Domy i apartamenty wakacyjne w Zagórzu

Domy i apartamenty wakacyjne w Zagórzu

Rozpocznij wyszukiwanie 3 homes w Zagórz teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Zagórz

Główne atrakcje w w Zagórz

  • Zagórz
  • Domy i apartamenty wakacyjne w Zagórzu
  • Szlaki w Bieszczadach
  • Dojazd do Zagórza
  • Podkarpacka kuchnia
  • Zabytki Zagórza i okolic

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Zagórz

1834 złdla 11 sty - 18 sty
1086 zł średnia roczna
lut
kwi
maj
cze
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Zagórz

< 1%dla 11 sty - 18 sty
0% średnia roczna
lut
kwi
maj
cze
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Zagórzu

„Brama Bieszczadów”, czyli Zagórz

„Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady” – ile razy każdy z nas marzył, aby to zrobić? Bieszczady stoją przed Tobą otworem! Tegoroczne wakacje spędź w Zagórzu, podbieszczadzkim miasteczku położonym na południe od Sanoka. To tutaj znajdziesz nocleg w jednym z domów lub apartamentów wakacyjnych znajdujących się w centrum miasteczka, niedaleko dworca kolejowego. Zagórz będzie świetnym pomysłem na wakacje dla osób, które chcą poświęcić czas na górskie wycieczki – nie bez powodu nazywany jest „Bramą Bieszczadów”. To tam poczujesz prawdziwy bieszczadzki klimat, zrelaksujesz się w malowniczych okolicach i odkryjesz ciekawe miejsca Podkarpacia.

Wypoczynek nad Osławą

Zagórz, leżący nad rzeką Osławą, to dobra propozycja na wakacyjny wypoczynek. Nocleg możesz wynająć w domu lub apartamencie wakacyjnym. Nie ma znaczenia, czy wybierasz się w pojedynkę, w gronie rodziny czy z większą paczką znajomych. Obiekty położone są w malowniczych okolicach Podkarpacia z przepięknymi widokami na rzekę, góry lub zielone tereny Zagórza. W domach i apartamentach znajdziesz wyposażoną kuchnię, salon, balkon lub taras, parking, a niekiedy także ogród, plac zabaw czy basen. W obiektach możesz też liczyć na dostęp do sieci Wi-Fi. Niektóre obiekty oferują śniadanie w cenie noclegu lub za dodatkową opłatą.

Wakacje w Zagórzu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Przydatne informacje o Zagórzu

Zagórz jest niewielkim miasteczkiem położonym w województwie podkarpackim, u ujścia rzeki Osławy do Sanu. Znajduje się sześć kilometrów od Sanoka i niecałe 20 kilometrów od Myczkowców nad Jeziorem Solińskim. W mieście znajduje się kilka ciekawych miejsc o wysokich walorach turystycznych (np. cerkiew św. Michała Archanioła, ruiny Klasztoru karmelitów bosych), liczne punkty usługowe, sklepy spożywcze, sklepy z pamiątkami, kompleks skoczni narciarskich i punkt widokowy na wzgórzu Skowronówka.

Transport

Zagórz znajduje się na głównej drodze prowadzącej z Sanoka w Bieszczady, dlatego też zazwyczaj jedynie przejeżdża się przez to miasto. Niegdyś było to najlepsze miejsce na rozpoczęcie wyprawy w Bieszczady – to tu mieściła się stacja końcowa pociągu z Krakowa. Obecnie z Małopolski również dostaniesz się do Zagórza pociągiem (kursują dwa razy dziennie). Dalej w głąb Bieszczadów dostaniesz się busem prywatnych przewoźników – trasa wiedzie dużą obwodnicą bieszczadzką w kierunku Wetliny. Warto dodać też, że przez Zagórz przebiegają dwie drogi krajowe: droga nr 892 z Zagórza do słowackich Radoszyc i droga nr 84 ze wsi Zabłotce koło Sanoka do Krościenka przy granicy polsko-ukraińskiej.

