Domy i apartamenty wakacyjne w Donovalach

Domy i apartamenty wakacyjne w Donovalach

Rozpocznij wyszukiwanie 217 homes w Donovaly teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Donovaly

Główne atrakcje w w Donovaly

  • Góry
  • termy
  • zamek
  • jaskinie
  • parki narodowe

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Donovaly

897 złdla 25 sty - 1 lut
1581 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Donovaly

33%dla 25 sty - 1 lut
75% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Donovalach

Noclegi we wszystkich częściach Donovalów

W całej miejscowości znajdziemy wiele różnorodnych kwater. Oferowane są zarówno apartamenty dla par, jak i domki dla większych grup, nawet ośmioosobowych. Wiele z noclegów położonych jest w niewielkiej odległości od resortu narciarskiego, więc nie będziemy zmuszeni długo dźwigać sprzętu. Niektóre kwatery położone są w pobliżu restauracji i sklepów. Wiele miejsc to obiekty z nowoczesnym wystrojem.

Noclegi z widokiem

Miłośnicy delektowania się poranną kawą z przepięknym widokiem na otaczające góry z pewnością wyszukają coś dla siebie. Przeważająca część ofert zapewnia dostęp do bezpłatnego Internetu, telewizji oraz balkonu lub tarasu. Bez trudu znajdziemy też nocleg z sauną lub jacuzzi, w których wygrzejemy się po górskich wędrówkach lub szusowaniu na stokach. Część domków wyposażona jest w kominki. W niektórych miejscach wypierzemy rzeczy.

Wakacje w Donovalach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

W niewielkiej odległości od miasteczka Donovaly znajduje się kompleks basenów termalnych i spa Beszeniowa. Temperatura wody w basenach sięga aż 42°C. Beszeniowa obejmuje też zjeżdżalnie zewnętrzne i Strefę Adrenaliny. Niedaleko term położony jest malowniczy akwen Liptovska Mara z plażą i wypożyczalnią sprzętu sportowego oraz świetnymi warunkami do windsurfingu i jachtingu.

Donovaly pełne dziewiczej przyrody

Tuż przy miejscowości Donovaly położone są dwa narodowe parki Słowacji – Niżne Tatry i Wielka Fatra. Ten pierwszy to największy park w kraju, gdzie spotkać można liczne zwierzęta, takie jak niedźwiedzie brunatne, wilki, rysie, wydry, jelenie i świstaki, a także orła przedniego i sokoła wędrownego. Z kolei Wielka Fatra obejmuje jedno z najmniej zmienionych w wyniku działalności ludzkiej pasm Karpat. Oba parki są częścią ekoregionu lasów karpackich.

Podróżujący i aktywności

Donovaly dla wielbicieli gór

Przez Donovaly przebiega najdłuższy szlak turystyczny w całej Słowacji. Można nim wyruszyć do miejscowości Hiadel’ske sedlo, co w obie strony zajmie nam około sześciu godzin. Początkujący być może będą woleli wybrać się na krótszy szlak do Zvolena. Wycieczka potrwa niecałe trzy godziny.

Donovaly dla miłośników sportu

Amatorzy narciarstwa w każdej jego postaci nie zawiodą się, wybierając Donovaly na zimowy urlop. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich na Słowacji i zarazem największy ośrodek nauki jazdy dla dzieci w Europie Środkowej. Łączna długość tras zjazdowych to 11 km. Nie musimy się martwić, jeśli zima nie jest mroźna, ponieważ część stoków jest sztucznie naśnieżana. W parku Snow Park znajdziemy trasy zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych narciarzy. Możliwe jest też wybranie się na narty po południu, ponieważ część stoków jest oświetlona i czynna do 21:00. W resorcie znajduje się także ponad 18 km tras dla narciarzy biegowych. Z kolei w wakacje uruchamiana jest saneczkowa kolejka rynnowa, park linowy i sztuczna ścianka wspinaczkowa. Miejsce to jest doskonałe do uprawiania turystyki górskiej w jednym z dwóch parków narodowych – Niżne Tatry i Wielka Fatra.

Znany wielu osobom z serialu zbójnik i obrońca biednych, Janosik, pochodzi ze Słowacji. Urodził się w 1688 roku we wsi Terchova w pobliżu Janosikowych Dierów.

Top 5 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Donovalach

1. Wycieczka do Bańskiej Szczawnicy

Zaledwie godzinę drogi od miejscowości Donovaly położone jest miasteczko przez wielu uważane za najpiękniejsze na Słowacji. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w przeszłości było ważną osadą górniczą. O górniczej historii można dowiedzieć się więcej w Słowackim Muzeum Górnictwa. Warto zwiedzić też malowniczą starówkę, Stary i Nowy Zamek oraz pobliski zbiornik wodny Velka Vodarenska.

2. Zwiedzanie Zamku Orawskiego

Jedna z głównych atrakcji turystycznych północnej Słowacji została zbudowana w XIII w., jednak obecny wygląd uzyskała dzięki przebudowie z XVII w. W środku zamku mieści się muzeum z ekspozycją archeologiczną, przyrodniczą, etnograficzną i historyczną. Warto wybrać się na nocne zwiedzanie z przewodnikiem, kiedy ciekawostki na temat twierdzy urozmaicane będą przedstawieniami teatralnymi i scenkami. Ceny wejścia w zależności od trasy wycieczki wahają się od 5 do 10 euro.

3. Demianowska Jaskinia Wolności

Miłośnicy pięknych formacji skalnych nie rozczarują się wizytą w Demianowskiej Jaskini Wolności. Znajdziemy tu formy krasowe z naciekami w kolorze różowym, żółtym, fioletowym, czerwonym i białym, a także stalaktyty, liliowe jeziorka oraz jaskiniowe perły. Korytarze udostępnione dla turystów mają długość 1870 m. Bilet kosztuje 10 lub 18 euro, w zależności od trasy. Pamiętajmy o zabraniu gotówki, płatność kartą jest niemożliwa. Możemy też wybrać się do innych pobliskich jaskiń, takich jak Bystrianska czy Demianowska Jaskinia Lodowa.

4. Spacer po wąwozach Janošikove Diery

Noszący imię słowackiego zbójnika szlak jest idealny dla amatorów przyrody i adrenaliny. Znajdziemy tu piękne wodospady, a także przepiękne Górne Diery. Miejsce to polecane jest dla osób sprawnych fizycznie ze względu na dużą ilość drabinek i mostków. Dostępna jest też łatwiejsza część szlaku, Dolne Diery.

5. Degustacja słowackich przysmaków

Podczas urlopu na terenie Słowacji koniecznie spróbujmy lokalnych potraw takich jak naleśniki ziemniaczane o nazwie lokše, które można jeść na słodko lub na słono, zupa bryndzowa z dodatkiem owczego sera, haluški lub szulańce. Te ostatnie to kluski serwowane z orzechami lub makiem. Słowacy zajadają się też zupą fasolową oraz kluskami z kapustą – strapaczkami.