Agroturystyka na Mazurach
Znaleźliśmy 36 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Agroturystyka w na Mazury
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Mazury, które mogą być interesujące
Agroturystyka na Mazury: Najpopularniejsze cele podróży
Agroturystyka na Mazurach
Mazury to region geograficzny położony w północno-wschodniej Polsce. Noclegi w obiektach agroturystycznych znajdziesz głównie w pobliżu największych jezior – Śniardwy, Mamry, Niegocin czy Dargin, ale także niedaleko tych mniej znanych, na przykład jeziora Rekąty, Orzysz czy Gołdapiwo. Osoby, które są zainteresowane zwiedzaniem największych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast regionu, zarezerwują zakwaterowanie w Giżycku, Mikołajkach czy Mrągowie. Jeśli jednak wolisz spędzić urlop w mniejszej miejscowości, pośród natury i zieleni, wynajmij lokum niedaleko Węgorzewa, Gołdapi, Nidzicy czy Olecka. Niezależnie od tego, w jakiej lokalizacji na Mazurach będziesz spędzać wakacje, możesz mieć pewność, że nie będziesz żałować czasu spędzonego w tym miejscu. Przyjedziesz tu jeszcze nie raz!
Wakacje w Krainie Polskich JeziorObiekty agroturystyczne na Mazurach spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby. Położone są w malowniczych krajobrazach, spokojnych okolicach i w pobliżu niezliczonej liczby jezior. Niekiedy są to nowoczesne budynki, ciekawie urządzone i przytulne, czasem klimatyczne obiekty położone w odludnym i cichym miejscu. Ten rodzaj zakwaterowania chętnie wybierają pary, rodziny z dziećmi i większe grupy znajomych. Goście mogą korzystać z parkingu, ogrodu, placu zabaw czy kuchni. Do ich dyspozycji jest także balkon lub taras czy sprzęt do grillowania. To właśnie tu zrobisz przerwę od codzienności, oczyścisz umysł i odetniesz się od negatywnych emocji. Zapraszamy na Mazury!
Podróżujący i aktywności
Na Mazurach znajduje się wiele ciekawych i zaskakujących miejsc. To niezwykle ciekawy region na spędzenie rodzinnych wakacji. Aby ułatwić Wam zaplanowanie pobytu, przygotowaliśmy listę atrakcji – czytajcie dalej! Zwiedźcie największe miasta regionu, na przykład Frombork, położony nad Zalewem Wiślanym. To właśnie tam żył i pracował polski astronom, Mikołaj Kopernik. Wybierzcie się do Lidzbarka Warmińskiego, którego wizytówką jest Zamek Biskupów Warmińskich. W Olsztynie, stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, zobaczcie gotycki zamek i fragmenty murów miejskich. Warto również wybrać się do wojennej kwatery Hitlera – Wilczego Szańca, a także do Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych, mieszczącej się w miejscowości Mamerki. Zobaczcie zwierzęta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie i zaplanujcie wycieczkę do rezerwatu ornitologicznego nad jeziorem Łuknajno. Poczujcie klimat dawnej wsi w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku i zobaczcie polską piramidę w miejscowości Rapie.
Mazury dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnegoAmatorzy sportów wodnych i kontaktu z naturą nie będą na Mazurach narzekać na nudę. Poczuj się jak nad morzem na największym jeziorze w Polsce, jeziorze Śniardwy, lub udaj się do Puszczy Boreckiej, w której rośnie około 300 gatunków roślin. Spotkasz tam lisa, łosia, borsuka lub jelenia, a także żubra – Puszcza Borecka jest drugim miejscem po Puszczy Białowieskiej, w którym żubry żyją na wolności. Jeśli po wizycie w Puszczy Boreckiej będziesz czuć niedosyt, udaj się do miejscowości Kosewo Górne i podejrzyj jelenie na Fermie Jeleniowatych w Stacji Badawczej PAN. Zobacz wyspę Upałty na jeziorze Mamry – przed wojną znajdowała się tam restauracja i leśniczówka, dziś jest ostoją ptactwa. Ze względu na ochronę lęgowisk, można udać się na wyspę jedynie po otrzymaniu specjalnego zezwolenia. Warto również wybrać się do miejsca, w którym stykają się trzy granice – Litwy, Polski i Rosji. Znajduje się ono w miejscowości Bolcie w gminie Wiżajny i prowadzi do niego ścieżka pieszo-rowerowa. W Mikołajkach wybierz się w rejs statkiem, a w Lidzbarku Warmińskim odpocznij w Termach Warmińskich.
