Lofty w Krakowie
Znaleźliśmy 233 Lofty. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Lofty w w Kraków
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Kraków, które mogą być interesujące
Lofty w Krakowie
Kraków to miasto znajdujące się na południu Polski, w województwie małopolskim. Noclegi w loftach w Krakowie znajdziesz głównie w centrum, ale też na Bronowicach i w Bieńczycach. Możesz również zamieszkać w słynnej dzielnicy żydowskiej – na Kazimierzu, a także w południowej części miasta, po drugiej stronie Wisły – na Zabłociu, Starym Podgórzu i Podgórzu Duchackim. Wynajęcie lokum w loftach to idealna opcja dla tych, którzy chcą zwiedzić Kraków od deski do deski. Bez względu na to, w jakiej odległości od Rynku się zatrzymasz, bez problemu dojedziesz do samego centrum – komunikacja miejska jest tu dobrze rozplanowana.
Luksusowo, ale na każdą kieszeńNoclegi w loftach to gwarancja zadowolenia z pobytu. Wnętrza są przestronne, estetycznie urządzone i funkcjonalne. Goście mają do dyspozycji wiele udogodnień, a wśród niech w pełni wyposażoną kuchnię, balkon, TV, a także parking. W wielu obiektach znajduje się klimatyzacja, która w sezonie letnim jest nieocenionym rozwiązaniem. Lokum w loftach zarezerwują pary, rodziny z dziećmi, a także większe grupy znajomych. Jeśli przyjeżdżasz do Krakowa, aby poczuć dynamiczne i tętniące życiem miasto, wynajmij nocleg w jednym z obiektów znajdujących się nieopodal Rynku, na którym toczy się wiele wydarzeń kulturalnych i imprez, a także na Kazimierzu – dzielnicy, która nigdy nie zasypia.
Podróżujący i aktywności
Kraków, drugie co do wielkości miasto w Polsce, ma do zaoferowania wiele atrakcji rodzinom z dziećmi. Jeśli szukasz ciekawego miejsca na weekendową wycieczkę z rodziną, będzie to strzał w dziesiątkę! Wybierzcie się do jednego z największych w Polsce aquaparków – Parku Wodnego Kraków, spróbujcie wyjść z Lustrzanego Labiryntu i odwiedźcie krakowskie zoo, które zamieszkuje obecnie ponad 1400 zwierząt z około 270 gatunków. Zoo mieści się w Lesie Wolskim, popularnym miejscu pieszych wędrówek krakowian. Warto też wybrać się do Żywego Muzeum Obwarzanka, w którym nie tylko poznacie historię tego produktu, ale także nauczycie się wyrabiać go sami. Nie przegapcie wizyty w Ogrodzie Botanicznym, powstałym w 1783 roku i zajmującym obecnie powierzchnię 9,6 hektara. Zabierzcie dzieci do Centrum Szkła i Ceramiki, mieszczącego się przy ulicy Lipowej 3, gdzie organizowane są pokazy wyrabiania szklanych produktów. Spędźcie też czas na świeżym powietrzu – odpocznijcie na Plantach lub wybierzcie się do Ogrodu doświadczeń imienia Stanisława Lema, w którym nauka płynnie łączy się z przyjemnością – dzieci dowiedzą się co nieco o optyce, akustyce czy mechanice.
Kraków dla miłośników architektury i zwiedzania zabytkówZwiedzanie Krakowa warto rozpocząć od Rynku Głównego, na którym znajduje się Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, a także Sukiennice z licznymi kramami z pamiątkami i rękodziełem. Przejdź się ulicami Starego Miasta, zobacz Barbakan i zjedz obiad w jednej z klimatycznych restauracji. Koniecznie odwiedź Zamek Królewski na Wawelu, który przez wiele wieków był siedzibą królów, a obecnie znajduje się w nim muzeum z ogromną liczbą obrazów, grafik, rzeźb, a także wyrobów złotniczych i ceramicznych. Wybierz się na spacer na Kopiec Kościuszki lub odpocznij nad Wisłą. Wejdź też do kilku muzeów, na przykład do Muzeum Narodowego, Muzeum Lotnictwa Polskiego lub Muzeum Etnograficznego.
Miasto Kraków było stolicą Polski przez setki lat – między 1038 a 1596 rokiem.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Krakowie
Z samego rana wybierz się do jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych krakowskich dzielnic – Kazimierza. Niegdyś była to odrębna miejscowość zamieszkiwana przez Żydów, a od XIX wieku jest częścią Krakowa. W sercu dzielnicy znajduje się wiele kawiarni i knajp, w których zjesz śniadanie kuchni polskiej, żydowskiej lub międzynarodowej. Po posiłku koniecznie odwiedź jedną z synagog i przejdź się urokliwymi uliczkami.
2. Idź na spacer po Bulwarach wiślanychPóźnym popołudniem warto wybrać się na spacer po Bulwarach nad Wisłą. Znajdują się po obydwu stronach rzeki i skutecznie chronią nadwislańskie dzielnice przed powodziami. Wzdłuż nich znajdują się ciekawe atrakcje, na przykład pomnik Smoka Wawelskiego czy Kościół na Skałce.
3. Jedź do kopalni soli w WieliczceZejdź do podziemi i odkryj zakamarki kopalni soli „Wieliczka”, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa turystyczna liczy trzy kilometry i wiedzie przez 20 komór, znajdujących się na głębokościach od 64 do 135 metrów. W kopalni znajduje się też największy podziemny kościół – Kaplica św. Kingi, znajdująca się na głębokości 101 metrów.
4. Podziwiaj dzieła sztuki współczesnej w MOCAK-uWybierz się do jednej z najnowszych atrakcji Krakowa – Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających w 2011 roku i znajduje się na terenie nieistniejącej już Fabryki Schindlera. Stała wystawa zawiera prace ponad 200 polskich artystów, a na terenie muzeum znajduje się także kawiarnia, biblioteka, księgarnia i pracownia konserwatorska.
5. Zwiedź podziemia RynkuJeśli pasjonujesz się historią, z pewnością spodoba Ci się pomysł odwiedzenia podziemi Rynku Głównego w Krakowie, gdzie znajduje się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dzięki prowadzonym w latach 2005-2010 badaniom archeologicznym stworzono wystawę pod tytułem „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”, na której poznasz historię tego miasta, a także jego związki z innymi europejskimi centrami handlowymi.
6. Zobacz Kraków z lotu ptakaJednym z najlepszych punktów widokowych w Krakowie, pozwalającym na podziwianie całego miasta i okolic, jest Balon Widokowy. W czasie lotów śmiałkowie wraz z pilotem unoszą się na wysokość 150 metrów, a na pokład może wejść w jednym momencie maksymalnie do 30 osób.
7. Obejrzyj film w słynnym Kinie pod BaranamiKino pod Baranami to jedno z najbardziej znanych kin w Krakowie. Warto dodać, że znajduje się na terenie Pałacu pod Baranami, w którym od lat 60. XX wieku działał kabaret Piwnica pod Baranami. Związanych z nim było wielu artystów, a wśród nich Ewa Demarczyk czy Sławomir Mrożek.