Ośrodki wypoczynkowe w Wiśle
Znaleźliśmy 7 Ośrodki wypoczynkowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Wisła, które mogą być interesujące
Ośrodki wypoczynkowe w Wiśle
Zmęczony dniem codziennym? Pozwól sobie, na prawdziwy, beztroski wypoczynek w Wiśle! Ośrodki wypoczynkowe, które znajdziesz w Holidu, ulokowane są w pięknej okolicy, blisko miasta. Znajdziesz również oferty w samym miasteczku Wisła lub w kawałek za nim, w Szczyrku. Inne, dostępne są na malowniczej trasie pomiędzy tymi dwoma miejscowościami. W Holidu są również oferty, ośrodków wypoczynkowych usytuowanych bardziej na południe od Wisły, w okolicach miejscowości Istebna. Sprawdź już teraz wszystkie oferty i nie przegap okazji.
Pełna wygoda w ośrodkach wypoczynkowych w WiśleMasz ochotę na beztroski czas? Czas, kiedy Twoje myśli krążą wokół przyjemności, a codzienne troski znikają? Komfort i wygoda ośrodków wypoczynkowych to wybór idealny dla Ciebie! Oferty udostępnione w Holidu przeznaczone są dla par, rodzin bądź grup przyjaciół. Do dyspozycji jest prywatna łazienka z pełnym wyposażeniem. W niektórych ośrodkach serwuje się posiłki (również bezglutenowe!). Opcja z fitness, SPA czy też wieczornymi występami rozrywkowymi, jest również dostępna. Większość ośrodków zezwala na pobyt zwierząt domowych. Widok z okna na góry czy rzekę jest gwarantowany. Sieć Wi-Fi i darmowy parking należą do standardu.
Podróżujący i aktywności
Zwiedzając okolice Wisły, możesz chwilami poczuć się jak w bajce! W górach i lasach Beskidu Śląskiego ukryte są małe, urocze budynki pełne niespodzianek! W pobliżu Baraniej Góry, na Polanie Przysłop, znajdziesz Muzeum Turystyki. Posiada ono bogaty zbiór dokumentów i pamiątek związanych z turystyką górską. Zobaczysz stroje ludowe, sprzęty pasterskie, a nawet kolekcje dawnych nart. Ośrodek jest czynny w sezonie letnim od maja do października. Inna urokliwa drewniana budowla to zabytkowy kościół na Kubalonce. Znajdziesz go na trasie z Wisły do Istebnej. Został wybudowany już pod koniec XVIII wieku. Aktualnie pełni funkcję świątyni parafialnej. Kościół w całości wykonany jest z drewna. W środku zobaczyć możesz ambonę z XVII wieku, barokowy ołtarz i rzeźby ludowe. Niedaleko miasta Wisła, przy zbiegu ulic Czarne i Malinka znajdziesz inna klimatyczną chatkę. Chata Kocyana, bo o niej mowa, to Regionalna Izba Twórcza. Możesz tu zobaczyć tradycyjne sprzęty gospodarstwa domowego oraz podziwiać prace lokalnych artystów, rzeźbiarzy, malarzy, hafciarek i koronkarek.
Wisła dla miłośników długich spacerówW Wiśle znajdziesz szlaki turystyczne i spacerowe. Te ostatnie, są idealne dla rodzin z dziećmi. Są tu trasy łatwe lub bardziej wymagające. Możemy wybrać spacery krótkie, godzinne, bądź dłuższe. Szlak Wisła PKS — Wisła centrum przez Bukową, jest utwardzony i wygodny. Czeka Cię, długie podejście przez las, które kończy się na grzbiecie górskim. Schodząc, można podziwiać piękne, pocztówkowe widoki. Inny szlak, Wisła Malinka Spółdzielnia — Wisła Malinka Centrum, jest polecany dla amatorów długich, ale łatwych spacerów. Atrakcją na trasie jest Zajazd na Zielonym. Z jego tarasu podziwiać można okoliczną panoramę. Szlak Wisła Dębce — Wisła Kopydło jest trasą trudniejszą i trwa około 3 godzin. Szlak spacerowy łączy się tutaj z niebieskim szlakiem turystycznym. Na trasie, ze szczytu Krzokowej Skały, można podziwiać górski krajobraz.
Adam Małysz, mistrz skoków narciarskich, urodził się w Wiśle i oddał tu swój pierwszy skok.
7 rzeczy do zrobienia w Wiśle
W rejonach Wisły jest wiele punktów SPA, gdzie możesz zafundować sobie coś dla ciała. Masaże gorącymi kamieniami, aromaterapia, hydroterapia, peeling i wszelkie zabiegi kosmetyczne, są na wyciągnięcie ręki. Zadbaj o harmonię ciała i duszy!
2. Skorzystaj z repertuaru amfiteatruAmfiteatr im. Stanisława Hadyny w Wiśle, tętni życiem kulturalnym. Odbywają się tu koncerty muzyczne, przeglądy regionalne, występy artystów i kabarety. Można tu również zobaczyć występy podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej, jednej z największych imprez folklorystycznych Europy. Wydarzenie to ma miejsce na przełomie lipca i sierpnia.
3. Wstąp do Muzeum BeskidzkiegoMuzeum Beskidzkie znajduje się w zabytkowym budynku starej karczmy, w centrum Wisły. Zobaczysz stałą wystawę dotyczącą historii regionu, na przykład wnętrze tradycyjnej izby góralskiej czy sprzęty domowe. Poza wystawą stałą możesz zwiedzić też wystawy czasowe. Są to głównie obrazy i rzeźby.
4. Weź udział w kuligu w Dolinie Białej WisełkiDolina Białej Wisełki, jest jedną z najpiękniejszych w Beskidach. Możesz poznać jej uroki w niekonwencjonalny sposób, biorąc udział w kuligu. Dolina otoczona jest lasem świerkowym i panuje tu cisza i spokój. Można zobaczyć kaskady wodne i przejechać wzdłuż górskiego potoku Biała Wisełka.
5. Wdychanie solanki w UstroniuPijalnia wód w Ustroniu czerpie swą cenną wodę ze źródła Zygmunt. Woda należy do wodorowęglanowo-wapniowych. Przy wejściu do pijalni znajduje się fontanna, z której tryska solanka o cennych właściwościach. Przysiądź na ławce i wdychaj cenne minerały!
6. Na narty do SzczyrkaJeśli narty są Twoim hobby, skorzystaj ze stoków w Szczyrku! Znajdziesz trasy o różnej długości i różnym nachyleniu. Są też stoki ze sztucznym naśnieżaniem, jeśli pogoda nie dopisuje.
7. Podziwiaj widoki z Baraniej GóryBarania Góra to szczyt w okolicy Wisły o wysokości 1220 m n.p.m. Na jej szczycie usytuowana jest stalowa wieża widokowa. Szczytowe partie Baraniej Góry to rezerwat przyrody. Przez szczyt przebiega Główny Szlak Beskidu.