Na Mazurach znajduje się największe jezioro w Polsce – Śniardwy (powierzchnia 113,8 km2), a także najdłuższe polskie Jezioro – Jeziorak (ok. 27,5 kilometra długości).
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Mazurach
Na mazurską kuchnię składają się elementy kuchni polskiej, niemieckiej i kresowej. Spróbuj smażonych „plińców z pomoćką”, czyli smażonych placków ziemniaczanych z twarogiem, „farszynek mazurskich”, krokietów z mięsno-jajecznym farszem, lub zupy „karmuszki”, czyli zupy gulaszowej z dodatkiem fasoli.
2. Spróbuj swoich sił na konkursie krzykuWeź udział w Międzynarodowym Konkursie Krzyku i przekonaj się, jak głośno potrafisz krzyczeć. Zawody odbywają się od ponad 20 lat w Gołdapi i polegają na krzyczeniu do mikrofonu przez całe pięć sekund. Na zwycięzców tych nietypowych potyczek czekają wspaniałe nagrody!
3. Spłyń kajakiem po rzece KrutyniWybierz się na spływ kajakowy po jednej z najbardziej urokliwych rzek w Polsce – Krutyni. Polecamy jeden z bardziej popularnych odcinków – Sorkwity-Ruciane-Nida o długości około 100 kilometrów. Aby przepłynąć cały odcinek, będziesz potrzebować kilku dni. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!
4. Odwiedź stolicę polskiego żeglarstwaMowa tu o Giżycku, które nie bez przyczyny nazywane jest stolicą polskiego żeglarstwa. Ma aż 11 portów żeglarskich i położone jest w samym centrum Mazur, między jeziorami Kisajno i Niegocin, a także jest znanym kurortem turystycznym. Zobacz Twierdzę Boyen, XVIII-wieczny obiekt fortyfikacyjny w kształcie gwiazdy, most obrotowy na Kanale Łuczańskim i Port Żeglugi Mazurskiej.
5. Zachwyć się mazurskimi krajobrazami z lotu ptakaObejrzyj mazurskie jeziora z nietypowej perspektywy. Skorzystaj z oferty lotu balonem, samolotem lub motolotnią i przeżyj niesamowitą przygodę! Taka atrakcja nie zdarza się na co dzień. Dotknij chmur i zachwyć się pięknem przyrody z lotu ptaka!
6. Zobacz kolekcję łapaczy snówWybierz się do Muzeum Indian Ameryki Północnej, położonego w miejscowości Spytkowo. Dowiesz się tam, jakie domy zamieszkiwali Indianie, zobaczysz wnętrze tipi i nauczysz się rzucać tomahawkiem. W muzeum organizowane są również warsztaty – weź udział w warsztatach chlebowych, mydlarskich lub zielarskich.
7. Wybierz się w rejsWybierz się w rejs po Kanale Ostródzko-Elbląskim, który ma ponad 150 kilometrów i jest najdłuższym kanałem żeglownym w kraju. Statki pływają po ruchomych platformach – wypływają z wody i dalej poruszają się po suchym terenie. Kanał został wybudowany w XIX wieku, w 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu cudów Polski, a w 2011 roku ogłoszono go pomnikiem historii.