Domy i apartamenty wakacyjne w Krośnie

Domy i apartamenty wakacyjne w Krośnie

Rozpocznij wyszukiwanie 36 homes w Krosno teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Krosno

Główne atrakcje w w Krosno

  • Podkarpackie, Zegary Wieżowe, Rzemiosło, Rękodzieło, Szklarstwo, Maria Konopnicka

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Krosno

400 złdla 25 sty - 1 lut
289 zł średnia roczna
lut
kwi
maj
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Krosno

< 1%dla 25 sty - 1 lut
0% średnia roczna
lut
kwi
maj
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Krośnie

Miejska alternatywa dla Bieszczadów

Zalew nad Soliną i niezmiennie zachwycające Bieszczady dominują turystyczną mapę Podkarpacia. Tymczasem ten region może się pochwalić co najmniej kilkoma zaskakującymi perełkami, takimi jak miasto szkła i rękodzieła – Krosno. Krosno jest doskonale przygotowana na Wasze przybycie. Czekają tu na Was nowoczesne domy i apartamenty wakacyjne. Do najbardziej pożądanych lokalizacji należy rynek miasta, który zachwyca klimatem. Warto jednak skorzystać z przywileju niewielkiego miasta i wybrać nocleg położony nieco dalej, ponieważ w Krośnie nie brakuje fantastycznie urządzonych domów i apartamentów wakacyjnych.

Wielkomiejskie apartamenty w sielskim miasteczku

Krosno ma rozbudowaną ofertę nowoczesnych miejskich apartamentów wakacyjnych, które docenią zwłaszcza turyści wracający z Bieszczadów. Ci najbardziej spragnieni miejskich luksusów mogą nawet zamieszkać w odrestaurowanym pałacu! Do standardowych udogodnień w apartamentach wakacyjnych w Krośnie należą: dostęp do internetu, TV, kuchnia i parking. Jak przystało na miasto slow w wielu obiektach możecie zaszyć się w ogrodzie. Połowa obiektów oferuje także taras lub balkon, a jeśli bardzo zależy Wam na luksusowym relaksie, znajdziecie tu także apartamenty z jacuzzi i sauną!

Wakacje w Krośnie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Podkarpacki Kraków

Krosno położone jest w Kotlina Jasielsko-krośnieńska, niedaleko Jasła. To dawne galicyjskie miasteczko zachowało kameralną atmosferę. Sercem miasta jest rynek, który też robi największe wrażenie na odwiedzających. Pierzeje kolorowych, bardzo dobrze utrzymanych kamieniczek okalają spory plac. To właśnie wyglądowi rynku z charakterystycznymi podcieniami Krosno zawdzięcza nadany jeszcze wieki temu przydomek Mały Kraków. Szczególnie okazała jest Kamienica Wójtowska (Rynek 7). Rynek dopełnia kościół farny z wolnostojącą dzwonnicą.

Miasto z fachem w ręku

Oficjalnym hasłem Krosna jest „miasto szkła”, ale można jest także rozszerzyć o wszelkie rękodzieło. W mieście działa wiele inicjatyw mających na celu upamiętnienie fachowców wielu rzemieślniczych zawodów. Na pierwszym planie naturalnie jest szkło, które wciąż jest prężną gałęzią gospodarki. Jeśli myślicie o zakupie suwenirów, krośnieńskie wyroby szklane będą świetnym pomysłem. W rynku znajdziecie też świetnie zaopatrzone antykwariaty oraz liczna prywatne galerie szkła z oryginalnymi wyrobami lokalnych artystów.

Podróżujący i aktywności

Krośno dla podróżników weekendowych

Miasto szkła jest świetnym pomysłem na szybki wypad i krótkie, acz skuteczne oderwanie od rzeczywistości. W Krośnie możecie odwiedzić m.in. Muzeum Podkarpackie z największą kolekcją lamp naftowych na świecie. Jeśli jedna bardziej przemawiają do Was zajęcia praktyczne, bogatą ofertę znajdziecie zarówno w Etnocentrum, jak i w Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie można się sprawdzić w rzemiosłach wagi ciężkiej, na przykład w piaskowaniu lub grawerowaniu. Warto też na chwilę wybrać się poza miasto. W Bóbrce działa Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W Żarnowcu zaś można zwiedzać dwór Marii Konopnickiej. Wieczór na najlepiej spędzić na klimatycznym rynku. Latem powstaje tu miejska plaża.

Krośno dla potrzebujących wytchnienia

W poszukiwaniu slow life zazwyczaj wyjeżdża się na wieś, ale w Krośnie panuje niezwykle sielska atmosfera, a miasto wypełniają inicjatywy związane z rękodziełem i tradycyjnym rzemiosłem. To nie tylko Centrum Dziedzictwa Szkła, ale także Etnocentrum mieszczące się w dawnym dworcu kolejowym. Etnocentrum oferuje zróżnicowane warsztaty, w tym warsztaty kulinarne oraz warsztaty tworzenia makram! W centrum można także podziwiać interaktywną wystawę poświęconą życiu codziennemu dawnych mieszkańców regionu oraz piękne wnętrza dawnego dworca. W Krośnie odbywa się także wiele cyklicznych wydarzeń poświęconych rzemiosłu i tradycji, w tym Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej.

Ważną postacią dla Krosna był Szkot Robert Portius, fundator wielu budowli i projektów artystycznych w Krośnie. Jego pomnik stoi na krośnieńskim rynku.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Krośnie

1. Poznaj historię chluby miasta

Centrum Dziedzictwa Szkła to fantastyczne, nowoczesne centrum ukazujące kulisy wyrobu szkła. Od etapów powstawania szklanych wyrobów w hucie przez pokaz dmuchania szkła przez praktyczne warsztaty i wystawę szkła artystycznego.

2. Zobacz Krosno z góry

Piękny krośnieński rynek doskonale prezentuje się także z góry. Piękną panoramę Krakowa Podkarpacia można podziwiać po wspięciu się na wieżę farną – barokową konstrukcję zakończoną baniastym hełmem. Wspinaczkę umila wystawa zegarmistrzowska!

3. Spójrz w niebo

Bo tu we wrześniu odbywają się wyjątkowe Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Niebo zapełnia się wtedy kolorowymi balonami, które fantastycznie prezentują się nad kotliną Jasielsko-Krośnieńską. Szczególnie efektowne są nocne przeloty!

4. Zobacz wyjątkowe muzeum

W Krośnie mieści się także Muzeum Rzemiosła, którego siedzibą jest secesyjna kamienica. Niegdyś działała tu Pierwsza Krajowa Fabryka Zegarów Wieżowych. Michał Mięsowicz, pomysłodawca zakładu został nawet uhonorowany złotym medalem Międzynarodowej Wystawy Przemysłowej w Paryżu, a zegary zdobiły szczyty wielu wież także poza Polską. Dziś muzeum upamiętnia także inne rękodzielnicze zawody, m.in. modniarstwo.

5. Delektuj się lokalnym winem

W Krośnie istnieje tradycja winiarska związana z przebiegiem szlaku węgierskiego. Odbywa się tu festiwal wina, a wokół Krosna powstaje coraz więcej winnic, które korzystają z poprawiających się warunków klimatycznych. Znajdziecie je na liście Podkarpackiego Szlaku Winnic.