Domy i apartamenty wakacyjne w Wenecji
Rozpocznij wyszukiwanie 4 696 homes w Wenecja teraz!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Wenecja
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Wenecja, które mogą być interesujące
Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Wenecja
Domy wakacyjne w Wenecji
Ciekawą propozycję noclegu stanowią apartamenty wakacyjne w okolicy Bazyliki Santi Giovanni e Paolo. Z okien można podziwiać kanały z gondolami, a do placu św. Marka można dojść w 5 minut. Wiele apartamentów posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny, oferuje dostęp do Internetu i wypożyczanie aut.
Domy wakacyjne na wyspie LidoOsoby preferujące mniej uczęszczane miejsca mogą rozważyć domy wakacyjne na wyspie Lido oddzielającej Adriatyk od weneckiej laguny. Znajdują się tam szerokie, piaszczyste plaże, a znalezienie dobrze wyposażonych apartamentów wakacyjnych z widokiem na morze nie stanowi problemu. Wśród proponowanych noclegów nie brakuje apartamentów wakacyjnych z basenem, klimatyzacją, a także tarasem, z którego można podziwiać imponujący widok.
Położenie i komunikacja
Wenecja leży w północnej części Włoch nad Morzem Adriatyckim. To miasto zbudowane na wodzie, a właściwie na bagnistych wyspach tworzących lagunę. Od stałego lądu dzieli je 4 km, a od morza tylko 2 km. Wenecja podzielona jest na sześć dzielnic: San Polo, Cannaregio, Dorsoduro, San Marco, Castello i Santa Croce. Przez tysiąc lat Wenecja była samodzielną republiką słynącą z bogactwa zdobytemu dzięki handlowi z całym ówczesnym światem.
Dojazd do Wenecji i komunikacja na miejscuZ Polski do Wenecji najszybciej można dostać się samolotem. Osoby preferujące niezależność i jazdę samochodem mogą wybierać spośród dwóch malowniczych tras: przez Czechy i Austrię lub przez Niemcy i Austrię. Aby dostać się do miasta, trzeba jednak skorzystać z linii kolejowej, gdyż jest to jedyne połączenie z lądem. Na miejscu odwiedzających czeka wyłącznie transport wodny. Tworzy go sieć 150 kanałów połączonych czterystoma mostami. Podczas pobytu w Wenecji najlepiej korzystać z vaporetto, czyli tramwajów wodnych.
Warto wiedzieć
Wenecja leży w strefie wpływu klimatu śródziemnomorsko-kontynentalnego, złagodzonego przez obecność morza. Latem średnia temperatura oscyluje w okolicach 23 stopni, a w zimie śnieg należy do rzadkości. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień.
Kiedy najlepiej wybrać się do Wenecji?Ze względu na pogodę, a także cykliczne wydarzenia kulturalne najlepszy czas na odwiedzenie Wenecji przypada na kwiecień, maj, wrzesień i październik. Dla miłośników X Muzy niewątpliwą atrakcją jest najstarszy na świecie coroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Od 1932 roku na przełomie sierpnia i września wręczane są Złote Lwy za najlepszy film i Puchar Volpi dla wyróżnionych aktorów. Aktualnie festiwal jest elementem Biennale w Wenecji i odbywa się na wyspie Lido.
W Wenecji urodził się Giacomo Casanova, znany awanturnik i uwodziciel.
5 rzeczy do zrobienia w Wenecji
Wędrówkę po Wenecji warto rozpocząć od Placu Świętego Marka położonego w najstarszej dzielnicy San Marco. Ze względu na swe położenie i architekturę uchodzi za jeden z najwspanialszych placów na świecie. Otacza go Pałac Dożów, Bazylika św. Marka, Stara i Nowa Prokuracja, dzwonnica św. Marka, a także wieża zegarowa. Bazylikę zbudowano na cześć patrona miasta, aby umieścić w niej jego relikwie. Zgodnie z dawnym zarządzeniem każdy wenecki statek musiał przywozić dary, które wzbogacały świątynię. Obecnie plac często zalewa woda, a wówczas ruch pieszy odbywa się po rozłożonych platformach.
2. Karnawał weneckiKarnawał w Wenecji odbywa się na przełomie stycznia i lutego. Jest to najstarsza i największa w Europie zabawa na ulicach miasta. Karnawał rozpoczynają parady udekorowanych łodzi oraz postaci w historycznych strojach. Chcąc wziąć udział w karnawale należy zaopatrzyć się w balowy strój i obowiązkowo maskę. Ten ostatni element ubioru ma swoje uzasadnienie historyczne: maska zawsze sprawiała bowiem, że uczestnicy zabawy byli równi, bez względu na stan, majątek i pochodzenie. Warto wiedzieć, że do dobrego tonu należy pozdrawianie przechodniów ukłonem.
3. Zwiedzanie Pałacu DożówPodczas pobytu w Wenecji warto odwiedzić gotycki Pałac Dożów. Początkowo spełniał on funkcje obronne miasta. Z czasem, po rozbudowie był siedzibą lokalnych władców. Ta trzypiętrowa unikatowa budowla otacza wewnętrzny dziedziniec z doby odrodzenia. Całość zdobi attyka o ażurowych wzorach, a od strony wody znajdują się arkadowe loggie. Na fryzie Sali del Maggior Consilio znajdują się wizerunki 76 dożów weneckich. Obecnie w pałacu znajduje się m.in. Muzeum Dell Opera.
4. Rejs galeonem po lagunieAby poczuć nastrój tego wyjątkowego miejsca warto wybrać się w rejs statkiem kanałami i obejrzeć po drodze niewielkie wyspy. Prawdziwie magicznego charakteru wyprawa nabiera jednak po zachodzie słońca. Po drodze można podziwiać wyspy Vignole, Sant’Erasmo i San Francesco del Deserto. Warto zwrócić uwagę również na kolorową zabudowę na wyspie Burano. W drodze powrotnej do Wenecji, płynąc przez Canele Grande można obejrzeć starożytną budowlę San Marco. Warto tak zaplanować romantyczny rejs, by uświetnić go kolacją składająca się z lokalnych specjałów i win.
5. Wyprawa po szkło weneckieOdwiedzając Wenecję warto wybrać się na pobliską wyspę Murano od średniowiecza słynącą z niepowtarzalnych wyrobów szklarskich. Z wykorzystaniem niezmiennej od wieków techniki wykonuje się tam szkło kryształowe, emaliowane, mleczne, kolorowe i z pasemkami złota. W Murano można kupić wyjątkową, kolorową, wzorzystą biżuterię, żyrandole, rzeźby ze szkła, obrazy i przedmioty użytkowe. Tu również produkowane są słynne lustra weneckie. Dodatkowo na wyspie można zwiedzić Muzeum Szkła z eksponatami od czasów starożytnych do współczesnych.