyczną, wybierzcie się na koncert AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, która cieszy się uznaniem w Europie. Na niedzielny chill wybierzcie się nad Jezioro Paprocany.

Tychy słyną z ogromnego zakładu produkcyjnego marki Fiat.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Tychach

1. Poznaj tyską tradycję piwa

Tyskie Browarium to mekka fanów piwa w Polsce. O tradycjach browarniczych miasta opowiada ekspozycja usytuowana w neogotyckiej kaplicy na terenie Tyskich Browarów Książęcych. Nawet jeśli nie przepadacie za złocistym napojem, warto odwiedzić kompleks dla unikatowych walorów architektonicznych. To jedna z czterech Gwiazd Szlaku Zabytków Techniki!

2. I zajrzyj do konkurencji

Na Szlaku Zabytków Techniki leży także konkurencyjny Browar Obywatelski. Tu możecie napić się rzemieślniczego piwa pośród terenów zielonych (można tu dojechać np. szlakiem rowerowym) oraz odwiedzić Tichauer ART GALLERY.

3. Zobacz unikatową świątynię

Choć epoka Gierka kojarzy się głównie ze stawianiem bloków z wielkiej płyty, w Tychach możecie zobaczyć jedną z najciekawszych świątyń powstałych w tamtych czasach. Kościół św. Ducha w kształcie namiotu, skryty niemal całkowicie pod dachem zaprojektował Stanisław Niemczyk, a malowidłami wypełnił wybitny Jerzy Nowosielski.

4. Poznaj tyskich mistrzów sportu

W Tychach rodzi się niepokojąco dużo utalentowanych sportowców. Wciąż nie wiadomo, czy ma to coś wspólnego z kulturą piwną. Z Tychów pochodzą m.in. Mariusz Czerkawski oraz zdobywca piłkarskiej Ligi Mistrzów Jerzy Dudek. Po szczegóły odsyłamy Was do Tyskiej Galerii Sportu.

5. Zawodowo, ale mini

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej prowadzone przez Henryka Jana Dominiaka doskonale podsumowuje zaskakujący charakter Tychów. W mieszkaniu w niepozornym bloku z wielkiej płyty mieści się prawdopodobnie najmniejsze muzeum świata! Przedmiotem ekspozycji są wszelkie dzieła sztuki, wykonane w ekstremalnie miniaturowej skali! Ul. Żwakowska 8/66.