Domy i apartamenty wakacyjne w Wejherowie
Rozpocznij wyszukiwanie 15 homes w Wejherowo teraz!
Wyszukaj noclegi
Ceny i dostępność
Domy i apartamenty wakacyjne w Wejherowie
Wakacje w Trójmieście? Ograny pomysł? A co powiecie na Trójmiasto Kaszubskie, którego głównym ośrodkiem jest właśnie Wejherowo? To zdobywające popularność miasteczko o bogatej historii, położone pośród natury, „na tyłach” Trójmiasta właściwego. Domy i apartamenty wakacyjne rozsiane są tu po całym mieście. By pozostać blisko centrum, ale cieszyć się zielenią, warto wybrać okolice Parku Miejskiego oraz wzgórza kalwaryjskiego. Szczególnie urokliwie położone są noclegi leżące na uboczu miasta, już na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jeśli szukacie domu, zwróćcie także uwagę na okoliczne miejscowości w obrębie powiatu wejherowskiego. Można tam znaleźć niezwykle malowniczo położone perełki.
Nocleg na KaszubachChoć oferta noclegowa Wejherowa nie jest szczególnie rozbudowana, pozostaje dość różnorodna. Dominują nowocześnie urządzone apartamenty na wynajem, ale nie brakuje tu również domów i domków, wybudowanych w stylu retro czy opatrzonych przytulnym kominkiem i ciepłym oświetleniem. Noclegi znajdą tu przede wszystkim pary oraz mniejsze grupy – do 6 osób. Osoby zatrzymujące się w Wejherowie mogą liczyć na wiele udogodnień: przestronną kuchnię, parking, dostęp do internetu Wi-Fi czy TV. Większość domów i apartamentów wakacyjnych ma balkon lub taras, gdzie można wystawić policzki do pomorskiego słońca.
Wakacje w Wejherowie
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Od Gdyni Wejherowo dzieli szeroka połać Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na wschód od miasta znajdują się pozostałe dwie miejscowości wchodzące w skład Małego Trójmiasta Kaszubskiego – Reda oraz Rumia. Z kolei na północy rozciągają się tereny Puszczy Darżlubskiej, mieszczącej dwa rezerwaty przyrody. Tuż obok położona jest malownicza pradolina Redy, rzeki przepływającej przez okolicę. Od wschodu Wejherowo niemal wpada w sąsiednią Redę (tym razem miasto), do której warto się wybrać ze względu na znajdujący się tam aquapark.
Serce KaszubCentrum Wejherowa wyznacza plac poświęcony pamięci założyciela – Jakuba Wejhera, wojewody malborskiego. Jego pomnik umieszczony jest pośrodku placu na okazałym cokole. Od niedawna sąsiadem Jakuba jest św. Franciszek, który doczekał się swojej fontanny. Towarzyszą mu liczne zwierzęta. Symbolem miejskiej historii Wejherowa jest przepiękny ratusz w stylu empire. Wokół rynku koncentrują się bary i restauracje. Nieopodal mieści się także zabytkowy klasztor. Od rynku odchodzi miejski trakt handlowy – ul. Jana III Sobieskiego. Znajdujące się na południu miasta wzgórze obrastają kapliczki Kalwarii Wejherowskiej – perełki miasta o walorach religijnych, architektonicznych i widokowych.
Podróżujący i aktywności
Wejherowo ma długą, a przez to bogatą historię, której ślady czekają na odkrycie przed szerszym gronem. W nieodległym Lewinie znajduje się cmentarzysko kurhanów, pochodzące z X lub XI w. W Sławutowie zaś możecie odwiedzić osadę słowiańską rekonstruującą życie społeczne w średniowieczu. Na terenie Puszczy Darżlubskiej, w Wielkiej Piaśnicy znajduje się miejsce poświęcone pamięci Pomorzan zamordowanych w lesie przez nazistów. Miejsce określa się nawet mianem „pomorskiego Katynia”. A jeśli zainteresowanie historią idzie u Was w parze z militariami, w nieodległej Dąbrówce znajdziecie Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF”, prezentujące przede wszystkim okazałą kolekcję pojazdów wojskowych.
Wejherowo dla zainteresowanych innymi kulturamiWejherowo jest na wskroś kaszubskim miastem. Przejawy kultury i języka kaszubskiego znajdziecie tu na każdym kroku, począwszy od znajdującego się w centrum miasta pomnika Remusa, kaszubskiego wędrowca i rycerza, bohatera najsłynniejszego kaszubskiego utworu „Życie i przygody Remusa”. W godz. 12, 15 i 18, kiedy na wieży ratusza odgrywany jest „Marsz Kaszubski”, nieoficjalny hymn Kaszub. Tuż przy centrum miasta, w okazałym pałacu, mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, gromadzące zabytki piśmiennictwa i muzyki kaszubskiej, gdzie możecie bliżej poznać tę fascynującą kulturę.
Z Wejherowa pochodzi jedna z najważniejszych polskich pisarek współczesnych Dorota Masłowska.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Wejherowie
„Kaszubskie nuty” to trasa turystyczna obejmująca 14 punktów, które odpowiadają 14 wersom popularnej kaszubskiej piosenki. W ten sposób możecie poznać kaszubski alfabet oraz historię Wejherowa i okolic. Każdy punkt oznaczony jest kamiennym obeliskiem lub rzeźbą, by przyciągnąć Waszą uwagę.
2. Zobacz symbol miastaKalwaria Wejherowska to zespół 26 kapliczek, wybudowanych w różnorodnym stylu, które rozsiane są po niewielkim, leśnym wzniesieniu na długości 6 kilometrów. Tu możecie wczuć się role pątników, którzy przez wieki odwiedzali wzgórze kalwaryjskie, zwane „duchową stolicą Kaszub”, podziwiając piękną architekturę oraz okoliczności przyrody. Możliwe również zwiedzanie z przewodnikiem.
3. Poczuj pełnię dźwiękuFilharmonia kaszubska o niezwyklej nowoczesnej konstrukcji z efektowną, przeszkloną salą koncertową, jest nie tylko filharmonią, ale pełni także rolę kulturalnego centrum miasta. Doskonała akustyka wnętrza pozwala cieszyć się muzyką w sposób niemożliwy do uzyskania w zwykłym pomieszczeniu.
4. Odwiedź Dartha VaderaWedług oficjalnych informacji w wejherowskim rynku znajduje się pomnik założyciela miasta, wielu twierdzi jednak, że to tak naprawdę statua…Dartha Vadera. Sylwetka Jakuba, zwłaszcza po zmroku i przyprószona śniegiem do złudzenia przypomina postać z Gwiezdnych Wojen. Dlatego odbywa się tu zlot fanów serii – FORCECON.
5. Cofnij się do międzywojniaW ratuszu miejskim, który sam w sobie wart jest obejrzenia, mieści się sala historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego”. To pieczołowicie odnowione wnętrze, które przeniesie Was do last 20. i 30. XX w. Znajdziecie tu m.in. kawiarnię, warsztat, kącik muzyczny, kasę bankową i zakład fryzjerski.