Domy i apartamenty wakacyjne w Koszalinie

Domy i apartamenty wakacyjne w Koszalinie

Rozpocznij wyszukiwanie 129 homes w Koszalin teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Koszalin

Główne atrakcje w w Koszalin

  • Morze Bałtyckie
  • Koszaliński Pas Nadmorski
  • Wydmy
  • Zabytki
  • Wydarzenia kulturalne

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Koszalin

320 złdla 23 lis - 30 lis
400 zł średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Koszalin

67%dla 23 lis - 30 lis
73% średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
Procent dostępnych obiektów

Domki i apartamenty wakacyjne w Koszalinie

Apartamenty wakacyjne w pobliżu Jeziora Jamno

Koszalin to miasto łączące uroki miejskiego życia i bliskość Bałtyku i jeziora. Osoby ceniące wypoczynek nad wodą mogą zdecydować się na apartamenty wakacyjne w pobliżu Jeziora Jamno. Proponowane apartamenty są wyposażone w dobrze wyposażoną kuchnię, a także prywatny parking.

Domy wakacyjne w sercu Koszalina

Osoby planujące zwiedzanie Koszalina mogą rozważyć wybór domu wakacyjnego w centrum miasta. Większość proponowanych obiektów znajduje się w niedalekim sąsiedztwie dworca kolejowego. Domy wakacyjne w tej okolicy są otwarte na potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Obiekty noclegowe w centrum Koszalina zapewniają również parking i chętnie przyjmują turystów przyjeżdżających ze zwierzętami.

Malowniczy zachód słońca nad Bałtykiem
Malowniczy zachód słońca nad Bałtykiem

Położenie i komunikacja

Położenie Koszalina

Koszalin to stutysięczne miasto na Pomorzu Zachodnim. Miasto jest położone nad jeziorami Jamno i Lubatowo Północne, a od Morza Bałtyckiego dzieli je tylko 11 kilometrów. Na Koszalina znajduje się wał morenowy z kilkoma wzniesieniami. Największe z nich to Krzyżanka, Krzywogóra, Leśnica i Lisica. W mieście wyodrębniono 17 dzielnic i 5 przyległych rejonów miejskich. Ciekawostkę stanowi fakt, że aż 40% powierzchni Koszalina to parki i lasy.

Dojazd do Koszalina i komunikacja w mieście

Do Koszalina można łatwo dojechać koleją lub autobusem. Dworzec autobusowy i kolejowy mieści się w tym samym miejscu. Latem można wybrać się na przejażdżkę turystyczną kolejką wąskotorową. W mieście działa dobrze zorganizowana komunikacja autobusowa. W miesiącach letnich, stosownie do potrzeb, organizowane są dodatkowe kursy w najczęściej odwiedzane miejsca. W odległości 115 km od Koszalina zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy Szczecin-Goleniów.

Warto wiedzieć

Klimat Koszalina

Na klimat Koszalina ogromny wpływ ma powietrze docierające znad Atlantyku i Morza Bałtyckiego. Najmniejszą ilość opadów obserwuje się tu w lutym i marcu. Lipiec jest miesiącem w którym notuje się najwięcej opadów deszczu. Zima w Koszalinie jest krótka, a dni z temperaturą ujemną jest niewiele. Latem temperatura oscyluje w okolicy 20 stopni Celsjusza.

Kiedy warto odwiedzić Koszalin?

Czerwiec, lipiec i sierpień do idealny czas na wypoczynek w Koszalinie dla osób stroniących od upałów. Urokliwa jest też jesień: ciepła i dłuższa niż w innych częściach kraju. Wówczas zawartość jodu w powietrzu jest też większa niż w okresie letnim. Planując wyjazd do Koszalina warto uwzględnić również cykliczne wydarzenia takie jak Festiwal Filmowy „Młodzi i Film”, Festiwal Chórów Polonijnych, Festiwal Organowy, Letni Festiwal Kabaretów czy Hanza Jazz Festiwal.

W Koszalinie na Placu Zwycięstwa znajduje się największy w Polsce pomnik Józefa Piłsudskiego.

5 rzeczy do zrobienia w Koszalinie

1. Zwiedzić Katedrę

Podczas pobytu w Koszalinie warto odwiedzić tutejszą katedrę, której dzieje odzwierciedlają historię miasta. Od średniowiecza do XVI wieku była główną świątynią katolicką w mieście. Przez kolejnych 400 lat służyła protestantom, aby po drugiej wojnie światowej znów stać się kościołem katolickim. Ta długa i burzliwa historia widoczna jest w formie i wystroju katedry. Ciekawostką jest niewątpliwie jeden z witraży, przedstawiający Marcina Lutra, który zerwał z religią katolicką. Pozostawienie go w świątyni ma charakter zabytkowy i ekumeniczny. Warto zwrócić również uwagę na dzwony, chrzcielnicę, organy i kazalnicę.

2. Wyprawa przez Koszaliński Pas Nadmorski

Koszaliński Pas Nadmorski znajduje się nad Morzem Bałtyckim i obejmuje strefę chronionego krajobrazu od Dźwirzyna po Wicie. Można tu podziwiać wydmy białe i szare, podmokle łąki, obszary klifowe i lasy łęgowe. Ponadto warto przyjrzeć się charakterystycznej dla tego terenu roślinności i bogactwu gatunków ptaków wróblowatych i drapieżnych. Na obszarze pasa nadmorskiego znajduje się również rezerwat przyrody Bielica.

3.Aktywnie spędzić czas w parku linowym

Park linowy Avana to idealne miejsce do czynnego wypoczynku dla dorosłych i dzieci. Obiekt oferuje do wyboru trzy trasy o różnej skali trudności zwane panda, koala i grizzly. Trasa ma średnio 12 urozmaiconych przeszkód do pokonania, a emocji i adrenaliny nie brakuje odwiedzającym bez względu na wiek.

4. Zwiedzić Muzeum Włodzimierza Wysockiego

Warto zarezerwować czas, aby odwiedzić muzeum poświęcone wielkiemu rosyjskiemu bardowi i twórcy poezji Włodzimierzowi Wysockiemu. W Koszalinie znajduje się placówka, w której można zobaczyć pamiątki po poecie: zdjęcia, plakaty, rzeczy osobiste i rękopisy. Zgromadzono również tomiki poezji i opracowania dotyczące życia i twórczości artysty oraz fonotekę i wideotekę. Od 2007 roku w Koszalinie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych poświęcony poecie.

5. Zobaczyć ogrody tematyczne Hortulus

W okolicy Koszalina w Dobrzycy znajduje się kompleks 28 ogrodów charakterystycznych dla różnych części świata i kultur narodowych. Znajdziemy tu ogrody przypominające naturalny krajobraz skalny, leśny czy wodny. Zwiedzających zachwycają też ogrody zapachowe, a prym wiodą te ziołowe i różane. Najmłodsi będą zachwyceni wędrówką po ogrodach baśniowych takich jak ogród Baby Jagi czy Góra Trolli. Zwiedzający przechodząc do następnego ogrodu wkraczają do całkiem innej krainy. Warto zwrócić uwagę w szczególności na ogrody typu szum-szelest-cisza, czyli ogród traw, a także ogród Gaudiego. W ogrodach odbywają się zajęcia edukacyjne o tematyce przyrodniczej.