Ośrodki wypoczynkowe w Białce Tatrzańskiej
Znaleźliśmy 13 Ośrodki wypoczynkowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Białka Tatrzańska, które mogą być interesujące
Ośrodki wypoczynkowe w Białce Tatrzańskiej
Białka Tatrzańska to mała, ale bardzo znana miejscowość kurortowa położona w otoczeniu bajkowych i majestatycznych Tatr. Jej popularność sprawia, że możemy znaleźć tam wiele ośrodków wypoczynkowych na każdą kieszeń i to nie tylko w samej Białce, ale także w sąsiadujących z nią innych miejscowościach, takich jak Poronin, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska czy Czarna Góra. Z racji ukształtowania terenu większość ośrodków wypoczynkowych znajduje się przy głównych drogach, dzięki czemu są to doskonałe bazy wypadowe do pieszych wycieczek. Na pewno ucieszy Cię fakt, że wiele z nich dzieli niewielka odległość od term, w których można pozwolić sobie na rodzinny relaks, a także od rzeki Białki i wyciągu narciarskiego Kotelnica Białczańska. Ośrodki wypoczynkowe w Białce Tatrzańskiej i okolicach skupiają się wokół restauracji i sklepów, więc bez problemu posilisz się po dniu pełnym wrażeń i skosztujesz lokalnych specjałów. Czego więcej chcieć!
Ogrom udogodnieńPrzeglądając ofertę ośrodków wypoczynkowych w Białce Tatrzańskiej i okolicach można zauważyć, że większość budynków została wzniesiona w stylu witkiewiczowskim lub w sposób, który nawiązuje do tego rodzaju budownictwa. Strome dachy i drewniane elementy ozdobne nadają domostwom niepowtarzalny, górski klimat. Dodatkowo potęguje go kominek, który jest częstym udogodnieniem w ośrodkach wypoczynkowych w tym regionie. Jeśli lubisz rodzinną rywalizację lub zabawę w gronie przyjaciół, na pewno miło zaskoczy Cię obecność stołów tenisowych, rzutek czy bilardu. Większość noclegów często oferuje tradycyjne góralskie śniadania, które na pewno ucieszą poszukiwaczy regionalnych smaków. Wolny czas można spędzić na grillowaniu w ogrodzie lub na tarasie, podziwiając majestatyczność krajobrazu i oddychając świeżym, górskim powietrzem. Niektóre ośrodki wypoczynkowe dysponują salami zabaw dla dzieci. Jak widzisz, każdy znajdzie coś dla siebie!
Podróżujący i aktywności
Okolice Białki Tatrzańskiej to idealne miejsce na wypad z dziećmi. Czeka na nich bowiem prawdziwa moc atrakcji. Działają tu nie tylko termy i wyciągi narciarskie. Pokłady dziecięcej energii spożytkować można również w parku linowym lub na czynnym zimą lodowisku. W położonej niedaleko stolicy Tatr, czyli w Zakopanem, znajduje się również… dom do góry nogami! Można w nim doświadczyć ciekawych iluzji optycznych. W tej okolicy działa również wiele obiektów Muzeum Tatrzańskiego, dzięki któremu nasze pociechy zdobędą solidną dawkę wiedzy. Koniecznie zwiedź Muzeum Kornela Makuszyńskiego i willę Atma z pamiątkami po Karolu Szymanowskim. Na najmłodszych czekają również takie atrakcje jak papugarnie i Góralski Ślizg. Co odważniejsi na pewno zdecydują się na zjazd pontonem z Wielkiej Krokwi. Zdecydowanie jest w czym wybierać!
Białka Tatrzańska dla spragnionych spokojnego i niskobudżetowego wypoczynku na łonie naturyOkolice Białki Tatrzańskiej obfitują w szlaki, których pokonanie często jest darmowe, a które na pewno zachwycą Cię niesamowitymi widokami. Jednym z nich jest niebieska trasa na Kotelnicę lub na Jankulakowski Wierch. Warto wybrać się do rezerwatu Przełom Białki oraz do znajdującej się na jego terenie Jaskini Obłozowej. Trasy przebiegające przez ten rezerwat są proste i nie zawierają podejść, dlatego na pewno spodobają się wszystkim, nawet mniej wysportowanym podróżującym. Białka Tatrzańska położona jest również w bliskim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego i Jeziora Czorsztyńskiego. Wody tego zbiornika są niezwykle czyste, co zachęca do plażowania, wędkowania czy uprawiania sportów wodnych na tle pocztówkowego pejzażu Trzech Koron. Jeśli lubisz zwiedzać, koniecznie odwiedź zamek w Czorsztynie lub w Nidzicy.
Czy wiesz, że we wspomnianej już Jaskini Obłozowej odnaleziono najstarszy na świecie bumerang? Został on wykonany z ciosu mamuta, a jego wiek szacuje się na 23-30 tys. lat!
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Białce Tatrzańskiej
W okolicach Białki Tatrzańskiej znajduje się wiele bardzo znanych polan i dolin takich jak, na przykład, Rusinowa Polana czy Dolina Kościeliska. Czemu by nie wziąć koszyka z oscypkami i innymi góralskimi przysmakami i nie rozłożyć tam koca? To wszak wspaniały sposób na relaks!
2. Hulajnogą po górachKotelnica Białczańska oferuje zjazdy… hulajnogą, czyli tak zwanym monsterrollerem. Jeśli Ty lub Twoja pociecha lubicie adrenalinę, to z pewnością jest sposób na dostarczenie jej sporej dawki.
3. Nie tylko oscypkiTereny pogórza Tatr i same Tatry słyną z fantastycznych regionalnych dań. W Białce Tatrzańskiej znajdziesz wiele karczm, które oferują lokalne przysmaki, takie jak kwaśnica, omasta, moskole czy hałuski. Zdecydowanie musisz przygotować się na nowe doznania kulinarne!
4. Wybierz się na Czarną GóręNiedaleko Białki Tatrzańskiej leży miejscowość Czarna Góra, nad którą piętrzy się ponaddziewięćsetmetrowe wzniesienie o tej samej nazwie. Z jego szczytu rozpościera się widok na Tatry, Babią Górę, Pieniny i Gorce. Podjedź tam autem i podziwiaj zachód słońca nad polskimi górami.
5. Spływ po BiałcePrzez Białkę Tatrzańską przepływa malownicza rzeka Białka, po której organizowane są spływy dostarczające największych wrażeń wiosną, zaraz po zimowych roztopach. Wtedy wody tego zbiornika są spienione i wzburzone. To wspaniały sposób na spędzenie czasu z najbliższymi!
6. Zwiedź rynek w Nowym TarguKoniecznie zwiedź położony około 12 kilometrów od Białki Tatrzańskiej Nowy Targ. Znajduje się w nim malowniczy rynek, który po raz pierwszy został wytyczony już w XIV w. Odbywa się tam wiele wydarzeń towarzyskich i kulturalnych, w tym Tour de Pologne, festyn „Święto chleba” czy kiermasz świąteczny.
7. Poczuj góralski temperamentJeśli chcesz zgłębić kulturę i sztukę regionalną, koniecznie wybierz się do Bukowiny Tatrzańskiej. W tutejszym Domu Ludowym, wybudowanym w 1930 roku i będącym jednym z największych drewnianych budowli w Polsce, odbywa się co roku festiwal i konkurs Sabałowe Bajania, podczas którego można posłuchać pieśni, gawęd i anegdot góralskich oraz obejrzeć różnego rodzaju wystawy.