Ośrodki wypoczynkowe w Krakowie
Znaleźliśmy 192 Ośrodki wypoczynkowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Kraków, które mogą być interesujące
Ośrodki wypoczynkowe w Krakowie
Kraków jest jednym z miast Polski, do którego trzeba regularnie wracać. Ośrodki wypoczynkowe to sposób na znalezienie komfortowego mieszkania w doskonałych lokalizacjach i z najlepszymi hotelowymi udogodnieniami. W Krakowie ośrodki wypoczynkowe gęsto pokrywają mapę Krakowa. Tu zamieszkacie w klimatycznej kamienicy na starym mieście z widokiem na zielone Planty lub na Kazimierzu z muzyką klezmerską dobiegającą przez okno. A może szukacie pokoju z widokiem na Wisłę?
Dachy KrakowaObudzić się z widokiem na dachy Krakowa, to trochę jakby obudzić się w Paryżu. Ośrodki wypoczynkowe w Krakowie to w większości bardzo nowoczesne wnętrza z zaaranżowaną strefą wypoczynkową. Choć nie brakuje tu również „królewskich” wnętrz, nawiązujących do dawnych epok. To klimatyzowane noclegi z dostępem do internetu, TV, parkingiem oraz wyposażoną kuchnią. Bez trudu znajdziecie tu miejsce z klimatycznym ogrodem. Ośrodki wypoczynkowe szczególnie docenią pary, zmęczone konwencjonalnym wystrojem hoteli, oraz rodziny, które wolą domową atmosferę i wygodę własnej kuchni. Aparthotele w Krakowie są również bardzo pojemne i sprawdzą się jako nocleg dla paczki znajomych.
Podróżujący i aktywności
Chcecie lepiej poznać Kraków, by docenić to, czego nie widać na pierwszy rzut oka? Wybierzcie się na spacer ścieżką śladami Czesława Miłosza – „Przystań poety”. Mocny program wystaw czasowych, na które warto przyjeżdżać z innych części Polski, ma Manggha Museum. Druga strona Wisły należy do sztuki współczesnej. Tu swoją nowoczesną siedzibę ma MOCAK oraz Centrum Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, gdzie bliżej poznacie sylwetkę wybitnego artysty. Wieczorem wybierzcie się na spektakl do jednego z świetnych teatrów, na przykład do Teatru Starego lub Słowackiego.
Kraków dla podróżników weekendowychWeekend zacznijcie od odwiedzenia krakowskich klasyków – kawa na krakowskim Rynku z hejnałem w tle, ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, wejście na kościelną wieżę i popołudnie spędzone na Wawelu. Wychodząc z zamku, odwiedźcie pomnik Smoka Wawelskiego i odpocznijcie na bulwarach nad brzegiem Wisły. Po południu wybierzcie się do jednego z większych muzeów. Dzień zakończcie w jednym z legendarnych klubów – Piwnicy pod Baranami lub Alchemii. Następny dzień możecie zacząć leniwie, wybierając się do Forum Przestrzenie, by następnie obrać kurs na Wieliczkę lub obóz Auschwitz. Klimatyczny sobotni wieczór możecie z kolei spędzić na krakowskim Kazimierzu, gdzie dawne synagogi mieszają się z alternatywnymi barami.
Kraków dla entuzjastów czasów minionychDla miłośników historii w Krakowie ekscytująco robi się już na samym Rynku. Nie tylko za sprawą Sukiennic i innych znanych składowych krakowskiego placu, ale także za sprawą podziemi, w których od kilku lat działa interaktywna wystawa „Rynek podziemny” Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Błysk w oku wywołają insygnia władzy królów Polski przechowywane w skarbcu na Wawelu. Wizytę na Kopcu Kościuszki możecie połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Kościuszkowskiego, które mieści się wewnątrz kopca od kilku lat. Fani militariów szybko opuszczą historyczne centrum Krakowa, by znaleźć się we wschodniej części miasta, gdzie znajduje się Muzeum Lotnictwa Polskiego.
W Krakowie odbywa się niesamowity „Marsz jamników”! Jamnicza parada doczekała się już 25 odsłon.
7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Krakowie
Muzeum Byłego Niemieckiego Hitlerowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w dzisiejszym Oświęcimiu to wyjątkowe miejsce, kultywujące pamięć o okrucieństwie II wojny światowej i jej ofiarach. Muzeum oraz obóz najlepiej zwiedzić z przewodnikiem.
2. Zobacz polski fenomenKopalnia w Wieliczce wraz z krakowskim Rynkiem jest w gronie 12 miejsc na świecie, które jako pierwsze znalazły się na liście UNESCO! Zachwyćcie się wyjątkową kaplicą wykonaną z soli przez górników lub wybierzcie trasę górniczą, gdzie będziecie musieli własnoręcznie wydobywać sól!
3. Odwiedź PodgórzeWiele mówi się o Kazimierzu i Nowej Hucie. Podgórze jest nieco w cieniu, a to właśnie tu znajduje się Plac Bohaterów Getta, MOCAK, CRICOTEKA i fabryka Schindlera. Podróżując od punktu do punktu, warto zatrzymać się na chwilę na klimatycznym Podgórskim Rynku. Na Podgórze dojdziecie, pokonując nowoczesną Kładkę Ojca Bernatka nad Wisłą.
4. Poznaj nieprawdopodobną historięPoznaj fascynującą historię Oskara Schindlera i pracowników jego fabryki, która zainspirowała słynny film Spielberga. Tuż obok znajduje się muzeum sztuki współczesnej MOCAK, a miejsca, w których kręcony był film można odnaleźć na Kazimierzu.
5. Zrelaksuj się na bulwarachBulwary nad Wisłą to przepiękne miejsce, w którym można odpocząć po intensywnym zwiedzaniu, nacieszyć się widokiem Wawelu, poobserwować ruch wodny na Wiśle, a także krakowian, dla których to częste miejsce rekreacji.
6. Odpręż się w Małej ChorwacjiTo jeden z najnowszych dodatków na rekreacyjnej mapie Krakowa. Zbiornik nad Bagrami za sprawą inicjatywy chorwackich studentek przekształcono w „Małą Chorwację” na krakowskim Zakrzówku. Nad zbiornikiem znajduje się Promenada Chorwacka opowiadająca o ważnych dla kraju miejscach, a obok znajduje się tężnia z solą ze słynnej wyspy Pag!
7. Cofnij się do epoki PRLNowa Huta to jeden z najambitniejszych projektów czasów PRL. Odwiedźcie dzielnicę i przekonajcie się, co zostało z niego po latach. Zobaczcie monumentalny Plac Centralny im. R. Reagana. Przejdźcie wzdłuż Alei Róż i wstąpcie na tradycyjny obiad do baru mlecznego!