Domy i apartamenty wakacyjne w Morągu
Rozpocznij wyszukiwanie 19 homes w Morąg teraz!
Wyszukaj noclegi
Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Morąg
Domy i apartamenty wakacyjne w Morągu
Krzyżacka przeszłość, malownicze położenie na Mazurach i kolorowe kamieniczki – to oferuje Morąg, niewielkie miasteczko w północnej Polsce, które od lat zachwyca odwiedzających. Domy i apartamenty wakacyjne znajdziecie tu zarówno w Morągu, jak i przy brzegach nieodległego Jeziora Narie, zwłaszcza na jego południowym cyplu – półwyspie Kretowiny.
Marzenie od domku nad jezioremDomy i apartamenty wakacyjne w okolicach Morągu to przede wszystkim urocze domki letniskowe. Tu czekają na Was bungalowy, drewniane domki i większe wille. Jedne stoją bliżej brzegu, drugie skryte są w zaroślach. Mniejsze grupy odwiedzających znajdą tu małe domki i apartamenty, większe – przestronne, gustowne domy. Wszystkie są komfortowo urządzone w trosce o to, byście spędzili tu przyjemnie czas. Goście mają tu do dyspozycji internet Wi-Fi, wyposażoną kuchnię i przestronny parking, często także TV. By w pełni móc się cieszyć zielenią otaczających Was Warmii i Mazur, wszystkie wyposażone są w tarasy, balkony lub werandy. Przy odrobinie szczęścia uda Wam się nawet zarezerwować domek z sauną i jacuzzi!
Wakacje w Morągu
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Morąg malowniczo oblewają dwa jeziora – Jezioro Skiertąg i Rozlewisko Morąskie. W ciągu swojej historii miasteczko znajdowało się pod panowaniem krzyżackim i pruskim, które zostawiły tu swoje ślady, dzięki czemu ta niespełna 15-tysięczna osada może pochwalić się klimatyczną starówką. Centrum miasta dominuje przepiękny ratusz o symetrycznej fasadzie, obok którego znajdują się armaty zachowane z czasów wojen napoleońskich. Na tyłach rynku mieści się Pałac Dohnów, w którym znajduje się oddział Muzeum Warmii i Mazur. Znajdują się tu także pozostałości po zamku krzyżackim z XIII lub XIV w. Gotycką starówkę dopełnia kościół św. Piotra i Pawła z odkrytą nie tak dawno polichromią, która przeniesie Was w czasy wieków ciemnych.
Wokół akwenówRozlewisko Morąskie, zwane również Trzęsawiskiem było niegdyś pełnoprawnym jeziorem, ale osuszono je w poł. XIX w. Obecnie jest siedliskiem ponad 150 gatunków ptaków oraz rozłożonych w zaroślach obserwujących je ornitologów. Zawiedzionych wiadomością, że nie jest to typowe jezioro, pocieszamy: leżące w przeciwległym krańcu miasteczka Jezioro Skiertąg nadaje się do rekreacji – znajdziecie tu plażę miejską z niewielkim molo oraz boiskiem do siatkówki plażowej. Ponadto tuż za miasteczkiem znajdziecie sporych rozmiarów Jezioro Narie o przepięknym układzie – kontury nieregularnej linii brzegowej fantastycznie dialogują z licznymi wysepkami jeziora (polecamy zdjęcia z góry).
Podróżujący i aktywności
W okolicach Morągu znajdziecie zestaw idealny – Trzęsawisko do obserwacji dzikiej przyrody z rzadkimi roślinami wodno-błotnymi. Rekreacji możecie zażyć nad Jeziorem Starowęg. Zaś nieodległe Jezioro Narie z uwagi na spore podmuchy wiatru świetnie nadaje się do windsurfingu. Można tu także popływać żaglówką (silniki spalinowe nie są dopuszczone do ruchu). Liczne zatoczki i wysepki jeziora skuszą Was do powolnej eksploracji kajakiem lub na SUP-ie. Zielone tereny wokół Morągu możecie też objechać rowerem. Z miasteczka rusza kilka oznakowanych tras nadających się także dla wprawnych kolarzy. A wieczorem możecie spędzić czas na klimatycznej starówce Morągu, przy wieży ciśnień bądź w jednej z przystani przy Jeziorze Narie.
Morąg dla podróżników weekendowychMorąg to doskonała propozycja dla tych, którzy mają mało czasu, a chcą zobaczyć jak najwięcej. Tu idealnie połączycie turystykę miejską i zanurzenie w historii z obcowaniem z przyrodą i odcięciem od cywilizacji. To pierwsze zapewni Wam wycieczka na zamek, obejście starówki i wizyta w Pałacu Dohnów oraz w trzech wieżach ciśnień. To drugie – zanurzenie się w zaroślach Rozlewiska Morąskiego, relaks nad Jeziorem Starowęg oraz przemierzanie unikalnych terenów Jeziora Narie i jego 19 wysepek oraz niezliczonych zatoczek i półwyspów.
Pochodzący jeszcze z XIV w. herb miasta i gminy przedstawia pielgrzyma w drodze do Santiago de Compostella.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Morągu
W Morągu znajdziecie aż trzy wieże ciśnień z pocz. XX w. Ich ceglane konstrukcje przydają uroku miasteczku. W jednej z nich mieści się bistro Wieża ze smakiem, gdzie możecie napić się kawy lub zjeść ciepły posiłek.
2. Poznaj Morąski Szlak TurystycznyAby zagłębić się w szczegóły dotyczące zabytków Morągu oraz poznać bliżej dzieje miasteczka, które do 1945 r. znajdowało się w granicach państwa pruskiego, przejdźcie trasą Morąskiego Szlaku Turystycznego, którego tabliczki rozstawione są w mieście.
3. Historia dawnych obywateliSzlak poprowadzi Was m.in. przez barokowy pałac Dohnów. W jednej z jego części możecie zobaczyć wyposażenie typowe dla pałacu z tej epoki oraz poznać historię panującego tu rodu. W drugiej poznacie historię Johanna Gottfrieda Herdera, filozofa, który współkształtował założenia niemieckiego romantyzmu.
4. Zobacz zachwycający półwysepKretowiny to bodaj najbardziej malownicza część przepięknego Jeziora Narie. To okazały półwysep, który bezpardonowo wbija się daleko w głąb jeziora. Znajdziecie tam nowy pomost, kilka smażalni i barów oraz przede wszystkim – niepowtarzalne okoliczności przyrody.
5. Zjedź z drogiPoczujcie się jak strudzeni jeźdźcy krzyżaccy i zatrzymajcie się w średniowiecznym zajeździe. Zajazd pod Kłobukiem to obecnie restauracja, która mieści się w okazałym zameczku, z którym wiąże się legenda o mazurskim diable, kłobuku...