Podróżujący i aktywności

Zagórz dla chętnych na aktywne spędzenie czasu wolnego

Obowiązkowym punktem wycieczki jest też wizyta w Bieszczadach. Bieszczadzki Park Narodowy znajduje się w najbardziej wysuniętej na południowy wschód części Polski i jego tereny cechują się wysokimi walorami krajobrazowymi. Zacznij swoją bieszczadzką przygodę od spaceru na jedną z połonin (połoniny to określenie łąk pokrywających wzgórza). Widoki z połonin są urzekające! Do wyboru masz spacer Połoniną Wetlińską, Połoniną Caryńską, Połoniną Bukowską i Połoniną Dźwiniacką. Warto również wejść Tarnicę, która jest najwyższym szczytem Bieszczadów. Wspaniałe widoki dostarczą Ci też Rozsypaniec, Halicz i Smerek, a ciekawym miejscem jestem szczyt Krzemieńca (Kremenaros), mieszczący się dokładnie na styku granic polskiej, słowackiej i ukraińskiej.

Zagórz dla chętnych na kulinarną podróż po Podkarpaciu

Region Podkarpacia to nie tylko bogata roślinność, górskie krajobrazy i spokojne miasteczka – to też wspaniała, aromatyczna kuchnia. Będąc w Zagórzu i okolicach, warto skosztować podkarpackich dań i przysmaków. Jednym z nich są proziaki, czyli pieczone placuszki na sodzie, podawane z masłem czosnkowym lub dżemem. Kolejnym słynnym podkarpackim daniem są też fuczki, czyli placki z kiszonej kapusty, czy gomółki – kulki suszonego twarogu w różnych wersjach, na przykład z ziołami czy słodką papryką. Warto dodać, że na Podkarpaciu stworzono szlak kulinarny „Podkarpackie smaki”, zrzeszający restauracje i zajazdy, które oferują w swojej karcie lokalne dania. Do najbliższych punktów gastronomicznych położonych na tym szlaku (łącznie 44 obiekty) należą restauracje w Ustrzykach Dolnych, Lesku, Sanoku, Polańczyku i Uhercach Mineralnych.

W latach 70. ubiegłego wieku Zagórz był dzielnicą Sanoka, a w latach 1975-1998 należał do województwa krośnieńskiego.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Zagórzu

1. Odkryj zakamarki ruin klasztornych

W Zagórzu obejrzyj ruiny Klasztoru Karmelitów bosych – pozostałość po XVIII-wiecznym kościele i klasztorze. Położone są na wzgórzu Mariemont i są jednymi z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce. Jeszcze w latach 50. XX wieku klasztor próbowano odbudować, jednak dziś wydaje się to niemożliwe.

2. Zimą wybierz się na narty

Pagórkowate ukształtowanie terenu w Zagórzu i okolicach sprzyja uprawianiu narciarstwa. W Zagórzu mieszczą się trzy skocznie narciarskie, a w pobliskich miejscowościach stoki narciarskie z trasami przeznaczonymi zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. Znajdują się w Wujskich koło Sanoka, w Lesku, Weremieniu, Kalenicy, Bukowsku czy Baligrodzie. Do wyboru, do koloru!

3. Zajrzyj do cerkwi św. Michała Archanioła

Zajrzyj do murowanej cerkwi św. Michała Archanioła w Zagórzu, zbudowanej w latach 30. XIX wieku. W środku możesz podziwiać zabytkowy ikonostas. Warto dodać, że od 2016 roku jest to świątynia parafialna.

4. Zwiedź pobliski Sanok

Koniecznie wybierz się na jednodniową wycieczkę do Sanoka, oddalonego o kilka kilometrów od Zagórza. Jest tam kilka ciekawych atrakcji, których nie możesz pominąć: Muzeum Historyczne w Sanoku (Zamek Królewski), Galeria Zdzisława Beksińskiego, Starówka, Skansen-Muzeum Budownictwa Ludowego czy Cerkiew św. Trójcy.

5. Odpocznij wśród zieleni

Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w Rezerwacie przyrody „Polanki” w Bykowcach. Wytyczona jest tam ścieżka przyrodnicza o długości dwóch kilometrów, na której możesz podziwiać lasy liściaste (wśród których znajdują się ponad 100-letnie buki), dowiedzieć się co nieco o ptakach gnieżdżących się na tym terenie i zobaczyć ciekawą roślinność porastającą obszar rezerwatu.