Domy i apartamenty wakacyjne w Białej Podlaskiej

Domy i apartamenty wakacyjne w Białej Podlaskiej

Rozpocznij wyszukiwanie 11 homes w Biała Podlaska teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Biała Podlaska

Główne atrakcje w w Biała Podlaska

  • Polesie Zachodnie
  • Nizina Południowopodlaska
  • Rzeka Krzna
  • Równina Łukowska
  • Rzeka Klukówka

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Biała Podlaska

231 złdla 25 sty - 1 lut
258 zł średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Biała Podlaska

< 1%dla 25 sty - 1 lut
0% średnia roczna
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Białej Podlaskiej

Kwatery w centrum historycznym i na obrzeżach Białej Podlaskiej

Najwięcej kwater z naszej oferty znajduje się w północnej części Białej Podlaskiej. To tam właśnie mieszczą się główne atrakcje turystyczne, na przykład słynny zespół parkowo-pałacowy Radziwiłłów, Muzeum Południowego Podlasia, główne kościoły i parki miejskie. Możecie znaleźć wygodne zakwaterowanie także niedaleko północnego odcinka obwodnicy, na Osiedlu Orion, Osiedlu Podmiejska i Osiedlu Francuska. Dysponujemy też kwaterami w strefie drogi wylotowej z Białej Podlaskiej, na obrzeżach miasta: na przykład w Starym Sławacinku czy Porosiukach.

Zakwaterowanie na spokojny urlop w poleskiej lokalizacji

W naszej ofercie w Białej Podlaskiej możecie znaleźć zakwaterowanie różnego rodzaju, w zależności od waszych potrzeb i preferencji. Możecie tu znaleźć komfortowe kwatery zarówno dla dwóch osób, jak i dla niewielkich grup: w takich miejscach z łatwością znajdą wygodne lokum pary lub rodziny z dziećmi. Większe grupy mogą z powodzeniem zakwaterować się w zabudowaniach wolnostojących, często otoczonych ogrodem. Bez względu na miejsce, jakie wybierzecie, w Białej Podlaskiej możecie liczyć na spokojną okolicę, sprzyjająca wypoczynkowi. W większości zakwaterowań otrzymacie także dostęp do Internetu oraz możliwość wygodnego zaparkowania samochodu.

Wakacje w Białej Podlaskiej

Położenie i komunikacja

Miasto powiatowe na Polesiu nad rzeką Krzną

Biała Podlaska to miasto położone pomiędzy dwoma makroregionami: Niziną Południowopodlaską, leżącą w południowym dorzeczu Bugu, oraz Polesiem Zachodnim, zwanym także Polesiem Podlaskim, usytuowanym w lewym dorzeczu tej rzeki. Obszar miasta obejmuje część doliny Krzny leżącej w Zaklęsłości Łomaskiej oraz terenu Równiny Łukowskiej. Oprócz Krzny przez miasto przepływają także rzeki Klukówka i Rudka. Pod względem administracyjnym Biała Podlaska pełni funkcję miasta powiatowego i jest siedzibą zarówno powiatu bialskiego, jak i gminy Biała Podlaska. Należy do województwa lubelskiego.

Historia, kultura oraz lokalna przyroda

Biała Podlaska jest miastem o ciekawej historii. Położona jest na historycznym Polesiu, na terytorium dawnej ziemi brzeskiej, o których dziejach dowiecie się wiele, zwiedzając lokalne muzea. Na obszarze miasta znajdziecie wiele malowniczych tras spacerowych i zabytków architektury, a nawet pomniki przyrody. Znajdują się tu także piękne parki i lasy: położony w pobliżu kompleksu pałacowego Park Radziwiłłowski, Park Zofii czy Las Markowszczyzna. W Białej Podlaskiej organizowane są także wydarzenia kulturalne związane z miejscowym folklorem oraz festiwale muzyczne. To destynacja doskonała na odpoczynek, niespieszne przechadzki i delektowanie się miejscową atmosferą.

