Agroturystyka na Wyspie Sobieszewskiej
Znaleźliśmy 8 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Wyspa Sobieszewska, które mogą być interesujące
Agroturystyka na Wyspie Sobieszewskiej
Wyspa Sobieszewska została przyłączona do Gdańska w 1973 roku i położona jest u ujścia Wisły. Jest to malownicze i urokliwe miejsce, w którym warto spędzić weekend lub dłuższy urlop. Pobyt w tej dzielnicy spodoba się w szczególności osobom, które chcą odpocząć od zgiełku miasta, pobyć wśród natury i sielskich krajobrazów. Noclegi w obiektach agroturystycznych na Wyspie Sobieszewskiej znajdują się głównie w pobliżu plaży. To właśnie tam znajdziesz to, czego szukasz – spokój, ciszę i relaks. Nie wahaj się i zarezerwuj lokum w tej dzielnicy Gdańska już dziś!
Miejsce, w którym się zakochaszObiekty agroturystyczne na Wyspie Sobieszewskiej położone są w urokliwych miejscach w pobliżu sobieszewskich plaż. Mogą pomieścić nawet do 10 osób i będą idealnym miejscem na urlop dla par, rodzin z dziećmi, seniorów czy grup znajomych. Jeśli chcesz pobyć w sielskim klimacie, a na plaży odpocząć od tłumu turystów, to nocleg na Wyspie Sobieszewskiej spełni Twoje oczekiwania. Goście zwykle mają do dyspozycji bezpłatne Wi-Fi, parking, ogród, niekiedy plac zabaw czy sprzęt do grillowania. Spakuj do walizki najpotrzebniejsze rzeczy i zarezerwuj nocleg w obiektach agroturystycznych w tej malowniczej dzielnicy Gdańska już dziś!
Podróżujący i aktywności
Jeśli podczas swojego urlopu lubisz aktywnie spędzać czas, to pobyt na Wyspie Sobieszewskiej będzie strzałem w dziesiątkę. Jest tu wiele atrakcji, które urozmaicą Twój pobyt. Na miłośników natury i dzikiej przyrody czeka Szlak pieszy Wyspy Sobieszewskiej – 14-kilometrowa trasa biegnąca w całości przez tę zewnętrzną granicę Gdańska i należąca do Międzynarodowego Szlaku Pieszego E-9. Możesz zwiedzić okolice również na dwóch kółkach. Przez malownicze tereny wyspy przebiega Szlak rowerowy Wincentego Pola – trasa o długości 24 kilometrów. Pobyt na Wyspie Sobieszewskiej zadowoli również amatorów nordic walkingu i narciarstwa biegowego, ponieważ na jej obszarze znajduje się sześć leśnych szlaków, sprzyjających uprawianiu tych sportów. W Sobieszewie mieści się też ścieżka zdrowia, na której umieszczono kilkanaście sprzętów do ćwiczeń. Oprócz tego warto wybrać się na kilkugodzinny spacer po ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej w rezerwacie Ptasi Raj. Wzdłuż niej znajduje się 10 tablic informacyjnych, na których omówione są gatunki roślin i zwierząt żyjących na tym obszarze. Weź ze sobą lornetkę!
Wyspa Sobieszewska dla rodzin z dziećmiMożecie mieć pewność, że rodzinny pobyt na Wyspie Sobieszewskiej będziecie miło wspominać. Odwiedźcie Krzywy Las, czyli fragment sobieszewskiego lasu, w którym drzewa wygięte są pod kątem 90° od około 20 centymetrów nad ziemią. Koniecznie spędźcie dzień na plaży lub przejdźcie się wzdłuż wybrzeża. Tramwajem wodnym linii F6 dopłyńcie do Starego Miasta w Gdańsku. Wybierzcie się na spacer na Długie Pobrzeże, przejdźcie się ulicą Mariacką, która pokazuje, jak wyglądał dawny Gdańsk. Odwiedźcie XV-wieczną gotycką Bazylikę Mariacką, której budowa trwała aż 159 lat, i poznajcie wojenną historię Polski w Muzeum II wojny światowej. Wybierzcie się do Galerii Starych Zabawek – prywatnego muzeum poświęconego zabawkom z XX wieku, a także zwiedźcie Stocznię Gdańską i Europejskie Centrum Solidarności.
Wyspa Sobieszewska, oddalona o 15 kilometrów od centrum Gdańska, jest trzecią co do wielkości wyspą polskiego pobrzeża.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Wyspie Sobieszewskiej
Wybierzcie się do rezerwatu Mewia Łacha, powstałego w 1991 roku. To właśnie tam można obejrzeć prawie 300 gatunków roślin i 120 gatunków ptaków wędrownych. Rezerwat może też poszczycić się największą w Europie koncentracją mewy małej. W sezonie letnim obrączkowane są tam ptaki, dlatego od maja do października nie można poruszać się swobodnie po rezerwacie – należy kierować się wytyczonymi szlakami.
2. Obejrzyj Wyspę Sobieszewską z lotu ptakaNa Wyspie Sobieszewskiej znajduje się zbiornik wodny, powstały w 2015 roku – Zbiornik wody Kazimierz. Na jego szczycie, na wysokości 45 metrów n.p.m., mieści się taras widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Można również zwiedzić wnętrze zbiornika – wycieczka z przewodnikiem zajmuje niecałą godzinę.
3. Odpocznij na „sobieszewskich Hawajach”Plaże znajdujące się na Wyspie Sobieszewskiej rozciągają się na długości 11 kilometrów i uważane są za najładniejsze w całym Gdańsku, dlatego też nazywane są „sobieszewskimi Hawajami”. Plaże te nie są tak tłumnie odwiedzane przez turystów i każdy urlopowicz bez problemu znajdzie dla siebie miejsce.
4. Wybierz się w rejs promemNa Wyspę Sobieszewską możesz dostać się od strony Mierzei Wiślanej. Przeprawa przez Wisłę między Świbnem a Mikoszewem działa w sezonie wiosenno-letnim i skraca drogę do wielu miast położonych na wschód od wyspy.
5. Zdobądź „Koronę Starego Gdańska”Aby zdobyć niezwykłe odznaczenie – Koronę Starego Gdańska, należy odwiedzić osiem punktów widokowych. Wśród nich znajduje się Wieża Ratusza Głównego Miasta, Wieża Więzienna Muzeum Bursztynu, Wieża Kościoła św. Katarzyny, Wieża Bazyliki Mariackiej, Wieża Twierdzy Wisłoujście, Wieża Przyrodników Muzeum Archeologicznego, Góra Gradowa – Centrum Hevelianum i Latarnia Morska w Nowym Porcie.
6. Wybierz się na żeglarską przygodęSpróbuj swoich sił w żeglarstwie na Szlaku Wodnym na Martwej Wiśle. Jest to jeden z odcinków szlaku Gdańsk-Zalew Wiślany. Żeglarstwo na tym 12-kilometrowym odcinku to łatwe i przyjemne doświadczenie, które powtórzysz jeszcze nie raz.
7. Połącz przyjemne z pożytecznym w Centrum HevelianumOdwiedź Centrum Nauki Hevelianum, znajdujące się na Górze Gradowej w Gdańsku. W tym interaktywnym miejscu dowiesz się wielu ciekawostek z różnych dziedzin nauki – jest to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego i zadowoli zarówno dzieci, jak i nastolatków czy dorosłych.