Domy i apartamenty wakacyjne w Koninie

Domy i apartamenty wakacyjne w Koninie

Rozpocznij wyszukiwanie 40 homes w Konin teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Konin

Główne atrakcje w w Konin

  • Wielkopolska, Warta, Jeziora, Sporty wodne, Słup

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Konin

237 złdla 25 sty - 1 lut
292 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Konin

< 1%dla 25 sty - 1 lut
0% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Koninie

Słup nad jeziorem

Marzycie o kojącym błękicie jeziora, ale nie macie czasu jechać na Mazury? To żaden problem. Wybierzcie położony w centralnej Polsce Konin, który od północy opływają jeziora. A przy okazji zobaczycie najstarszy słup w Europie! Po dniach długiego relaksu nad wodą przyda Wam się komfortowy nocleg. W Koninie znajdziecie świetną bazę noclegową. Centrum – dla tych, którzy lubią wracać na noc do miasta. Dla tych, którzy chcą być cały czas blisko wody – malownicze tereny Zalewu Powie, gdzie możecie znaleźć nocleg nad samym brzegiem. My najchętniej zamieszkalibyśmy przy bulwarze nadwarciańskim, gdzie w marinie cumują przemierzające Polskę statki.

Wielkopolska kraina jezior

Od kilku lat Konin przeżywa rozkwit, co przekłada się na zwiększającą się bazę noclegową. Dzięki temu znajdziecie tu coraz więcej domów i apartamentów wakacyjnych z nowoczesnym wystrojem. Wszystkie obiekty są komfortowy wyposażone, byście mogli się skupić wyłącznie na planowaniu następnej wyprawy i odpoczynku. Do podstawowych udogodnień należą internet Wi-Fi oraz parking. Znaczna większość obiektów wyposażona jest w funkcjonalną kuchnię. Możecie tu też liczyć na taras lub balkon oraz dostęp do ogrodu. W dodatku aż dwie trzecie obiektów akceptują zwierzęta domowe, więc jeśli Wasz pies ma duszę żeglarza, możecie bez problemu zabrać go ze sobą.

Wakacje w Koninie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

W dolinie Warty

Konin leży nad Wartą, która wstęgą przecina miasto na pół – część stara i nową. W starej części znajdują się najważniejsze zabytki. O ważnej pozycji na słynnym trakcie handlowym – Bursztynowym Szlaku – świadczy kamienny słup z XII w., najważniejszy zabytek Konina i jeden z najważniejszych zabytków całej Wielkopolski. Słup jest gwiazdą wielkopolskiego Szlaku Piastowskiego. W centrum miasta pośród kupieckich jatek wyrasta neoklasycystyczny ratusz z charakterystyczną wieżą. Od niedawna rynek zdobi także pomnik konia o ludzkim torsie, co jest nawiązaniem do tradycji miasta, które słynęło z hodowli koni.

Po bursztynowej drodze

Dziś Konin również leży przy ważnym szlaku. Tym razem chodzi o Wielką Pętlę Wielkopolski, która jest najdłuższym szlakiem śródlądowym w Polsce. Warta płynie tu w malowniczych okolicznościach, tworząc Dolinę Środkowej Warty, obszar Natura 2000. Przystankiem na szlaku Wielkiej Pętli jest marina przy Bulwarze Nadwarciańskim. Konin zresztą zdecydowanie jest miastem wody. Od północy oblewają go jeziora, na czele z podłużnym Jeziorem Ślesińskim. Od południa miasto flankuje Zalew Powie.

Podróżujący i aktywności

Konin dla rodzin z dziećmi

Zacznijcie trenować ramiona! Konin to kajakarski raj, gdzie przeżyjecie rodzinną przygodę. Oblewające Konin wody doskonale nadają się do wszelkich form wodnego wypoczynku – SUP, łódka, żeglowanie to tutaj podstawowe formy spędzania wolnego czasu. W punkcie widokowym nad Wartą urządźcie sobie rodzinny piknik w i obserwujcie przepływające tędy jednostki pływające z całej Polski. Jeśli Wasze dzieci przerabiały w tym roku Napoleona, pokażcie im łuk triumfalny wybudowany na jego powitanie w Ślesinie. W Koninie zobaczycie też cały świat w miniaturze, nawet ten zmyślony! W Parku Makiet Mikroskala, który nie ma odpowiednika w Europie, zobaczycie zarówno rekonstrukcję wydarzeń historycznych, jak i sceny ze słynnych filmów. To rozrywka na wiele godzin.

Konin dla aktywnych

To świetna propozycja na aktywny wypad. Przez Konin przebiegają aż 3 wielkopolskie szlaki rowerowe – Bursztynowy Szlak Rowerowy Nadwarciański Szlak Rowerowy i lokalny Pierścień Dookoła Konina. Dzięki temu macie tu pełną dowolność w łączeniu tras i stopniowaniu trudności. Dolina Konińska to też świetne miejsce na kajak, jeśli macie ochotę pomachać wiosłem. Jeśli żeglujecie, musieliście słyszeć o Jeziorze Ślesińskim. To znajdujące się na północ od Konina jezioro połączone jest z dwoma innymi jeziorami – Mikorzyńskim i Pątnowskim, a także z Wartą. Wielką Pętlą Wielkopolski możecie więc tu nawet przypłynąć bezpośrednio od siebie z domu!

W Koninie mieści się ośrodek przygotowań olimpijskich polskiej kadry szermierzy i szermierek.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Koninie

1. Zobacz najsłynniejszy słup

Konin jest dumny ze swojego słupa. To z pewnością najstarszy znak drogowy w Polsce, a może nawet w Europie. Kamienny, 2,5-metrowy zawiera inskrypcję z datą – 1151 i miał wyznaczać dokładnie połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą. Słup potwierdza, że przez Konin przechodził Bursztynowy Szlak, wiodący od Morza Bałtyckiego po Śródziemne.

2. Wkrocz na zamek

W XV-wiecznym zamku mieści się dziś Muzeum Okręgowe w Koninie, które dokumentuje przeszłość miasta. Głównym punktem wystawy jest odtworzony XIX-wieczny dworek polski.

3. Wespnij się na wieżę

Odwiedźcie wieżę widokową na Złotej Górze pod Koninem. Roztaczają się z niej przepiękne widoki na okoliczną naturę Doliny Środkowej Warty. Świetne miejsce na zachód słońca lub złotą godzinę.

4. Szlakiem Piastów

Odwiedźcie okoliczne Pyzdry i przenieście się w czasy średniowiecza. Miejscowość jest ważnym punktem wielkopolskiego Szlaku Piastowskiego. Możecie tu odwiedzić Dom Podcieniowy, w którym mieści się muzeum czasów piastowskich. Uwagę przykuwa tu przede wszystkim ogromny, wykonany fantazyjną techniką mural, opowiadający o świetności Pyzdr w średniowieczu. Był to wtedy jeden z najznamienitszych grodów.

5. Wstąp do kościoła

Nawet jeśli na co dzień nie zaglądacie do kościołów, wejdźcie do kościoła św. Bartłomieja, który mieści się obok słupa. Polichromię, malowidła oraz witraże wykonał tu Eligiusz Niewiadomski, późniejszy zamachowiec, który zamordował prezydenta Narutowicza.