Domy i apartamenty wakacyjne w Kwidzynie

Domy i apartamenty wakacyjne w Kwidzynie

Rozpocznij wyszukiwanie 14 homes w Kwidzyn teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Kwidzyn

Główne atrakcje w w Kwidzyn

  • Pomorze, Zamek, Powiśle Dolne, Liwa, Krzyżacy, Pomezania

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Kwidzyn

253 złdla 30 lis - 7 gru
259 zł średnia roczna
gru
sty
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Kwidzyn

< 1%dla 30 lis - 7 gru
0% średnia roczna
gru
sty
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Kwidzynie

Malownicza doliny Wisły

Choć Kwidzyn kojarzony jest głównie z gotyckim zamkiem, największym atutem miasta są przepiękne tereny zielone, idealne do aktywnego wypoczynku. W mieście znajdziecie również świetne apartamenty wakacyjne. Noclegi znajdują się przede wszystkim w centrum, blisko ogromnego zamku. Kilka noclegów zlokalizowanych jest w dalszych dzielnicach, ale ponieważ Kwidzyn jest niewielkim miastem, lokalizacja traci nieco na znaczeniu. Warto rozważyć nocleg poza Kwidzynem. W okolicy można zamieszkać np. w odrestaurowanym dworze w lub zamkowej komnacie!

W rycerskim stylu

Apartamenty są nowocześnie urządzone z licznymi nawiązaniami do gotyku i stylu neogotyckiego. We wszystkich obiektach będziecie mieć do dyspozycji internet, TV oraz parking. Często również wyposażoną kuchnię. Większość noclegów chwali się pięknym widokiem z okna. Warto wybrać miejsce, z którego będziecie mogli podziwiać ogromny zamek. Sporo obiektów oferuje również taras lub balkon. Apartamenty w Kwidzynie mogą pomieścić do 2 do 8 osób, to więc świetna propozycja na wyjazd ze znajomymi. Można tu przyjechać z dziećmi. Również właściciele zwierząt domowych znajdą kilka ofert dla siebie.

Wakacje w Kwidzynie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Gród Pomezan

Wybierając się na Pomorze, warto wyostrzyć wzrok już od samego początku. Jedną z najbardziej wysuniętych na południe miejscowości jest Kwidzyn. Miasto leży w samym sercu Powiśla Dolnego, na terenach dawnych Prus Górnych. Jeszcze wcześniej mieszkało tu plemię Pomezan. I to właśnie oni, nie Krzyżacy, wznieśli zamek w Kwidzynie. Okolice Kwidzyna to malownicze tereny, charakteryzujące się zielonymi pagórkami i licznymi jeziorami. Pod miastem rozciąga się rezerwat Kwidzyńskie Ostnice z roślinnością typowo stepową, a okolicę porastają również liczne lasy.

Miasto (neo)gotyku

Starówka miasta została zrujnowana podczas ofensywy Armii Czerwonej w 1945 r. Ostała się jedynie wieża ratusza, która stoi samotnie w historycznym centrum. Dziś centrum miasta wyznacza m.in. plac im. Jana Pawła II, na którym znajduje się Kwidzyńskie Centrum Kultury. Całą uwagę przyciąga jednak monumentalny Zamek Kapituły Pomezańskiej, do którego dołączona jest gotycka katedra oraz gdanisko, które rozsławiło Kwidzyn na cały świat (o czym poniżej). Świetnym punktem widokowym na centrum miasta i okolice jest wieża katedralna, na którą zaprowadzi Was przewodnik. Zaledwie 38 kilometrów dzieli miasto od Malborka. Można więc urządzić sobie „krzyżacki weekend”, odwiedzając obie miejscowości.

Podróżujący i aktywności

Kwidzyn dla aktywnych

Miasto jest malowniczo położone na skraju Pojezierza Iławskiego oraz Powiśla Dolnego (terenów na wschód od Wisły), co czyni z Kwidzyna świetną bazę wypadową do wycieczek rowerowych. Przebiega tędy szlak rowerowy Dolina Dolnej Wisły. Na Liwie wytyczony jest 79-kilometrowy szlak kajakowy. Przebiegają tędy również dwa bardzo popularne szlaki piesze – Szlak Napoleoński oraz Szlak Kopernikański. Do Kwidzyna warto przyjechać również, jeśli jeździcie konno. W Miłosnej działa stado ogierów z bogatą tradycją, a po okolicznych zakamarkach można się poruszać wytyczonymi tu szlakami konnymi.

Kwidzyn dla entuzjastów historii

Tereny Pomezanii opanowane przez Krzyżaków, a następnie zwierzchnictwo Prus. Dzieje Kwidzyna należą do burzliwych. Wiele śladów historii odnajdziecie, zwiedzając wyjątkowy zespół katedralno-zamkowy. Można tu podziwiać m.in. Kryptę Wielkich Mistrzów, prezentującą 3 mistrzów krzyżackich ubranych w drogie jedwabie. Dlaczego nie pochowano ich w Malborku? Prawdopodobnie popadli w niełaskę… Kryptę odkryto dopiero w 2006 r.! W zamku mieści się obecnie Muzeum Zamkowe, w którym znajdziecie mnóstwo przedmiotów związanych z historią Kwidzyna i okolic. Mimo destrukcji miasta w Kwidzynie zachowało się sporo zabytków, zwłaszcza neogotyckich. Warto zobaczyć m.in. przepiękny budynek poczty oraz dawne koszary zlokalizowane przy ul. Grudziądzkiej. Odwiedźcie również okoliczne Prabuty oraz Sztum, w których znajdują się ruiny zamków krzyżackich.

Budynek kinoteatru na pl. Jana Pawła II po remoncie otrzymał wiele żeglarskich elementów, co ma nawiązywać do ulubionej piosenki papieża – „Barki”.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Kwidzynie

1. Przyjmij dawkę wiedzy

W zamku mieści się muzeum regionalne, które pogodzi miłośników przyrody i sztuki. Dla tych pierwszych – wystawa przyrodnicza tłumacząca m.in., dlaczego na tych terenach przy drogach ciągną się szpalery dorodnych drzew. Dla tych drugich – m.in. wystawa szkła artystycznego z lat 60. i 70.!

2. Poznaj słynną część zamku

Partią zamku, która najbardziej się wyróżnia, jest gdanisko – średniowieczna wieża latrynowa. Z całością zamku połączona jest 50-metrowym, krytym przejściem, które może pełnić funkcje obronne! To zabytek wyjątkowy w skali europejskiej, który wymienia się w pierwszej kolejności, mówiąc o Kwidzynie.

3. Zejdź do podziemi

W okolicznych Prabutach znajduje się fascynująca podziemna trasa. Można tu zejść do XVIII-wiecznych tuneli, które wybudowano na potrzeby obsługi pruskich wodociągów.

4. Poznaj historię kwidzyńskiej męczennicy

W katedrze można również odwiedzić kaplicę oraz kryptę bł. Doroty z Mątów. Dorota kazała zamurować się w celi znajdującej się w katedrze, w której modliła się i umartwiała przez 14 miesięcy. Aż do śmierci.

5. Odwiedź Stado Ogierów

Miłosna to osobna dzielnica Kwidzyna, w której od lat spotykają się koniarze. To tereny dawnej królewskiej stadniny z unikalną XX-wieczną architekturą. Na jej obszernym terenie można spędzić cały dzień, urządzając sobie piknik i podglądając życie stadniny. Na terenie parku mieści się również mini zoo oraz park dendrologiczny.