Noclegi ze śniadaniem w Krynicy Morskiej
Znaleźliśmy 41 Noclegi ze śniadaniem. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Krynica Morska, które mogą być interesujące
Noclegi ze śniadaniem w Krynicy Morskiej
Krynica Morska to położone na Mierzei Wiślanej urokliwe miasteczko. Oddalona o 80 kilometrów na wschód od Trójmiasta miejscowość daje wytchnienie od wszechobecnych nadbałtyckich tłumów. Wystarczy udać się na jedną z jej dzikich plaż. A plaże wyróżnia tu miękki, drobny piasek pochodzący z Mierzei. Krynica Morska oferuje duży wybór obiektów typu bed and breakfast. Możemy swobodnie przebierać w ofertach. To małe miasteczko, a Mierzeja w najszerszym pasie ma raptem 2 kilometry szerokości, więc możemy ulokować się w dowolnej lokalizacji, wybierając tylko, czy chcemy być bliżej Zalewu Wiślanego, czy wybrzeża.
Krynica Morska ze śniadaniemOferta noclegów ze śniadaniem w Krynicy Morskiej skierowana jest przede wszystkim do par oraz mniej licznych rodzin, ponieważ pokoje są najczęściej dwu- i trzyosobowe, rzadziej mogą pomieścić cztery osoby. Noclegi typu bed and breakfast wyróżnia gościnność przyjaznych gospodarzy. Nie inaczej jest w Krynicy Morskiej. Tu znajdziemy przytulne lokum, w różnym standardzie – od najwyższego po skromniejszy, ale zawsze urządzone z najwyższą dbałością o odwiedzających. Gospodarze prześcigają się w pomysłach, jak maksymalnie umilić nam pobyt. W standardzie mamy tu Internet, TV, parking, często taras lub balkon, a nawet saunę czy prywatne jacuzzi. Pobyt w bed and breakfast w Krynicy Morskiej to gwarancja dobrego wypoczynku w komfortowym noclegu.
Podróżujący i aktywności
To położone nad Zalewem Wiślanym miasteczko to jeden z obowiązkowych adresów dla osób lubiących wypoczywać nad morzem. Jeśli myślicie, że nad Bałtykiem widzieliście już wszystko, koniecznie przyjedźcie do Krynicy Morskiej. Miasteczko leży na cieniutkim półwyspie – Mierzei Wiślanej, resztce lądu między bezkresem Morza Bałtyckiego i Zalewem Wiślanym. To jeden z najbardziej charakterystycznych punktów polskiej części wybrzeża Bałtyku, położony tuż przy granicy z Federacją Rosyjską. W okolicy znajdziemy wiele punktów widokowych, doskonałych do dokładnych obserwacji wyjątkowej okolicy. Krynica kusi też pięknymi, przyjemnie piaszczystymi plażami i spokojnym wybrzeżem – wokół nie znajdziemy wielu portów. W Kątach Rybackich znajduje się Muzeum Zalewu Wiślanego, opowiadające o tym wyjątkowym geograficznie miejscu. Słowem esencja nadmorskiego klimatu. Do zjedzenia świeża wędzona ryba i oczywiście gofry z frużeliną, a w nozdrzach zapach cudownej morskiej bryzy i leczniczy jod.
Krynica Morska dla szukających relaksuOkolicę gęsto porastają lasy, wśród których wytyczonych jest wiele ścieżek i tras. Możemy tu odbyć długie piesze spacery, poćwiczyć uważność na opustoszałej rano plaży lub potrenować wydolność fizyczną, oddając się nordic walking czy jeżdżąc na rowerze. Trasy są płaskie i mało wymagające. Na spragnionych szumu fal czeka aż 25 kilometrów przepięknych, wyjątkowo piaszczystych plaż. Na krótki, aktywniejszy spacer możemy się udać na Górę Pirata, drugi najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej, lub zaszyć się w tutejszym parku krajobrazowym. I choć Krynica w centrum potrafi być tłoczna, jeśli nawet nieznacznie oddalimy się w kierunku dzikich plaż, znajdziemy dla siebie sporo przestrzeni. Warto też spojrzeć na drugą stronę Mierzei. Odpocząć możemy tu na pokładzie dowolnej jednostki pływającej. Zalew Wiślany zapewnia doskonałe warunki do leniwego żeglowania, także na desce windsurfingowej (choć tu już trzeba się bardziej napracować). Wszystko to sprawia, że będziemy stąd wyjeżdżać z poczuciem dobrego, satysfakcjonującego odpoczynku.
Krynica to jedyne miasto w Polsce gdzie znajduje się...ulica Teleexpressu!
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Krynicy Morskiej
Jedną z głównych atrakcji miasteczka jest klimatyczna czerwona latarnia morska. To jedyny tego typu obiekt na terenie Mierzei Wiślanej. Warto się na nią wspiąć, by podziwiać wspaniałe okoliczne widoki. W sprzyjających warunkach można tu dostrzec nawet Półwysep Helski.
2. Coś z zupełnie innej beczkiBałtyk ma to do siebie, że przyciąga wiele pozytywnie zakręconych osób, które chcą się dzielić swoją pasją. Nie inaczej jest w przypadku Krynicy. W nieodległej Stegnie możemy odwiedzić monumentalną wystawę...zabawek z Kinder niespodzianki.
3. Wskocz na garb wielbłądaPieszą ścieżką możemy wdrapać się na Wielbłądzi Garb. To najwyższe wzniesienie Mierzei Wiślanej (49,5 m.n.p.m.), a także najwyższa w Europie stała wydma. Można stąd podziwiać Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany jednocześnie!
4. W piękny rejsOkolice Mierzei Wiślanej należą do jednych z najciekawszych przyrodniczo obszarów w Polsce. Idealną formą eksploracji tych terenów jest rejs po Zalewie Wiślanym, podczas którego zobaczymy najpiękniejsze zakątki i dowiemy się wiele o życiu regionu od kapitana jednostki.
5. Średniowieczny FromborkRejs po Zalewie możemy przedłużyć, zatrzymując się w jednym z miast jego południowego brzegu. Odwiedzić możemy m.in. miasto Mikołaja Kopernika, bogate w zabytki i ślady historii. Szczególnie polecane jest unikatowe planetarium mieszczące się w dawnej gotyckiej dzwonnicy.
6. Zajrzyj do portuCentralnym punktem morskiej gospodarki Krynicy jest port, obsługujący zarówno statki rybackiej, jak i pasażerskie (na oddzielnych przystaniach). To stąd można wypłynąć w rejs po Zalewie Wiślanym bądź po prostu przespacerować się tu, by poczuć nadmorską atmosferę.
7. Stań nad przepaściąKilka kilometrów na południe od Krynicy, w Piaskach, rozciąga się wspaniały, smagany wiatrem klif. Jest doskonałym miejscem na wczesnowieczorny, romantyczny spacer, który możemy kontynuować na położoną nieopodal bezleśną wydmę szarą, z piękną parterową roślinnością.