Podróżujący i aktywności

Biała Podlaska dla miłośników lokalnej kultury

W Białej Podlaskiej spotkacie się z aktywną działalnością miejscowych grup folklorystycznych. Działają tu chóry, zespoły taneczne, kapele i inne formy zespołów ludowych. Inną gałęzią tutejszej kultury, która trwa nieprzerwanie od XVII w., jest garncarstwo i wyrób ceramiki. Na miejscu możecie obejrzeć oraz zakupić wyroby typowej dla tego regionu ceramiki siwej, zwane „siwakami”. To tylko niektóre z lokalnych wyrobów rękodzielniczych, które napotkacie podczas pobytu w Białej Podlaskiej. Ich wyrób wspiera i promuje lokalna fundacja „Kreacja – Magia Rąk”.

Biała Podlaska dla amatorów muzyki na żywo

Miłośnicy koncertów pod gołym niebem, zwłaszcza muzyki jazzowej i bluesowej, chętnie wybiorą się do Białej Podlaskiej na któryś ze znanych festiwali. Podlasie Jazz Festival jest imprezą o wieloletniej tradycji: w roku 2021 obchodził dwudziestolecie. Jego gośćmi byli przez lata doskonali muzycy jazzowi polscy i zagraniczni, w tym bardzo uznani soliści oraz zespoły. Koncertów można posłuchać jesienią w zabytkowym Parku Radziwiłłów. Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe organizuje także inne imprezy muzyczne, jak Zaduszki Jazzowe oraz Międzynarodowy Festiwal Biała Blues. To prawdziwa atrakcja dla fanów tego gatunku rozrywki.

W miejskim herbie występuje archanioł Michał, który, według legendy, udzielił wsparcia w bitwie Leszkowi Czarnemu.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Białej Podlaskiej

1. Zwiedźcie dawne włości rodu Radziwiłłów

Jedną z głównych atrakcji turystycznych Białej Podlaskiej jest zabytkowy zespół zamkowo-pałacowy Radziwiłłów oraz otaczający go malowniczy park. Warto wybrać się tam na spacer. Podstawę zabudowań stanowi dawna forteca wybudowana na planie gwiazdy, uwieńczona pięcioma bastionami.

2. Przespacerujcie się wśród urokliwych kamieniczek

W centrum Białej Podlaskiej, na przykład przy Placu Wolności, napotkacie urocze kamieniczki z przełomu wieków XIX i XX. Zaprojektowane zostały one w stylu eklektycznym. Możecie obejrzeć je podczas spokojnego spaceru po okolicy. Budynki z pewnością staną się wdzięcznym obiektem dla pamiątkowych zdjęć.

3. Dowiedzcie się więcej o Podlasiu Południowym

Podczas wizyty na zamku warto wstąpić do Muzeum Południowego Podlasia. Dowiecie się tu wiele o prehistorycznej przeszłości obszaru, a także początkach ośrodka miejskiego i jego rozkwitu za panowania rodu Radziwiłłów. Możecie tu także zobaczyć spektakularną kolekcję ikon. Muzeum organizuje też wystawy czasowe, których program przed wizytą warto sprawdzić w Internecie.

4. Odwiedźcie cmentarz prawosławny

Podczas spacerów po mieście możecie zajrzeć na cmentarz prawosławny przy ulicy Terebelskiej. Powstał w XIX w. jako cmentarz unicki, a następnie wraz z pobliską cerkwią został przekształcony na prawosławny. Możecie tu obejrzeć zabytkowe krzyże i nagrobki.

5. Obejrzyjcie kościół św. Anny

Dzisiejszy kościół św. Anny to powstały w XVI w. dawny zbór ariański. Stanowi piękny przykład klasycznej architektury późnogotyckiej z elementami późniejszej rozbudowy. Warto rzucić na niego okiem w trakcie spaceru.