Domy i apartamenty wakacyjne na Kazimierzu
Rozpocznij wyszukiwanie 471 homes w Kazimierz (Kraków) teraz!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Kazimierz (Kraków)
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Kazimierz (Kraków)
Domy i apartamenty wakacyjne na Kazimierzu
Kraków to bez wątpienia magiczne miasto, co potwierdzają liczne relacje zakochanych w Krakowie zagranicznych turystów. Jedną z jego najbardziej magicznych dzielnic jest Kazimierz. To właśnie w jego wąskich uliczkach i na klimatycznych placach bije serce miasta, zwłaszcza to alternatywne i kulturalne oraz oczywiście to żydowskie. Zamieszkajcie przy tętniącej życiem ulicy Szerokiej albo w jednej z licznych uliczek Kazimierza i cieszcie się niesamowitą panoramą Krakowa i Wisły. Zdecydowana większość domów i apartamentów wakacyjnych na Kazimierzu jest bowiem ulokowana wysoko, dzięki czemu przez okna zaglądają tu dachy Krakowa.
Krakowska panorama za oknemKazimierz przyciąga także ze względu na zachwycające domy i apartamenty wakacyjne. W zdecydowanej większości to bardzo przestronne, nowocześnie urządzone mieszkania, często z antresolą lub w typie loftu. Właścicielom nie brakuje fantazji. W lokalach można na przykład natrafić na wannę jacuzzi z telewizorem na przeciwległej ścianie czy przyjemną huśtawkę w dużej sypialni. To idealna odtrutka na nudę pokoi hotelowych. Oprócz oryginalnych dodatków goście mają dostęp do internetu przez Wi-Fi, TV, kuchni, parkingu. A często także taras lub balkonu, na co warto się zdecydować ze względu na roztaczającą się z nich panoramę Krakowa. To jeden z najbardziej pożądanych widoków w Polsce!
Wakacje na Kazimierzu
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Kazimierz jest jedną z dzielnic Krakowa. Jest jednak dzielnicą o niezwykłym statusie. To tak naprawdę drugie serce miasta zaraz po rynku w Krakowie. Wraz z nim Kazimierz wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzielnica leży w zakolu Wisły. Z centrum można tu przejść na piechotę. Jeszcze w latach 90. była to dzielnica o szemranej reputacji, do której niewielu kierowało kroki. Dziś to tętniąca życiem perełka na mapie Krakowa.
Restauracje, galerie sztuki i synagogCentrum dzielnicy jest Ulica Szeroka, przypominająca właściwie ogromny plac. Wzdłuż niej rozciąga się szpaler licznych barów i kawiarni, które rozlewają się także w bocznych uliczkach. Od czasu do czasu rząd lokali gastronomicznych przecina budynek dawnej synagogi. Na przykład Synagogi Starej, w której obecnie mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Nieco dalej z zewnątrz można podziwiać barokową synagogę Izaaka lub wstąpić do synagogi Kupa przy ul. Miodowej.
Podróżujący i aktywności
Żydzi zaczęli się osiedlać w Kazimierzu (wtedy było to odrębne miasto) już w XIV w. Dzisiejsza dzielnica Krakowa do dziś pozostaje nierozerwalnie związana z żydowską kulturą. To tu odbywa się znany na całym świecie Festiwal Kultury Żydowskiej, a wiele zakątków Kazimierza rozsławiła „Lista Schindlera”. Film Spielberga był kręcony m.in. właśnie na Kazimierzu. Mnóstwo tu restauracji i kawiarni, serwujących kuchnię żydowską, także w tej współczesnej, bliskowschodniej odmianie. Skoczną klezmerską muzykę słychać tu niemal w każdej wąskiej uliczce. Już przy ul. Szerokiej można odwiedzić cmentarz żydowski oraz czynną synagogę Remu. Do innych śladów żydowskiej obecności poprowadzi Was specjalna Trasą zabytków żydowskich, która rusza spod Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa.
Kazimierz dla miłośników kultury alternatywnejKazimierz to jedno z tych miejsc, gdzie za rogiem można natrafić na spontaniczny performance, odkryć schowaną przed światem galerię sztuki lub natrafić na antykwariat, który jako jedyny ma w ofercie biały kruk, którego szukacie od dawna. Takie wrażenia zapewni Wam szczególnie ul. Józefa. Pełno tu także miejsc kultury, których szukać nie trzeba. Na Kazimierzu działają m.in. W dawnej synagodze Poppera mieści się księgarnia, doskonale wyposażona w judaica, zaś w dawnej synagodze przy ul. Meiselsa działa niezwykle klimatyczny bar. W jego wnętrzach zachowały się oryginalne freski oraz inne charakterystyczne elementy wystroju.
Znajdująca się na Kazimierzu Stara Zajezdnia może się pochwalić najdłuższym barem w Europie!
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Kazimierzu
Specjalnością numer 1 Kazimierza są poczciwe zapiekanki z popularnego Okrąglaka na Placu Nowym. Klasyczny polski street food właśnie tu smakuje najlepiej. Można (a nawet trzeba) zamówić pieczoną bagietkę z serem i pieczarkami, przysiąść na krawężniku i zaplanować dalsze zwiedzanie Kazimierza.
2. Wskocz do starego tramwajuMożecie np. wstąpić do Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie, które mieści się tuż obok. To bardzo interaktywna placówka, w której nie tylko zobaczycie najznamienitsze krakowskie tramwaje, ale też podejmiecie własne inżynieryjne wyzwania. Siedzibą muzeum jest stara zajezdnia tramwajowa przy ul. św. Wawrzyńca, którą wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO!
3. Wstąp na skałkęKazimierz to jednak nie tylko świątynie żydowskie. Tu znajduje się także jeden z najważniejszych kościołów katolickich w Polsce. Mowa o barokowym kościele Na Skałce, w którego krypcie pochowano wielu zasłużonych Polaków. Spoczywa tu m.in. Czesław Miłosz, Stanisław Wyspiański czy Adam Asnyk.
4. Odwiedź świątynięJeśli macie odwiedzić tylko jedną synagogę na Kazimierzu, niech będzie to neorenesansowa synagoga Tempel. Miodowa fasada zawiera elementy w stylu mauretańskim. W środku znajduje się wiele witraży, a czerwono-złoty wystrój zachwyca zarówno odwiedzających, jak i modlących się wyznawców judaizmu.
5. Poznaj wielowiekową historię ŻydówŻydowskie Muzeum Galicja mieści się w dawnej fabryce mebli. Okazała przestrzeń wystawiennicza pozwala opowiedzieć nie tylko o losach tutejszych Żydów podczas holokaustu, ale także przypomnieć czasy Galicji.