Noclegi ze śniadaniem w Kołobrzegu
Znaleźliśmy 22 Noclegi ze śniadaniem. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Kołobrzeg, które mogą być interesujące
Noclegi ze śniadaniem w Kołobrzegu
W północnej części województwa zachodniopomorskiego leży piękne miasto Kołobrzeg. Jest ono największym polskim uzdrowiskiem, otoczonym lasami, złożami borowiny i ekosystemem bagienno-wodnym. Ze względu na swoją turystyczną funkcję Kołobrzeg posiada liczne oferty wynajmu. Na krótki wypad idealne są noclegi ze śniadaniem. Tego typu kwatery znajdziesz w dzielnicy Plaża Zachodnia, niedaleko Parku Imienia Jedności Narodowej, a także w dzielnicy Korzyścienko. Zdecydowanie większy spokój zagwarantują Ci noclegi ze śniadaniem w pobliskiej wsi Grzybowo. Mniej ofert, ale równie interesujących znajdziesz w samym centrum, a także na terenie Ekoparku Wschodniego.
Wygodne noclegi ze śniadaniem dla aktywnychPrzygotowane z myślą na przyjęcie 2 osób, noclegi ze śniadaniem w Kołobrzegu nie zawiodą Twoich oczekiwań. Wszystkie zagwarantują Ci ogród i taras z meblami ogrodowymi, darmowy parking, a także Internet. Pragniesz spędzać dzień na zwiedzaniu Kołobrzegu i jego okolic? Noclegi ze śniadaniem to wybór dla Ciebie! Zostaw walizkę i ruszaj na miasto lub plażę! Na osoby, które szukają nieco więcej wygód, w niektórych noclegach ze śniadaniem czeka w pełni wyposażona kuchnia i łazienka, balkon z widokami, a nawet Spa i siłownia!
Podróżujący i aktywności
Miasto Kołobrzeg, jak przystało na prawdziwy kurort, który dba o przybywających tutaj gości, przygotowało wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich są trasy piesze, dzięki którym poznasz miasto lepiej i będziesz mógł rozkoszować się przyrodą regionu. Trasą miejską, na której dowiesz się wiele na temat historii militarnej Kołobrzegu, jest Miejski Szlak Fortyfikacji. Obejmuje zarówno średniowieczne, jak i nowożytne obiekty militarne, takie jak Baszta Lantowa, Baszta Więzienna, Akademia Rycerska, Kamienny Szaniec czy Fort Wilczy. Szlak Solny natomiast powstał na bazie średniowiecznego traktu handlowego. Rozpoczyna się w Kołobrzegu, a kończy w krainie jeziora na Pojezierzu Drawskim w mieście Czaplinek. Łatwa i bardzo krótka trasa oznaczona zielonym kolorem to Szlak im. Jana Frankowskiego. Postać ta jest znana w Kołobrzegu jako pasjonat książek i mistrz bibliotekarstwa. Na tej ścieżce udasz w drogę z Latarni Morskiej w Kołobrzegu do Budzistowa.
Kołobrzeg dla plażowiczówNajczęstszym powodem do odwiedzenia Kołobrzegu są oczywiście jego plaże, jedne z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Plaża Centralna, znajdująca się niedaleko ujścia Parsęty jest szeroka i czysta, o drobnym piasku i chłodnych wodach. W okolicy znajduje się zaplecze sanitarno-gastronomiczne. Plaża Milenium jest przeznaczona dla osób aktywnych. Na niej odkryjesz różne atrakcje, animacje, boiska sportowe, a także wynajmiesz potrzebny sprzęt sportowy. Plaża w Grzybowie jest bardzo chętnie uczęszczana przez turystów, gdyż panuje na niej miła rodzinna atmosfera. Przyjemnie ulokowaną plażą jest plaża przy Kamiennym Szańcu. Zaraz obok niej znajduje się Amfiteatr, gdzie obywa się w sezonie wiele koncertów i imprez plenerowych. Najlepiej wyposażoną plażą, przystosowaną również dla osób niepełnosprawnych jest Plaża Zachodnia. Znajdziesz na niej wszystko, co potrzeba: natryski, toalety, przebieralnie, restauracje itp. Zrelaksuj się w pełni na jednej z kołobrzeskich plaż i zapomnij o trudach dnia codziennego!
Kołobrzeg jest największym polskim uzdrowiskiem nadmorskim, w jego skład wchodzi 10 ośrodków sanatoryjnych i wiele innych prywatnych obiektów o podobnym charakterze.
7 rzeczy do zrobienia w Kołobrzegu
Wzniesiony w 1770-1774 u ujścia rzeki Parsęty budynek Fortu Ujście to jeden z ważniejszych zabytków w Kołobrzegu. Fort udostępniony jest do zwiedzania. W jego piwnicach można usiąść w przyjemnej kawiarni. Na latarni morskiej fortu ulokowano natomiast taras widokowy, z którego można zrobić piękne zdjęcia morza!
2. Zobacz wystawę czasową w kamienicy kupieckiej z XV w.Na ul. Emilii Gierczyk stoi odrestaurowana po wojnie kamienica rodziny Schlieffenów. Na parterze znajdowała się duża sień i pomieszczenia handlowe, a na piętrze izby mieszkalne. W tej wyjątkowej pamiątce po czasach hanzeatyckich można dziś oglądać wystawy czasowe muzeum. Warto odwiedzić to miejsce!
3. Przespaceruj się bulwarem przy ul. RzecznejPiękny widok na rzekę Parsętę rozciąga się z bulwaru przy ul. Rzecznej w Kołobrzegu. Teren ten znajduje się w samym centrum miasta. Wzdłuż depataku rosną solidne klony, które w upalne dni dają ukojenie od słonecznego żaru. Niezwykłe fotogeniczne miejsce na romantyczny spacer.
4. Napełnij swoje zmysły odrobiną kultury w Galerii Sztuki WspółczesnejGaleria Sztuki Współczesnej zajmuje część ratusza, neogotyckiej budowli w centrum miasta. Oprócz wystaw słynnych polskich i zagranicznych artystów odbywają się tutaj również warsztaty i lekcje edukacyjne dla dzieci. To centrum kulturalne można odwiedzić w każdy dzień od rana do wieczora z wyjątkiem poniedziałków i świąt.
5. Przeżyj przygodę w Parku Rozrywki ZieleniewoW Parku Rozrywki Zieleniewo poczujesz się jak na prawdziwym Dziki Zachodzie. Wspaniałe miejsce, aby ciekawie spędzić dzień. Czeka tutaj na Ciebie wioska indiańska, przejażdżki konno, Lunapark, Motorpark, Western City i inne wyjątkowe atrakcje. Nie przegap tego!
6. Śladami średniowiecznych kołobżanBędąc w Kołobrzegu, warto udać się na dawne Stare Miasto, obecnie nazywane Nową Starówką i przejść się po jego uliczkach odnajdując ślady epoki średniowiecza. Zabudowa całego obszaru jest bardzo zwarta, otwarte przestrzenie praktycznie nie istnieją. Największą uwagę skupia stojący w centrum neogotycki ratusz, a także górująca nad całą przestrzenią Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP.
7. Spróbuj lokalnego jedzenia i piwa w Wieży CiśnieńWieża Ciśnień przy ulicy Budowlanej została zbudowana w 1885 roku. Ten ogromny pomnik z czerwonej cegły przypominający czasy dawnej sieci wodociągowo-miejskiej jest obecnie lokalem gastronomicznym serwującym tradycyjne potrawy i lokalny browar. Brzmi smakowicie!