Domy i apartamenty wakacyjne w Kamiannej

Domy i apartamenty wakacyjne w Kamiannej

Rozpocznij wyszukiwanie 5 homes w Kamianna teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Kamianna

Główne atrakcje w w Kamianna

  • Stoki narciarskie, Zabytkowe ule, Apiterapia, Muzeum Nikifora, Ścieżka w koronach drzew, Kolejka gondolowa, Krynica Morska

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Kamianna

793 złdla 28 gru - 4 sty
1402 zł średnia roczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Kamianna

100%dla 28 gru - 4 sty
100% średnia roczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Kamiannej

Narty, miód i reset głowy

Kamianna to beskidzka wieś, w której znajdziecie ośrodek narciarski i mnóstwo przestrzeni dla siebie! Górskie chaty, domki letniskowe i apartamenty rozsiane są po całej mikromiejscowości. Największą koncentrację noclegów znajdziecie wokół stacji narciarskiej, która znajduje się w sercu Kamiannej. W Kamiannej dostępne są i noclegi znajdujące się przy głównej drodze, i domy i apartamenty wakacyjne ukryte w bocznych alejkach. Te drugie będą idealne dla tych, którzy chcą kompletnie odciąć się od rzeczywistości. Do Kamiannej najlepiej przyjechać w towarzystwie. Większość noclegów oferuje miejsca dla 4-12 osób, choć solo podróżnicy znajdą tu również miejsce dla siebie.

Niezupełna cisza

Domy i apartamenty wakacyjne zachwycą Was położeniem na tle górskiej panoramy oraz klimatycznymi wnętrzami, w których poczujecie atmosferę gór. W większości salonów znajdziecie kominek, a w wyposażonej kuchni przygotujecie sobie aromatyczny grzaniec. Zewsząd przez okna wpada nie tylko górskie powietrze, ale i górskie widoki, które możecie podziwiać także na tarasach i balkonach. W niektórych obiektach o odpowiednie oczyszczenie i rozgrzanie organizmu można zadbać również w saunie. Wiele domów i apartamentów wakacyjnych prowadzonych jest przez gospodarstwa pszczelarskie. Możecie więc wynająć tu swoje miejsce z widokiem na ule i wsłuchiwać się w kojące dźwięki wydawane przez roje pszczół.

Wakacje w Kamiannej

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Witajcie w krainie miodu

Kamianna to jedna ze wsi leżących w okolicy Nowego Sącza. Choć to malutka miejscowość, jej historia jest dłuższa niż dzieje wielu polskich miast. Pierwsze wzmianki pochodzą jeszcze z XVI wieku. Kamianna liczy zaledwie 240 mieszkańców, jeśli liczyć ludzi. Natomiast w licznych ulach żyją tysiące pszczół, które wytwarzają doskonały miód. Dziś o Kamiannej mówi się, że jest polskim centrum apiterapii – leczniczego zastosowania miodu. We wsi znajduje się Dom Pszczelarza oraz liczne pasieki. Do Kamiannej warto przyjechać zwłaszcza w Dzień Pszczelarza, gdy bartnicze tradycje wsi rozbrzmiewają jeszcze bardziej niż zazwyczaj.

Polska stolica pszczół

Wieś słynie także z unikalnego mikroklimatu, który wynika z jej położenia. Kamianna położona jest w niszy otoczonej górami, które porastają lasy jodłowe. Zimą z mikroklimatu korzystają przede wszystkim narciarze i snowboardziści, którzy przyjeżdżają do stacji KamiennaSki. Wiosną i latem zaś można tu przyjechać, by napatrzeć się na kojącą zieleń okolic i poznać tajniki bartnictwa. Świetny mikroklimat potwierdza także fakt, że pszczoły czują się tu doskonale. Najważniejszym zabytkiem Kamiannej jest dawna cerkiew z 1892 r. Obecnie jest to kościół katolicki (parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny), ale w świątyni zachował się oryginalny ikonostas!

Podróżujący i aktywności

Kamianna dla narciarzy

W Kamiannej znajdzie łącznie ok. 1800 metrów tras zjazdowych oznaczonych jako łatwe, które obsługują trzy wyciągi talerzykowe. To zatem świetny wybór dla początkujących narciarzy oraz dla rodzin z dziećmi. Ośrodek oferuje zajęcia w szkółce narciarskiej oraz przedszkole narciarskie dla najmłodszych narciarzy. Stoki są oświetlane, a ośrodek oferuje jazdę nocną! Wykończeni narciarze i ci, którzy na nartach nie jeżdżą, mogą się schronić w przytulnej bacówce serwującej zdrową, a przede wszystkim rozgrzewającą kuchnię. Jeśli przyjeżdżacie ze swoim sprzętem, w domach i apartamentach wakacyjnych w Kamiannej znajdziecie miejsce na ich bezpieczne przechowanie. Jeśli nie – na stacji działa wypożyczalnia nart i desek snowboardowych.

Kamianna dla miłośników slow life

Po zimie subregion beskidzki zachwyci tych, którzy lubią wcisnąć pauzę. Czas płynie tu w rytmie życia pszczół, nie ludzi. W Kamiannej można odwiedzać lokalne pasieki, w których wyposażycie się w zapas miodu z prawdziwego zdarzenia na kilka najbliższych zim. I – co może Was zaskoczyć – po prostu odpoczywać. Bez uganiania się za zabytkami i bez listy szlaków, na które koniecznie trzeba wyruszyć. Tu można zaszyć się w ogrodzie swojego domu wakacyjnego albo beztrosko leżeć na pobliskiej polanie, chłonąc górskie powietrze. Można tu nawet wybrać na plażę! Zaledwie 21 kilometrów od Kamiannej znajduje się Jezioro Klimkowskie z trawiastą plażą i świetną perspektywą na otaczające je zalesione wzgórza!

Ważną postacią dla Kamiannej jest ksiądz Henryk Ostach, który jest inicjatorem terapii miodoleczniczych we wsi.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Kamiannej

1. Zajrzyj do ula

Skansen uli to połączenie wystawy edukacyjnej o technikach wytwarzania miodu z wernisażem sztuki na świeżym powietrzu. W skansenie znajdziecie kilkadziesiąt uli o fantazyjnych kształtach i kolorach. Najstarsze mają nawet kilkadziesiąt lat.

2. Odkryj dziedzictwo Łemkowszczyzny

Do II wojny światowej Kamianna była wioską łemkowską. Po wysiedlonych mieszkańcach zachowało się wiele śladów, głównie w postaci przepięknych, drewnianych cerkwi, które malowniczo wpisują się w górski krajobraz. Poza Kamianną cerkwie znajdziecie m.in. w Bereście, Piorunce czy Mochanaczkach Niżnej i Wyżnej.

3. Poznaj twórczość słynnego Nikifora

W błękitnej (!) willi, jednej z piękniejszych w Krynicy-Zdroju, mieści się muzeum najsłynniejszego malarskiego samouka w Polsce – Nikifora. Można tu podziwiać najcenniejsze z jego prac.

4. Spaceruj w koronach drzew

Obecnie gwiazdą Krynicy jest drewniana wieża widokowa, która zachwyca tak konstrukcją, jak i górską panoramą. To pierwsza w Polsce wieża widokowa, która poprowadzi Was przez korony drzew!

5. Wjedź na Jaworzynę Krynicką w wyjątkowym stylu

Na szczyt (1114 m n.p.m.) można się dostać koleją gondolową, która jest dziś najdłuższą linią tego typu w Polsce! Gondole pokonują trasę aż 2211 metrów od dolnej stacji w Dolinie Czarnego Potoku.