Domy i apartamenty wakacyjne w Koniakowie

Domy i apartamenty wakacyjne w Koniakowie

Rozpocznij wyszukiwanie 34 homes w Koniaków teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Koniaków

Główne atrakcje w w Koniaków

  • Góry
  • koronki
  • produkty regionalne

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Koniaków, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Koniaków

746 złdla 25 sty - 1 lut
835 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
lis
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Koniaków

< 1%dla 25 sty - 1 lut
0% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
lis
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Koniakowie

Noclegi w Koniakowie i okolicy

Większość oferowanych kwater położona jest w Koniakowie i niewielkiej odległości od miejscowości. Dostępne są zarówno klimatyczne drewniane chaty, jak i murowane domy. Przeważająca część wnętrz jest urządzona w nowoczesnym stylu.

Noclegi z dostępem do sauny

W wielu kwaterach po górskich wędrówkach będziemy mogli rozgrzać się w saunie, jacuzzi, tzw. ruskiej bani lub przy kominku. Dużo noclegów oferuje też dostęp do ogrodu lub tarasu. Prawie wszędzie połączymy się z bezprzewodowym Internetem i zostawimy samochód na przydomowym parkingu. W niektórych obiektach popływamy w basenie. Z większości miejsc rozciągają się przepiękne widoki na okolicę. Jeśli chcemy zabrać na wakacje pupila, Koniaków to dobry wybór.

Wakacje w Koniakowie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Wyjątkowe położenie

Dzięki położeniu na wysokości 700 m n.p.m. z Koniakowa rozciągają się przepiękne widoki na pobliską okolicę. W pobliżu znajdują się też punkty widokowe – Ochodzita i Koczy Zamek. Warto też zajrzeć do Muzeum Koronki Koniakowskiej, gdzie znajdziemy eksponaty takie jak elementy garderoby wykonane z koronki. W miejscowości mieszka około 700 koronczarek, które wykonywały rękodzieła m.in. dla królowej angielskiej Elżbiety II, czy papieża Jana Pawła II. Godnym uwagi jest, że nie stosuje się tu wzorników, dzięki czemu każda wykonana koronka jest unikatowa.

Chata na Szańcach

Powstała w 1990 roku z inicjatywy Tadeusza Ruckiego galeria prezentuje prace Górali Śląskich z tzw. Trójwsi Beskidzkiej, w której skład wchodzą Koniaków, Istebna i Jaworzynka. Znajdziemy tam rzeźby, obrazy, malarstwo na szkle oraz grafiki. Oprócz tego można zobaczyć wyroby koronczarskie takie jak mający blisko 140 lat czepiec, serwety, bluzki oraz bieliznę damską, a także dużą kolekcję instrumentów pasterskich.

Podróżujący i aktywności

Koniaków dla amatorów gór

Położony w Beskidzie Śląskim Koniaków jest idealnym miejscem na wypoczynek dla wszystkich wielbicieli gór. Z miejscowości niedaleko jest na trzeci najwyższy szczyt tego pasma górskiego – Czantorię Wielką, a także na Trzy Kopce Wiślańskie. Wybierzmy się też pieszo na szczyt Ochodzita, liczący 894 m n.p.m.

Koniaków dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu

Oprócz spacerów po górach w Koniakowie możemy liczyć także na świetne trasy rowerowe dla wprawionych cyklistów. Najdłuższa z nich to 115-kilometrowa mała pętla beskidzka, gdzie czekają na nas długie podjazdy. Do wyboru jest też znacznie krótszy, 40-kilometrowy szlak do Kubalonki. W Koniakowie znajduje się też wyciąg narciarski Szańce oraz liczne trasy biegowe.

Największa koronka świata powstała w 2013 r. i obecnie jest własnością Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Pracowało nad nią 5 koronczarek, jej „wyheklowanie” zajęło 5 miesięcy, a do wykonania koronki zużyto 50 km tureckiej nici w rozmiarze 50. Serweta ma 5 metrów średnicy i waży 5 kilogramów.

Top 5 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Koniakowie

1. Odwiedziny w Centrum Produktu Regionalnego

Centrum Produktu Regionalnego to rodzinne gospodarstwo składające się z Bacówki, Sklepu Góralskiego i Zagrody Edukacyjnej. Można tam z bliska przyjrzeć się owcom i kozom, a nawet nakarmić je trawą i sianem przygotowanym w żłobach. Wyroby takie jak sery gazdowskie nabędziemy w Bacówce, a stroje góralskie oraz pamiątki z regionu kupimy w Sklepie Regionalnym. Wejście do Centrum jest bezpłatne dla turystów indywidualnych. Obiekt organizuje też pokazy obróbki wełny owczej, degustacje regionalnych serów oraz pokazy wyrobu bundzu – białego słodkiego sera owczego dla co najmniej dwudziestoosobowych grup.

2. Zwiedzanie Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle

Osiemnaście kilometrów od Koniakowa znajduje się modernistyczny pałac w Wiśle, zbudowany w latach 1929-1930 dla prezydenta Ignacego Mościckiego. Rezydencja ta jest darem Śląska i Ślązaków dla ówczesnej głowy państwa. Ignacy Mościcki korzystał z pałacu w celu wypoczynkowym. Do dzisiaj rezydencja jest użytkowana przez prezydentów RP. Od środy do soboty odbywa się bezpłatne zwiedzanie pałacu z przewodnikiem. Niezbędne jest dokonanie co najmniej 10 dni przed wizytą rezerwacji. Można zrobić to telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście. Pamiętajmy też o zabraniu dowodu osobistego!

3.Wycieczka do Istebnej

Należąca do tzw. Trójwsi Beskidzkiej Istebna położona jest zaledwie 5 kilometrów od Koniakowa. Warto zobaczyć tu leżącą na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego Chatę Jana Kawuloka, wirtuoza gry na instrumentach pasterskich; Muzeum Jana Wałacha prezentujące obrazy, grafiki i rzeźby artysty; Izbę Pamięci słynnego himalaisty, Jerzego Kukuczki, oraz drewniany kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zbudowany w XVIII wieku w Przyszowicach koło Gliwic, a w latach 50-tych XX wieku przeniesiony do Istebnej.

4. Wypad do Żywca

Tylko pół godziny drogi dzieli Koniaków od Żywca. W tym niewielkim miasteczku czeka na nas moc atrakcji. Jest tu Muzeum Browaru, udostępnione do zwiedzania od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00, otoczony ogromnym ogrodem Pałac Habsburgów i zbudowany w XVI wieku w stylu renesansowym Stary Zamek. Koniecznie wybierzmy się też na rynek w Żywcu otoczony odnowionymi, kolorowymi kamienicami oraz nad Jezioro Żywieckie – sztuczny zbiornik malowniczo położony pomiędzy niewysokimi szczytami.

5. Degustacja regionalnych dań śląskich

Tradycyjna rolada i kluski śląskie to dla każdego początek przygody z kuchnią śląską. Na wakacjach w Koniakowie spróbujmy też poleśników – placków ziemniaczanych zapiekanych na liściach kapusty, serwowanych z gęstą śmietaną; kubusia – ziemniaków sparzonych zagotowanym mlekiem, a następnie zapiekanych ze śmietaną, często posypanych tartymi jabłkami i cukrem, oraz prażuchów ze spyrkami przygotowywanych z mąki z otrębami i skwarkami z wędzonego boczku. Na deser możemy zamówić szpajzę, czyli krem z jajek i cukru z dodatkiem żelatyny lub buchtę z masłem – drożdżową bułkę z masłem.