Domy i apartamenty wakacyjne w Głogowie

Domy i apartamenty wakacyjne w Głogowie

Rozpocznij wyszukiwanie 25 homes w Głogów teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Głogów

Główne atrakcje w w Głogów

  • Dolny Śląsk, Zamki i pałace, Miedź, Zagłębie miedziowe, Odra

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Głogów

353 złdla 21 gru - 28 gru
379 zł średnia roczna
gru
cze
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Głogów

< 1%dla 21 gru - 28 gru
0% średnia roczna
gru
cze
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Głogowie

Miasto odrodzone

W ofercie domów i apartamentów wakacyjnych w Głogowie dominują obiekty zlokalizowane na miejskiej starówce. Sporo noclegów dostępnych jest również na pobliskich osiedlach – Hutnik oraz Kopernik. Jeśli macie ochotę na ucieczkę z miasta, w pobliskich Kurowicach znajdziecie ustronnie położone domy wakacyjne. O tym, że Dolny Śląsk jest krainą zamków i pałaców możecie przekonać się osobiście, rezerwując nocleg w kompleksie pałacowo-parkowym Bądzowie lub na zamku w Czernej!

W pruskiej twierdzy

Pobyt w apartamentach wakacyjnych w Głogowie jest atrakcją samą w sobie. Znajdziecie tu bogato wyposażone apartamenty, a nawet loft z widokiem na Stare Miasto. Na pierwszym plan wysuwa się nowoczesny i gustowny wystrój, który znacznie umila pobyt w Głogowie. W połowie obiektów spędzicie czas na balkonie lub tarasie. Do standardowych udogodnień należą: wyposażona kuchnia, internet, TV oraz parking. Część obiektów jest klimatyzowana. Jedna trzecia noclegów akceptuje również zwierzęta domowe. Oferta noclegowa skierowana jest przede wszystkim do grup 4-6-osobowych. Spory wybór mają również pary, a także solo podróżnicy.

Wakacje w Głogowie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Miedziowy gród

Głogów to jedno z większych miast Dolnego Śląska, leżące w północnej części województwa. To miasto o bogatej historii i – jak okazało się w latach 50. – złożach miedzi. W latach 60. miasto zostało włączone w obszar dolnośląskiego zagłębia miedziowego. Działa tu jedna z największych hut miedzi w Europie. Przez gród przepływa Odra, przy której mieści się nawet miejska marina! Najstarszą dzielnicą Głogowa jest właśnie znajdująca się na Odrze wyspa – Ostrów Tumski. Tu też wznosi się zabytkowa kolegiata, która jest sukcesywnie odbudowywana. Na wyspę można się przedostać, pokonując m.in. charakterystyczny, pomalowany na różowo Most Tolerancji. Weekendowe zakupy zrobicie w centrum handlowym Glogovia.

Nowe/Stare Miasto

Starówka miasta ma wyjątkowy charakter. Zabytkowa zabudowa zniknęła niemal w zupełności podczas II wojny światowej. Oblężenie Głogowa zakończyło się zniszczeniem 90% tkanki miejskiej przez Armię Czerwoną. Dziś historyczne centrum Głogowa zdobi tzw. Nowe/Stare Miasto – zrekonstruowane budynki stylem nawiązujące do zniszczonych zabytków. Odbudowana wieża ratuszowa stała się drugą co do wysokości wieżą ratusza w Polsce i mieści punkt widokowy. Starówkę okalają fragmenty murów miejskich. Perełką projektu odbudowy jest budynek Teatru Miejskiego im. Andreasa Gryphiusa. Klasycystyczna budowla powróciła na mapę Głogowa jako funkcjonalny budynek dopiero w 2019 r. Miasto zdobi również zrekonstruowany Zamek Książąt Głogowskich, który jest punktem na Dolnośląskim Szlaku Zamków i Pałaców.

Podróżujący i aktywności

Głogów dla podróżników weekendowych

Głogów jest doskonałą propozycją na weekendowy wyjazd, łączący poznawanie nowego miasta z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Najważniejsze punkty miasta możecie odwiedzić, przechodząc Głogowską Trasę Turystyczną. Warto też wyjść poza miasto. Wokół Głogowa rozciągają się dziewicze tereny Doliny Odry. Doskonale pływa się po nich kajakiem. Możecie wyruszyć specjalną trasą z Borkowa, która po dwóch godzinach spokojnego dryfowania zaprowadzi Was do głogowskiej mariny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w drodze będą Wam towarzyszyły czaple. Wokół Głogowa biegną także trasy rowerowe oraz piesza. Po wysiłku wieczór warto spędzić na klimatycznej starówce lub wybrać się na mecz jednej z lokalnych drużyn (piłka nożna i ręczna).

Głogów dla miłośników historii

Głogów jako miasto, którego początki sięgają aż X w., ma wiele do zaoferowania miłośnikom różnych okresów historii. W kwietniu odbywa się tu Głogowski Festiwal Historyczny, na który zjeżdżają grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Głogów był jedną z twierdz broniących wstępu do Prus od wschodu. Fragmenty fortyfikacji, które broniły grodu m.in. podczas wojen napoleońskich, można podziwiać do dziś. Zachowała się m.in. Brama Szpitalna z XIV w. oraz fosa sucha, dziś porośnięta bujną roślinnością. Informacje o wszystkich etapach dziejów Głogowa, a zwłaszcza licznych oblężeniach miasta, uzyskacie, odwiedzając Zamek Książąt Głogowskich, na którego terenie mieści się miejskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Najprawdopodobniej nazwa miasta pochodzi od porastających niegdyś okolicę krzewów głogu.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Głogowie

1. Odwiedź mury zamku

Historia Zamku Książąt Głogowskich sięga jeszcze XIII w. Dziś zamek można zwiedzać, odwiedzając wystawy stałe i czasowe Muzeum Archeologiczno-Historycznego. W ramach wstępu do muzeum możliwe jest także wejście na wieżę zamkową, skąd można podziwiać panoramę Nowego/Starego Miasta.

2. Udaj się w rejs po Odrze

Malownicze okolice jednej z najważniejszych polskich rzek można poznać, wsiadając na pokład „Laguny”, turystycznej jednostki kursującej na trasie Głogów – Nowa Sól. Podczas rejsu można korzystać w dwóch pokładów – zadaszonego oraz słonecznego.

3. Poznaj wyjątkową starówkę

Spacer po starówce to obowiązkowy punkt każdej miejskiej wycieczki. W Głogowie będzie niecodziennym doświadczeniem. Znaczna część zabytkowej zabudowy uległa zniszczeniu i została odrestaurowana. Warto docenić wysiłek miasta i mieszkańców włożony w dźwignięcie z gruzów zabytkowej części miasta.

4. Zobacz wyjątkowe ruiny

W Polsce widok błękitnego nieba wyzierającego z murów zrujnowanego kościoła jest dość rzadki. W Głogowie można podziwiać ruiny kościoła św. Mikołaja. Obecnie trwają wysiłki, by kościół odbudować.

5. Urządź sobie leśną kąpiel

Rezerwat „Skarpa Storczyków” to zalesiona skarpa rozciągająca się na terenach Pradoliny Głogowskiej, nieopodal starorzecza Odry. Na skarpę dojdziecie, poruszając się pieszo lub rowerem wzdłuż czerwonego szlaku. W drodze powrotnej możecie zobaczyć również ruiny trzech pałaców: pałacu w Orsku, pałacu Brodowice oraz pałacu w Górzynie.