Domy i apartamenty wakacyjne w Elblągu
Rozpocznij wyszukiwanie 91 homes w Elbląg teraz!
Wyszukaj noclegi
Ceny i dostępność
Domy i apartamenty wakacyjne w Elblągu
W naszej ofercie możesz znaleźć domy i apartamenty wakacyjne w każdej części Elbląga. Najwięcej noclegów znajdziesz w okolicy Starego Miasta i dzielnicy Nowe Miasto, ale wiele z nich mieści się również na obrzeżach, zarówno w dzielnicach północnych, jak i południowych, a także wzdłuż rzeki Elbląg i w pobliżu dworca. W centrum miasta możesz wynająć apartamenty, natomiast w dzielnicach peryferyjnych również domy. W zależności od tego, czy chcesz aktywnie spędzić czas nad morzem, czy nad jeziorem, wybierz jeden z noclegów położonych na północnych lub południowych krańcach Elbląga.
Odpocznij po całym dniu pełnym wrażeńApartamenty w centrum miasta mieszczą się w odnowionych i wyremontowanych kamienicach. Są to zwykle przestronne i komfortowe mieszkania, których aranżacja cechuje się spójnością, a elementy wystroju idealnie do siebie pasują. Nieco dalej od zabytkowej części miasta znajdziesz noclegi w domach wakacyjnych. Gospodarze dbają o to, aby ich goście czuli się u nich swobodnie, wobec czego mieszkania są przytulne, dobrze nasłonecznione i funkcjonalne. Można w nich korzystać z darmowego internetu lub TV, a w obiektach poza miastem często do dyspozycji jest ogród lub grill.
Wakacje w Elblągu
Okolica i miejsca warte zobaczenia
Elbląg to 120-tysięczne miasto, które mieści się w województwie warmińsko-mazurskim, u ujścia rzeki Elbląg. Od stolicy regiony – Olsztyna – dzieli je 100 kilometrów. Na północy znajduje się Zalew Wiślany, natomiast na południe od zespołu miejskiego – Jezioro Drużno. W mieście wyróżnia się dzielnice południowe i północne. W południowej części Elbląga znajduje się centrum miasta, Nowe Miasto i Stare Miasto. W tych rejonach znajdziesz najwięcej restauracji i barów. Na północ od Elbląga, w miejscowości Kadyny, znajduje się plaża uważana za jedną z najpiękniejszych w tej części wybrzeża.
Wrócisz tu jeszcze nie razW zależności od tego, czy masz w planach intensywne zwiedzanie miasta, czy błogie lenistwo na plaży lub uprawianie sportów wodnych, wynajmiesz odpowiednio apartament lub dom w centrum miasta lub na jego obrzeżach. Możesz mieć pewność, że spełni Twoje potrzeby i oczekiwania, ponieważ gospodarze obiektów dokładają wszelkich starań, aby ich goście czuli się jak u siebie w domu.
Podróżujący i aktywności
Pierwszym punktem wycieczki powinno być zwiedzenie Starego Miasta. Starówka podczas II wojny światowej została zniszczona w 98 procentach, wobec czego budynki na Starym Rynku odbudowano w całości w kolejnych latach, ale ich wygląd odpowiada dawnym stylom architektonicznym. Jeśli przyjeżdżasz do Elbląga z rodziną, warto wybrać się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Dowiesz się, jak wyglądało miasto przed wojną i po niej, zobaczysz wiele dawnych przedmiotów codziennego użytku, a w wirtualnej rzeczywistości obejrzysz uliczki miasta z XX wieku i nieistniejący już elbląski zamek. Jeśli natomiast przyjeżdżasz na wakacje razem ze swoją drugą połówką, możecie pójść na romantyczny spacer zabytkowym parkiem o uroczej nazwie Bażantarnia. Znajdują się w nim nie tylko pomniki przyrody, ale także neogotycki pałac i młyn wodny. Jeśli wolicie spędzić czas w centrum miasta, wybierzcie się na jeden ze spektakli do elbląskiego teatru lub do Galerii Sztuki EL.
Elbląg dla miłośników sportuNa miłośników sportów czeka również wiele atrakcji. Na rzece Elbląg w ostatnich latach powstała baza sportów wodnych. W sezonie letnim możesz zwiedzić okolice rowerem, a w sezonie zimowym pojeździć na nartach na pobliskiej Górze Chrobrego. Możesz też wybrać się do Activity Park – kompleksu sportowego ze strefami trampolin, basenów, miejscem dla zabaw dla dzieci i salą gimnastyczną do ćwiczeń.
Dzięki wykopaliskom archeologicznym prowadzonym od czasów zakończenia II wojny światowej w Elblągu znajduje się wiele ciekawych eksponatów, na przykład średniowieczna winda towarowa lub XV-wieczne okulary.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Elblągu
Kanał Elbląski wyróżnia się wśród zbudowanych sztucznie wodnych szlaków komunikacyjnych. Został zbudowany w XIX wieku, a w 2011 roku znalazł się w grupie Siedmiu cudów Polski. Obecnie na jednym z jego odcinków można odbyć rejs statkiem. Co ciekawe, statki muszą przeprawić się przez system pochylni, które znajdują się między kolejnymi odcinkami kanału. Oznacza to, że statek wypływa z wody, wjeżdża pod górę na specjalnych szynach, a następnie zjeżdża w dół z powrotem do wody.
2. Zejdź do najniżej położonego miejsca w PolsceNa południowy zachód od miasta mieści się wieś Raczki Elbląskie, w której znajduje się największa depresja w Polsce – 1,8 m p.p.m. Punkt ten oznaczony jest długim drążkiem, a w połowie wysokości zaznaczony jest poziom morza.
3. Skosztuj regionalnych potrawSkosztuj jedną z potraw regionalnych: w województwie warmińsko-mazurskim będą to między innymi klopsy królewieckie, dzyndzałki z hreczką i skrzeczkami, farszynki i skrzydła indycze po pańsku
4. Odpręż się po całym dniu zwiedzaniaCo roku w sierpniu odbywa się w Elblągu festiwal o nazwie „Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki wartościowej”, na którym możemy obejrzeć spektakle teatralne i posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu laureatów różnych festiwali muzycznych.
5. Wybierz się na wycieczkę śladem zamków zakonu krzyżackiegoWojewództwo warmińsko-mazurskie to raj dla miłośników historii. Z elbląskiego zamku krzyżackiego zachowały się tylko fragmenty podzamcza, murów i baszty, ale w promieniu 50 kilometrów od miasta znajduje się wiele zamków należących do Krzyżaków, między innymi zamek w Malborku, Pasłęku czy Dzierzgoniu.