Bungalowy na Mazurach
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Mazury, które mogą być interesujące
Bungalowy na Mazurach
Mazury to region geograficzny położony w północno-wschodniej Polsce. Jeśli wybierasz się tam na urlop, zastanów się nad zarezerwowaniem noclegu w jednym z bungalowów. Mamy do zaoferowania kilkadziesiąt obiektów rozmieszczonych na całym terenie Mazur. Wynajmij lokum w większych miastach tej części Polski, takich jak Ełk, Ostróda, Giżycko czy Kętrzyn lub w popularnych kurortach wakacyjnych, na przykład w Mikołajkach, Mrągowie, Piszu i Lidzbarku Warmińskim. Jeśli jesteś miłośnikiem wypoczynku nad wodą i chcesz podczas swojego urlopu aktywnie spędzić swój czas wolny, zarezerwuj nocleg w jednym z bungalowów nad jeziorem Śniardwy, Dargin, Niegocin, Mamry Północne czy Kisajno.
Cisza i spokój gwarantowaneWynajmij jeden z bungalowów i ciesz się spokojnymi wakacjami na Mazurach. Obiekty przeznaczone są dla kilkuosobowych grup turystów, na przykład par czy rodzin z dziećmi. Położone są w zacisznych i spokojnych miejscach, wśród lasów, zieleni i jezior, oddalone od zgiełku miasta. Goście mają w nich do dyspozycji wiele udogodnień. Mogą śmiało korzystać z Wi-Fi, TV, wyposażonej kuchni, balkonu lub tarasu, ogrodu lub sprzętu do grillowania. W niektórych bungalowach znajduje się pralka, prywatny basen czy jacuzzi. Jeśli marzysz o spokojnych wakacjach i odpoczynku od codziennej gonitwy, koniecznie wybierz się na Mazury!
Podróżujący i aktywności
Mazury stwarzają idealne warunki do spędzenia udanych wakacji w gronie rodziny. Na pewno warto zrobić objazdówkę po najbardziej atrakcyjnych turystycznie miastach regionu. Wybierzcie się do Lidzbarka Warmińskiego, będącego do XIX wieku stolicą Warmii, w którym najważniejszym punktem jest Zamek Biskupów Warmińskich. W Olsztynie, czyli stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, przejdźcie się po Starym Mieście, zwiedźcie Zamek Kapituły Warmińskiej i obejrzyjcie gwiaździste niebo w planetarium. W Olsztynku zajrzyjcie do Muzeum Budownictwa Ludowego, a w Rapie zobaczcie polską piramidę, zbudowaną na początku XIX wieku i będącą grobowcem rodzinnym jednego z pruskich rodów. Zaplanujcie również wycieczkę do Giżycka, uważanego za stolicę polskiego żeglarstwa. W tym mieście znajduje się aż 11 portów żeglarskich, a oprócz nich można tam zwiedzić Twierdzę Boyen, XVIII-wieczny obiekt fortyfikacyjny w kształcie gwiazdy, most obrotowy na Kanale Łuczańskim i Port Żeglugi Mazurskiej.
Mazury dla miłośników aktywnego wypoczynkuAmatorów sportów i aktywnego wypoczynku na łonie natury zaskoczy liczba atrakcji, które czekają na nich na Mazurach. Wybierz się w rejs po największym jeziorze w Polsce, Śniardwy, (powierzchnia 113,8 km2) , najdłuższym polskim jeziorze – Jeziorak (ok. 27,5 kilometra długości) lub po Kanale Ostródzko-Elbląskim, który ma ponad 150 kilometrów i jest najdłuższym kanałem żeglownym w kraju. Spłyń kajakiem jedną z wielu mazurskich rzek. Polecamy spływ kajakowy rzeką Krutynią na jednym z bardziej popularnych odcinków – Sorkwity-Ruciane-Nida o długości około 100 kilometrów. Warto również skorzystać z oferty lotu balonem, samolotem lub motolotnią i obejrzeć wszystkie mazurskie jeziora z nietypowej perspektywy. Możesz też zwiedzić okolice na dwóch kółkach – na Mazurach wytyczono wiele szlaków rowerowych, a wśród nich popularna trasa Green Velo, czyli Wschodni Szlak Rowerowy. Udaj się do Puszczy Boreckiej, która jest drugim w Polsce po Puszczy Białowieskiej miejscem, w którym spotkasz żubry na wolności. W Lidzbarku Warmińskim odpocznij w Termach Warmińskich, a w Mikołajkach popływaj w parku wodnym Tropikana.
Na Mazurach w czasie II wojny światowej powstał jeden z najsłynniejszych bunkrów na świecie – Wilczy Szaniec, należący do Hitlera.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Mazurach
W mazurskiej kuchni dominują elementy kuchni polskiej, a także niemieckiej i kresowej. Spróbuj smażonych „plińców z pomoćką”, czyli smażonych placków ziemniaczanych z twarogiem, „farszynek mazurskich”, krokietów z mięsno-jajecznym farszem, lub zupy „karmuszki”, czyli zupy gulaszowej z dodatkiem fasoli.
2. Wybierz się w podróż śladem zamków krzyżackichWarto wybrać się na wycieczkę szlakiem Zakonu Krzyżackiego – zwiedź zamki w Nidzicy, Ostródzie, Działdowie, Giżycku, Kętrzynie i Rynie. Nie zapomnij o najsłynniejszym zamku rządzonym niegdyś przez Krzyżaków – zamku w Malborku. Co prawda miasto znajduje się na terenie sąsiednich Żuław, ale jest to jeden z najbardziej znanych obiektów gotyckich tego typu w Polsce.
3. Przenieś się w czasieDowiedz się co nieco o dawnych czasach na największej mazurskiej rekonstrukcji historycznej – Walkirii, czyli na Mazurskim Pikniku Militarnym. Odbywa się ona co roku, a w ciągu kilku letnich dni organizowane są inscenizacje bitew, pokazy pirotechniki z petardami, wystawy wozów pancernych, transporterów, pojazdów lekkich i motocykli, a także defilada odtwarzająca jednostki Wojska Polskiego, Wehrmachtu i Armii Czerwonej.
4. Dowiedz się, gdzie żył i pracował KopernikZwiedź miasto Frombork, położone nad Zalewem Wiślanym. To właśnie tam żył i pracował polski astronom, Mikołaj Kopernik.
5. Przekonaj się, jak głośno potrafisz krzyczećWeź udział w Międzynarodowym Konkursie Krzyku i przekonaj się, jak głośno potrafisz krzyczeć. Zawody odbywają się od ponad 20 lat w Gołdapi i polegają na krzyczeniu do mikrofonu przez całe pięć sekund.
6. Zobacz miejsca, w których kręcono słynne polskie filmu i serialeWielu polskich reżyserów upodobało sobie Mazury jako idealny region na kręcenie różnych scen filmowych. To właśnie tutaj odbywały się zdjęcia do serialu „Dom nad rozlewiskiem”, to tu filmowano „Różę” Wojciecha Smarzowskiego czy „Cichą noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego.
7. Dotknij naturyWybierz się do Republiki Ściborskiej, czyli ekologicznej osady, w której wciąż możemy zachwycać się dziewiczą naturą, nieskażoną działaniami człowieka. Zimą odbywają się tam kuligi i biwaki, a latem można wypocząć w chacie traperskiej i podejrzeć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.