Domy i apartamenty wakacyjne w Nowem Bystrem

Domy i apartamenty wakacyjne w Nowem Bystrem

Rozpocznij wyszukiwanie 10 homes w Nowe Bystre teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Nowe Bystre

Główne atrakcje w w Nowe Bystre

  • Górskie wędrówki, Kolej na Gubałówkę, Tatrzański Park Narodowy, Poronin, Narty, Podhalańska architektura, Górskie sery

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Nowe Bystre

1277 złdla 25 sty - 1 lut
677 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Nowe Bystre

12%dla 25 sty - 1 lut
87% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Nowem Bystrem

Witajcie na podhalańskiej wsi

Zatłoczone Zakopane nie jest szczytem marzeń tych, którzy w Tatry przyjeżdżają, szukając wyciszenia. Alternatywą są mniejsze miejscowości ościenne, takie jak spokojne i nastawione na odwiedzających Nowe Bystre. Nowe Bystre jest niezwykle długą miejscowością, ciągnącą się przez całą górską dolinę. Dużą koncentrację noclegów znajdziecie w północnej części miejscowości, lepiej skomunikowanej z Zębem, a także w południowej, skąd blisko na wychodzący stąd niebieski szlak. Do miejscowości najlepiej przyjechać większym gronem. Większość domów i apartamentów wakacyjnych może pomieścić od 5 do nawet 10 osób. To zatem idealne miejsce dla większych rodzin czy grup zorganizowanych.

Nowe Bystre – synonim komfortu

W Nowem Bystrem na pierwszy plan wysuwają się gustowne wnętrza. To najczęściej udane połączenie górskiej atmosfery z nienarzucającą się nowoczesnością. Wrażenie robią salony z wygodnymi sofami, dużymi oknami z widokiem oraz kominkiem. Absolutnie nie wyobrażajcie sobie spartańskich warunków – domy i apartamenty wakacyjne w Nowem Bystrem są mocno nastawione na zapewnienie Wam ponadstandardowych wygód. Można tu spotkać domki z sauną, basenem, a nawet zewnętrznym jacuzzi! Internet jest wszędzie, podobnie jak TV, spory parking i funkcjonalna kuchnia. Widokami można się tu napawać na tarasie, a w porach ciepłych odpoczywać w ogrodzie. Połowa noclegów akceptuje zwierzęta domowe.

Wakacje w Nowem Bystrem

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Pod dostojną Gubałówką

Nowe Bystre to miejscowość położona w samym centrum Podhala, zaledwie 2 kilometry od dolnej stacji kolejki na Gubałówkę! Wybierając Nowe Bystre, ulokujecie się w Dolinie Bystrego Potoku na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Miejscowość rozpięta jest między 800-960 m n.p.m., co jest wynikiem imponującym i gwarantuje doskonałej jakości górskie powietrze.

Wszędzie blisko

Zachwyca także położenie miejscowości względem pozostałych tatrzańskich istotnych punktów. Tuż obok znajduje się miejscowość Ząb, z której pochodzi Kamil Stoch. Od Zakopanego dzieli Was zaledwie 20-25 minut jazdy samochodem, a jeszcze bliżej jest do Poronina. Do Zakopanego można także po prostu...pójść niebieskim szlakiem, który wychodzi z miejscowości. Głównym zabytkiem jest zjawiskowy drewniany kościółek Jana Chrzciciela z 1870 r., kilka lat temu gruntownie odnowiony. Samo mijanie go codziennie po powrocie z wycieczek jest przyjemnością. Nowe Bystre ożywa szczególnie podczas Święta Pasterskiego „Osod”, którego celem jest promowanie pasterskiego dziedzictwa Tatr, a także degustacja najważniejszych produktów. Nastawiajcie się na serową ucztę!

Podróżujący i aktywności

Nowe Bystre dla narciarzy

Spokojna wioska to idealne miejsce, by w szczycie sezonu narciarskiego odgrodzić się nieco od tłumów. A w okolicy roi się od ośrodków narciarskich. Pierwszy dostępny stok to Ośrodek Narciarski Potoczki z orczykiem i naśnieżaną, ratrakowaną trasą, idealną do jazdy z dziećmi. Tuż obok znajduje się wyciąg narciarski Wojjan z dwoma wariantami tras – łatwą i trudną. Położona 5 kilometrów od wsi Stacja narciarska Suche to już dużo większy ośrodek narciarski z trzema poziomami trudności tras i 4-osobową koleją krzesełkową. Po sąsiedzku SucheSki ma jeszcze orczyk u Pyrnicki. Nieco dalej znajdują się kolejne ośrodki: Toko Land oraz CzerwienneSki, a także stacje w Murzasichle.

Nowe Bystre dla miłośników górskich wędrówek

W klimatycznej wiosce czuć atmosferę niezepsutych komercją Tatr i to doskonałe miejsce na początek górskich wypraw. Bezpośrednio z Nowe Bystre można się wspiąć na Wierch Trzy Kopce (1022 m n.p.m.) oraz Wierch Szeligowski (964 m n.p.m.). Widoki są oczywiście zacne, ale jeśli takie wysokości to dla Was dopiero rozgrzewka, zaatakujcie dostojny Giewont. Szpiglasowy Wierch (wyjście z Palenicy Białczańskiej) dostarczy Wam wrażeń wspinaczkowych, a na końcu widokowych. A jeśli ma być spokojniej, wybierzcie się na Schronisko na Hali Ornak przez urokliwą Dolinę Kościeliską.

W herbie gminy Poronin, do której należy Nowe Bystre, znajduje się przysiadający na pniu drzewa niedźwiedź brunatny!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Nowem Bystrem

1. Pływaj pośród Tatr

Od kilku lat Tatry zyskują ogromny atut: kompleksy termalne! Nowe Bystre jest idealnie położone pomiędzy Termami Chochołowskimi na zachodzie oraz Termami Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. Wypełnione wodą termalną zewnętrzne baseny pozwalają Wam pływać z widokiem na Tatry nawet w środku zimy.

2. Podziwiaj podhalańską architekturę

Tatry to również perełki architektury drewnianej. Jeśli kościółek Jana Chrzciciela rozpali Wasz apetyt na poznawanie podhalańskiej architektury, wybierzcie się do Muzeum Stylu Zakopiańskiego, gdzie poznacie tajniki stylu świeckiego oraz na Szlak Architektury Drewnianej skupiający najpiękniejsze świątynie regionu.

3. Odbądź klasyczną przejażdżkę

1298 metrów trasy kolejki na Gubałówkę to jedna z najbardziej klasycznych przejażdżek, jakie można odbyć w Polsce. Poczciwa kolejka pokonuje aż 300 metrów przewyższenia, zabierając turystów na szczyt, który może pochwalić się jedną z najpiękniejszych panoram Tatr.

4. Odwiedź zimową stolicę Polski

Zakopane jest jedyne w swoim rodzaju. Spacer Krupówkami trzeba zaliczyć przynajmniej raz w życiu (nie mówiąc o zdjęciu z misiem!). Muzeum Jana Kasprowicza, jednego z najważniejszych poetów Młodej Polski i piewcy Tatr, to klucz do zrozumienia ducha Tatr. Warto udać się szczególnie na Polanę Szymoszkową, gdzie można podziwiać tradycyjne domostwa.

5. Poczuj prędkość w podhalańskim wydaniu

Zimą przejechanie tradycyjnym kuligiem jest absolutnie nieodzowne. Ofert jest mnóstwo – możecie zarówno dobrać trasę, jak i przebierać w atrakcjach dodatkowych.