Domy i apartamenty wakacyjne w Białym Dunajcu

Domy i apartamenty wakacyjne w Białym Dunajcu

Rozpocznij wyszukiwanie 87 homes w Biały Dunajec teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Biały Dunajec

Główne atrakcje w w Biały Dunajec

  • Tatry, Narty, Termy, Podhale, Oscypek, Zakopane

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Biały Dunajec

376 złdla 23 lis - 30 lis
752 zł średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Biały Dunajec

< 1%dla 23 lis - 30 lis
0% średnia roczna
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Białym Dunajcul

Narty, termy i widoki

Gorące termy, szaleństwo w białym puchu, doskonałe tatrzańskie widoki i emanacja podhalańskiego folkloru. Biały Dunajec, klimatyczna podhalańska wieś przyciąga o każdej porze roku! Znajdziecie tu także moc domów i apartamentów wakacyjnych. Zapaleni narciarze powinni ulokować się w południowej części wioski, gdzie znajdą orczyki pierwszej potrzeby. Jeśli bardziej zależy Wam na relaksie w termach, wybierając północ, będziecie o krok od niecek term Gorący Potok. Wszędzie czekają na Was niezapomniane podhalańskie widoki

W królestwie oscypka

W Białym Dunajcu możecie zamieszkać w góralskiej chacie z prawdziwego zdarzenia! Drewniane fasady, spadziste dachy i zdobione balustrady wspaniale prezentują się na tatrzańskim tle. Nie oznacza to jednak, że nie czekają tu na Was wielkomiejskie wygody. Domy i apartamenty wakacyjne w Białym Dunajcu mają wszystko, czego potrzeba strudzonym wędrowcom i narciarzom: nowoczesne łazienki, wyposażoną kuchnię, przestronny parking, stabilny dostęp do internetu oraz telewizor. Rano możecie zacząć dzień kawą na tarasie z widokiem na góry. W ofercie dominują noclegi dla dwóch osób lub kilkuosobowych grup. To zatem doskonały pretekst, by przyjechać tu ze swoją połówką na kilka dni wytchnienia w górach lub by skrzyknąć się w kilka rodzin na grupowe ferie.

Wakacje w Białym Dunajcu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Doborowe podhalańskie towarzystwo

Biały Dunajec to urokliwie położona wieś. Biały Dunajec znajduje się tuż za Nowym Targiem, zaledwie 10 kilometrów od Zakopanego. To malownicze tereny Pogórza Spisko-Gubałowskiego. Sama wieś rozpięta jest między 700 a 950 m n.p.m. Biały Dunajec jest podłużną miejscowością, ciągnącą się wzdłuż głównej drogi – słynnej zakopianki. Od niej odbijają nieliczne małe uliczki, które przecina wstęga rzeki, od której Biały Dunajec bierze swoją nazwę. Z miejscowości wychodzą liczne szlaki piesze oraz rowerowe.

Z życia górali

Z zakopianki warto zjechać do Białego Dunajca o każdej porze roku. Miejscowość przyciąga bowiem nie tylko zimowymi trasami narciarskimi, ale także licznymi wydarzeniami związanymi z kulturą podhalańską, które odbywają się przez cały rok. Ogromnym wydarzeniem jest Parada Gazdowska, podczas której odbywają się pokazowe wyścigi w iście tatrzańskich konkurencjach: wyścigi kumoterek, czyli niewielkich góralskich sań, ski-ring (wyścigi narciarzy ciągniętych przez konia z jeźdźcem) oraz...ski-skiring (wyścigi narciarzy ciągniętych przez konia i powożących jednocześnie). Odbywa się tu także Podhalański Festiwal Papieski.

Podróżujący i aktywności

Biały Dunajec dla potrzebujących wyciszenia

Potrzeba Wam ucieczki od zgiełku codzienności? Wystarczy zejść na jeden z przebiegających przez miejscowość szlaków, by zanurzyć się w kojącym lesie. Z Białego Dunajca możecie wyprawić się w Tatry, ale też w dużo spokojniejsze i mniej oblegane Pieniny. Na przykład na malownicze Trzy Kopce. Jedną z największych okolicznych atrakcji są całoroczne baseny termalne, gdzie można dać odpocząć zarówno ciału, jak i głowie, jednocześnie zapewniając sobie wiele zdrowotnych korzyści. W niewielkiej odległości od Białego Dunajca znajdują się aż 3 kompleksy termalne: Gorący Potok, Termy Szaflary i Chochołowskie Termy.

Biały Dunajec dla aktywnych

Biały Dunajec jest jedną z tych miejscowości, w których po prostu nie da się nie ruszać. Rowerem możecie się tu przedostać choćby do sąsiedniego Gliczarowa Dolnego i dalej do Górnego, który słynie z zapierającej dech w piersiach panoramy Tatr. To zaledwie 15 kilometrów, ale to jedna z najbardziej wymagających tras, którą docenią też zaawansowani. Rzeka Biały Dunajec to doskonała arena dla górskich spływów kajakowych. Zimą zaś działają tu wyciągi: Orczyki w TOKO-LAND, i „u Steni”. W tej ostatniej można pojeździć przede wszystkim z dziećmi. Znajdziecie tu także trasę dla narciarzy biegowych. Kolejne trasy można znaleźć po sąsiedzku: zarówno Gliczarów Górny, jak i Dolny oferują szlaki zjazdowe i biegowe.

Największym świętem odbywającym się w Białym Dunajcu jest Dzień Pstrąga.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Białym Dunajcu

1. Nabierz prędkości

Jedną z najradośniejszych rozrywek zimowych jest udział w kuligu. Uśmiech sam ciśnie się na usta, gdy mknie się przez zimowy las, czując zimno na policzkach. Zwłaszcza że po powrocie można pokrzepić się doskonałą podhalańską kuchnią i grzańcem.

2. Odwiedź Tatrzański Park Narodowy

To jeden z najpopularniejszych parków narodowych w Polsce. To także światowy rezerwat biosfery, w którym królują kozice, świstaki i niedźwiedzie brunatne. Koniecznie zabierzcie lornetki!

3. Oraz Małopolski Szlak Oscypkowy

Podążając tą trasą, zajrzyjcie do bacówek serwujących najlepsze oscypki na całym Podhalu. Spróbujecie też niczym im nieustępujących bryndzy czy gołki. Wokół Białego Dunajca znajdziecie aż 5 bacówek, możecie więc przygotować osobisty ranking najlepszego lokalnego oscypka!

4. Odkryj dziedzictwo lokalnego mistrza

Szlak Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka upamiętnia jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy ludowych Podhala. Artysta inspirował się barokiem, a swoją twórczością zasłużył nawet na przydomek Leonardo z Gliczarowa. W Białym Dunajcu rzeźbiarz wykonał przydrożne kapliczki. Jego dzieła można też podziwiać m.in. w Szaflarach, Gliczarowie Górnym i Dolnym czy w Białce Tatrzańskiej.

5. Poznaj wszystkie tajemnice oscypka

Wszystkiego o procesie wytwarzania tego najbardziej ikonicznego podhalańskiego sera dowiecie się, odwiedzając Muzeum Oscypka, mieszczące się w drewnianej chacie w Białym Dunajcu. Nie jest to jednak tradycyjne muzeum – naturalnie zwiedzanie wiąże się z degustacją!