Domy i apartamenty wakacyjne w Mielcu
Rozpocznij wyszukiwanie 53 homes w Mielec teraz!
Wyszukaj noclegi
Ceny i dostępność
Domy i apartamenty wakacyjne w Mielcu
Najbliższy urlop spędź w północnej części województwa podkarpackiego, w 60-tysięcznym Mielcu. Domy i apartamenty wakacyjne mieszczą się na całym terenie miasta – znajdziesz je zarówno w centrum, jak i nad rzeką Wisłoką i w pobliżu głównego dworca kolejowego. Możesz też wynająć nocleg w jednej z okolicznych miejscowości, na przykład w Woli Chorzelowskiej i w Tuszymie. Mielec i okolice będą świetnym pomysłem na urlop, jeśli chcesz spędzić go w malowniczych rejonach, z dala od zgiełku ulic dużych miast. Będzie też znakomitym wyborem, jeśli masz w planach wycieczkę objazdową po regionie – w pobliżu mieści się Rzeszów, Stalowa Wola czy Busko-Zdrój.
Wiele udogodnień dla przyjezdnychDomy i apartamenty wakacyjne w Mielcu idealnie nadają się na samotne podróże, wycieczki w gronie rodzinnym lub w małej grupie znajomych. Znajdziesz tam obiekty noclegowe dla maksymalnie ośmiu osób, a goście mają w nich do dyspozycji zazwyczaj wyposażoną kuchnię, parking, balkon, taras, niekiedy ogród, saunę lub jacuzzi. W wielu z nich jest dostęp do sieci Wi-Fi, a niektóre oferują także śniadania (w cenie noclegu lub za dopłatą). Wynajmij nocleg w centrum miasta lub na jego spokojnych i kameralnych obrzeżach – rozpocznij wakacyjne przygotowania już dziś!
Wakacje w Mielcu
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Mielec to 60-tysięczne miasto położone w województwie podkarpackim, nad rzeką Wisłoką. Jest drugim co do wielkości miastem w tym województwie, od razu po Rzeszowie. Kojarzony jest głównie z przemysłem lotniczym; to tam znajdują się Polskie Zakłady Lotnicze. Do Mielca można dojechać autobusem lub pociągiem z wielu większych miast w Polsce, a 30 kilometrów na południe od Mielca przebiega autostrada A4. Centrum Mielca wraz z Rynkiem znajduje się na zachód od głównego dworca kolejowego. Wokół rynku znajdziesz wiele obiektów noclegowych, sklepów spożywczych i usługowych, restauracji i kawiarni. Na południe od Rynku przepływa Wisłoka, wzdłuż której ciągną się Bulwary imienia Gryfitów Mieleckich.
Atrakcje w MielcuInfrastruktura turystyczna w Mielcu i okolicach sprzyja w szczególności rodzinnym podróżom. Jest tam wiele zabytków, muzeów czy obiektów sportowych. Nie będą się tam też nudzić miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu (wytyczono tam wiele ścieżek rowerowych i pieszych, a także można skorzystać z możliwości spływu kajakowego Wisłoką). Wokół Mielca jest też kilka ciekawych turystycznie miast – Tarnobrzeg, Pacanów, Rzeszów czy Kolbuszowa.
Podróżujący i aktywności
Mielec wraz z okolicznymi miasteczkami tworzy bardzo atrakcyjny turystycznie region. Zwiedzanie samego Mielca warto rozpocząć od wizyty w mieleckim Pałacyku Oborskich, w którym od 2001 roku mieści się Muzeum Regionalne. Odwiedź Kościół św. Mateusza, zbudowaną na przełomie XVII i XVIII wieku barokową, jednonawową bazylikę. Zajrzyj też do Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”, mieszczącego się w zabytkowym budynku z XX wieku. Zbiory muzeum składają się z ponad 40 tysięcy eksponatów, wśród których znajdują się fotografie, negatywy i sprzęt fotograficzny.
Mielec dla miłośników sportów i aktywnego wypoczynkuJedną z najciekawszych atrakcji o charakterze sportowym w Mielcu jest spływ kajakowy rzeką Wisłoką do Baranowa Sandomierskiego. Jest to całodniowa wycieczka, przeznaczona dla rodzin z dziećmi – mimo że trasa liczy aż 38 kilometrów, jest odpowiednia dla początkujących. Wiedzie przez Złotniki, Chrząstów, Brzyście, Pławo, Kliszów i Gawłuszowice. Warto też wybrać się na spacer jedną ze ścieżek edukacyjno-przyrodniczych (ścieżka „Do Bobra”, „Podróżnik”, „Ostrowy”), wytyczonych na ogromnym kompleksie leśnym na wschód od Mielca. Lasy te są pozostałością po Puszczy Sandomierskiej. W okolicach Mielca wytyczono też 45-kilometrową trasę rowerową, rozpoczynającą się i kończącą w Mielcu, prowadzącą przez tereny leśne i pola miejscowości Szydłowiec i Ostrowy Tuszowskie.
Pierwsza odnotowana wzmianka o Mielcu pochodzi z 1229 roku, a w 1470 roku przyznano mu prawa miejskie.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Mielcu
W Mielcu działa Jump Planet, czyli Park trampolin ze wspaniałymi atrakcjami nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Na ponad 1800 m² całego kompleksu mieści się wiele trampolin, boiska do koszykówki, basen, strefa relaksu, salka urodzinowa dla najmłodszych, a także miejsce przeznaczone do ćwiczeń gimnastycznych.
2. Odważ się na zjazd kolejką tyrolskąW Tarnobrzegu, położonym niecałe 50 kilometrów na północny wschód od Mielca, znajduje się najdłuższa kolejka tyrolska w Polsce. Mieści się nad Jeziorem Tarnobrzeskim, jej długość wynosi 500 metrów. Kolejka otwarta jest tylko w sezonie letnim, od maja do września.
3. Zwiedź okoliczne miejscowościWokół Mielca znajduje się kilka atrakcyjnych turystycznie miasteczek. Odwiedź Kolbuszową, w której znajduje się Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej, zajrzyj do Baranowa Sandomierskiego z XVI-wiecznym zamkiem i Stawami Krasiczyńskimi, a także odwiedź Pacanów, który znany jest z Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Warto też zwiedzić Rzeszów, który jest stolicą województwa podkarpackiego i mieści się w odległości około 60 kilometrów od Mielca.
4. Przejdź się po mieleckim RynkuPrzejdź się po Rynku w Mielcu, który może poszczycić się ponad 500-letnią historią. W 1900 roku wybuchł tam pożar i strawił drewniane budynki rozmieszczone wokół placu, a w ich miejscu pojawiły się budynki murowane. Obecnie mieści się tam XX-wieczna kamienica, kilka restauracji i sklepów usługowych.
5. Zaplanuj wycieczkę do rezerwatu przyrodyWybierz się do Rezerwatu przyrody Bagna Przecławskie, położonego we wsi Przecław, niecałe 20 kilometrów od Mielca. Ochroną objęte są tam tereny torfowiskowe, roślinność torfowiskowa i okoliczne lasy. Sama ścieżka turystyczna ma długość jedynie 800 metrów, ale doskonale przedstawia piękno tamtejszej przyrody.