Domy i apartamenty wakacyjne w Chęcinach

Domy i apartamenty wakacyjne w Chęcinach

Rozpocznij wyszukiwanie 13 homes w Chęciny teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Chęciny

Główne atrakcje w w Chęciny

  • Świętokrzyskie, Zamek, Synagoga, Miedź, Na rower, Muzeum Wsi Kieleckiej

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Chęciny

359 złdla 25 sty - 1 lut
515 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Chęciny

< 1%dla 25 sty - 1 lut
0% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
wrz
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Chęcinach

Niedoceniane świętokrzyskie

Odwiedzajcie Świętokrzyskie! Województwo, które często mija się „po drodze”, kryje wiele zachwycających miejsc historii i przyrody. Takich jak Zamek w Chęcinach, które dodatkowo obfitują w inne zabytki oraz miejsca rozrywki. W Chęcinach możecie zamieszkać przede wszystkim w apartamentach wakacyjnych oraz gospodarstwach agroturystycznych. Te ostatnie położone są w zacisznych i zielonych partiach miasta. Można tu znaleźć również noclegi położone w samym sercu Chęcin. Możecie też zatrzymać się w pobliskich Kielcach, które od Chęcin dzieli zaledwie 15 kilometrów.

Pod królewskim zamkiem

Gospodarze domów i apartamentów wakacyjnych w Chęcinach dokładają wszelkich starań, by podjąć gości po królewsku – zgodnie z tradycją chęcińskiego zamku. Ich niezwykłą zaletą jest piękny widok na góry i zamek – takie udogodnienie deklaruje 90% dostępnych obiektów! Domy i apartamenty w Chęcinach standardowo wyposażone są również w telewizor, internet, parking oraz wyposażoną kuchnię. Połowa obiektów oferuje również balkon/taras oraz zaciszny ogród. Oferta skierowana jest przede wszystkim do duetów oraz rodzin, choć największa willa w Chęcinach może jednocześnie ugościć nawet 17 osób! Połowa obiektów akceptuje zwierzęta domowe.

Wakacje w Chęcinach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Twierdza Rzeczypospolitej

Jeśli będziecie podróżować trasą Warszawa-Kraków, w pewnym momencie Waszym oczom ukażą się malownicze ruiny zamku. To królewski zamek w Chęcinach, który w czasach swojej świetności, był najpotężniejszą twierdzą ówczesnej Polski, więc istniał tu skarbiec koronny. Spotykali się tu najznamienitsi rycerze i możni. Często bywała tu Królowa Bona! Dziś jest jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych zamków w Polsce. U stóp Góry Zamkowej (367 m n.p.m.), na której się wznosi, leżą Chęciny, niewielkie miasteczko, które na mapie istnieje od XIII w. To właśnie z tych okolic pochodzi marmur chęciński, który od lat jest wykorzystywany w najważniejszych architektonicznych realizacjach w Polsce.

Dwa rynki i minerały

Miasto zachowało swój średniowieczny urbanistyczny układ. Historyczne centrum miasta wyznaczają dwa rynki – Plac 2 czerwca, zwany również Dużym Rynkiem, oraz Mały Rynek. Chęciny obfitują w zabytki. Po nich oprowadzą Was dwie tematyczne ścieżki spacerowe – ścieżka mnicha oraz ścieżka błędnego rycerza. Tereny wokół zamku przywodzą na myśl piękną Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tu rozciągają się Chęcińsko-Kielecki Park Krajobrazowy, który jest częścią projektu Geoland Świętokrzyski, oraz rezerwat przyrody Góra Zelejowa. Pod miastem działa również ogromny ośrodek Uniwersytetu Warszawskiego – Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, które organizuje tematyczne warsztaty oraz lekcje.

Podróżujący i aktywności

Chęciny dla rodzin z dziećmi

Chęciny to turystyczny samograj dla rodzin z dziećmi. Program zwiedzania pisze się sam, a zmęczeni rodzice mogą tu wreszcie odetchnąć. Przede wszystkim zamek. Trasa zwiedzania przez ruiny opiewa aż na 19 punktów. Można tu m.in. zobaczyć skarbiec, lochy oraz zachowaną broń. Na każdej z wież mieści się punkt widokowy. Pod zamkiem działa całe średniowieczne miasteczko, które skutecznie zapewni dzieciom rozrywkę i pozwoli Wam napełnić brzuchy. Na nieco bardziej leniwe popołudnie można wybrać się do Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie można odpocząć na trawie. Przy jaskini Raj działa Centrum Neandertalczyka, przedstawiające realia życia w epoce lodowcowej.

Chęciny dla aktywnych

Jeśli zazwyczaj wystarczy Wam rzut oka na główną atrakcję, a potem zaczynacie się rozglądać z trasami i szlakami, przyjedźcie do Chęcin. Kto powiedział, że nie można poznać zamku, oglądając go z perspektywy siodełka? Przez Chęciny przebiega aż 6 szlaków rowerowych, wiodących przez malowniczy świętokrzyski krajobraz. Świetny jest zwłaszcza szlak „Skały i jaskinie” zaczynający się i kończący pod jaskinią Raj. Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny doprowadzi Was m.in. do Kamieniołomu Stokówka oraz góry Miedzianki. W pobliżu przebiega również Świętokrzyski Szlak Konny PTTK.

Na Górze Zamkowej kręcono sceny do „Pana Wołodyjowskiego” w reż. Jerzego Hoffmana

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Chęcinach

1. Wejdź do świata epoki lodowcowej

Chęciny mają szczęście do atrakcji. Gdyby nie zamek, głównym turystycznym punktem byłaby jaskinia Raj, jedna z najpiękniejszych w Europie. Znaleziono tu narzędzia naszych przodków sprzed 50 tys. lat! Zwiedzanie odbywa się przewodnikiem, który wprowadzi Was w tajniki podziemnego życia.

2. Poznaj historię wydobycia

Tereny wokół Chęcin okazały się bogate w kruszce, przede wszystkim w miedź. Na górze Miedzianka znajduje się Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego, która przybliża dzieje górnictwa w regionie i znaczenie wydobywanych tu kruszców.

3. Cofnij się w czasie

W oddziale Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznym w Tokarni – poznacie tradycje Kielecczyzny i spędzicie dzień w otoczeniu wiejskich zabudowań. Znajdziecie tu liczne tradycyjne chałupy i zabudowania, a także drewniany kościółek, w którym udzielane są śluby. Idylliczny kadr dopełniają zabytkowe wiatraki, jedne z niewielu zachowanych na ziemiach polskich.

4. Śladami chęcińskich Żydów

Przed II wojną światową Żydzi stanowili ponad połowę mieszkańców Chęcin. Dziś w miasteczku została późnorenesansowa dawna synagoga oraz kirkut – zabytkowy cmentarz żydowski. Najstarsze nagrobki – macewy – pochodzą z XVII w.!

5. Przyjmij dawkę wiedzy

Odwiedźcie również Chęcińskie Podzamcze, sąsiednią miejscowość, w której znajduje się Centrum Nauki Leonardo da Vinci. To ogromny kompleks edukacyjny, który stawia na naukę przez doświadczanie. Po wyjściu z centrum z głową pękającą od wiedzy można odpocząć w parku.