Domy i apartamenty wakacyjne w Inowrocławiu
Rozpocznij wyszukiwanie 1 homes w Inowrocław teraz!
Wyszukaj noclegi
Ceny i dostępność
Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Inowrocławiu
Osoby przyjeżdżające do Inowrocławia, by zwiedzić miasto i skorzystać z jego uzdrowiskowych walorów, mają do wyboru szeroką ofertę zakwaterowań. Przede wszystkim dysponujemy kwaterami położonymi w centralnej części Inowrocławia. Część z nich znajduje się obok parku solankowego i tężni. Niedaleko znajduje się też stadion oraz ośrodek sportu i rekreacji. Inne atrakcyjne zakwaterowania znajdują się bezpośrednio wokół instalacji uzdrowiskowych, gdzie odwiedzający mogą skorzystać z dobroczynnych leczniczych zabiegów. W naszej ofercie dysponujemy także kwaterami położonymi w najstarszej części Inowrocławia, wśród urokliwych, zabytkowych kamieniczek.
Miejscowość uzdrowiskowa na spokojny urlop we dwojeWiększość zakwaterowań w Inowrocławiu przygotowana jest dla przyjęcia dwóch osób. Osoby przyjeżdżające do tężni same lub z osobą towarzysząca mają do wyboru wiele komfortowych kwater położonych blisko instalacji uzdrowiskowych i innych atrakcyjnych obiektów miejscowości. W ofercie znajdziecie również wygodne zakwaterowania dla niewielkich grup 3-4 osobowych. Kwatery są wyposażone we wszelkie udogodnienia. Niektóre z nich mają balkony lub tarasy. W ofercie znajdziecie także zakwaterowania, w których mile widziane będą wasze domowe zwierzęta.
Wakacje w Inowrocławiu
Położenie i komunikacja
Inowrocław to największe miasto leżące na obszarze Kujaw Zachodnich. Położone jest nad Notecią, na Równinie Inowrocławskiej. Znajduje się niedaleko dwóch dużych polskich jezior: Pakoskiego i Gopła, oraz wielu innych jezior o mniejszej powierzchni. Leży także w pobliżu parku krajobrazowego „Nadgoplański Park Tysiąclecia” . Pod względem administracyjnym należy do województwa kujawsko-pomorskiego. Ma status miasta powiatowego. Od Torunia dzieli je około 35 km, od Bydgoszczy – 45 km, a od Gniezna – nieco ponad 70 km.
Złoża soli kamiennej i źródła wód mineralnychInowrocław znany jest już od stuleci ze złóż soli kamiennej. Od samego założenia miasta wydobycie soli stanowiło istotny element jego rozwoju i ekonomii. Obecnie sól nie jest już wydobywana, ale miasto dalej wykorzystuje jej złoża: przekształciło się z czasem w uzdrowisko popularne dzięki miejscowym solankom i tężniom. W Inowrocławiu występują też naturalne źródła wody mineralnej „Inowrocławianka” i „Jadwiga”. Warto wiedzieć, że miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Znajduje się tu także garnizon wojskowy.
Podróżujący i aktywności
Do Inowrocławia co roku zjeżdżają rzesze osób leczących różne dolegliwości lub po prostu pragnące odpocząć i odzyskać dobrą formę fizyczną. Wszystkich przyciąga miejscowa tężnia. Jest to konstrukcja obłożona gałęziami tarniny, po których spływa nasycona solami mineralnymi woda, czyli solanka. Lecznicze opary służą do inhalacji, skutecznych w leczeniu chorób dróg oddechowych oraz układu krążenia. Kuracjusze przechadzają się też po pięknym parku zdrojowym, porośniętym wspaniałymi drzewami i udekorowanym dywanami kwiatowymi. Korzystają również z pijalni wód mineralnych „Jadwiga” i „Inowrocławianka”.
Inowrocław dla miłośników przyrodyInowrocław to nie tylko popularne uzdrowisko. To także miasto położone na terenie o ogromnych walorach przyrodniczych. Miłośnicy przyrody z pewnością chętnie wybiorą się na wycieczkę do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia i odwiedzą obszary objęte programem Natura 2000, będące częścią europejskiego programu ochrony przyrody. Na terenach wokół Inowrocławia znajdziecie szlaki turystyczne, którymi możecie wyruszyć, by poznać piękno okolicznych krajobrazów. Warto odwiedzić malownicze brzegi Noteci oraz wybrać się na wyprawę nad pobliskie Gopło czy Jezioro Pakoskie.
Inowrocław jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Jego patronką jest Królowa Jadwiga.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Inowrocławiu
Podczas spacerów po Inowrocławiu wstąpcie na Plac Klasztorny, by obejrzeć zachowane pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich.
2. Zwiedźcie najstarszy kościół w mieścieŚredniowieczny kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny jest nie tylko najstarszy w mieście, ale i jednym z najstarszych w całym regionie Kujaw. Na początku XX w został zrekonstruowany po pożarze. Cennym zabytkiem jest w nim czternastowieczna rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem.
3. Odwiedźcie malowniczy Park SolankowyNa terenie Parku Solankowego znajdują się różne obiekty uzdrowiskowe. Jest on też ulubionym miejscem spacerów kuracjuszy. Wspaniale zadbany, prezentuje ciekawą kolekcję rzadkich botanicznych okazów, którą z pewnością docenią miłośnicy roślin.
4. Przespacerujcie się Aleją Dębów GwiazdW parku znajduje się aleja, przy której drzewa posadziły znane w Polsce osoby związane z kulturą i sztuką. Znajdziecie tam między innymi dęby zasadzone przez Irenę Kwiatkowską, Bogusława Lindę i Zbigniewa Wodeckiego.
5. Odwiedźcie skansen w Kujawskiej ChacieWizyta w tym muzeum spodoba się całej rodzinie. Możecie tam obejrzeć pomieszczenia, stroje i przedmioty codziennego użytku takie, jakich używano przed laty w domostwach miejscowych mieszkańców. Dowiecie się w ten sposób wiele o lokalnej kulturze.