Domy i apartamenty wakacyjne w Babiogórskim Parku Narodowym
Rozpocznij wyszukiwanie 92 homes w Babiogórski Park Narodowy teraz!
Wyszukaj noclegi
Najpopularniejsze miejsca w Babiogórski Park Narodowy
Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Babiogórski Park Narodowy
Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Babiogórskim Parku Narodowym
Większość naszych apartamentów i domów znajduje się w okolicach wsi Zawoja. Ta najdłuższa wieś w Polsce od wielu lat jest uznaną destynacją turystyki zimowej i letniej, znajdziecie tam więc wszelkie udogodnienia, usługi i atrakcje przeznaczone dla urlopowiczów. To właśnie wokół Zawoi rozciągają się popularne szlaki wycieczkowe. W zimie miejscowość przyciąga amatorów narciarstwa i snowboardu dzięki znanym i doskonale utrzymanym nartostradom. Bardzo lubianą destynacją turystyczną jest też oddalona o kilka kilometrów i nieco mniejsza Stryszawa, położona w dolinie potoku Stryszawka.
Wypoczynek z widokiem na beskidzkie krajobrazyDysponujemy wszelkimi rodzajami kwater przeznaczonych dla wielbicieli beskidzkiego klimatu i przyrody. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie: od przytulnych, kameralnych apartamentów dla par usytuowanych w domach rodziny goszczącej, poprzez niewielkie, urocze kwatery dla rodzin lub niewielkich grup przyjaciół, aż po wygodne i obszerne domy wakacyjne przeznaczone dla większych grup. Niezależnie od typu zakwaterowania, standardem są piękne widoki z okien, balkonów czy tarasów. Znakomita większość z nich dysponuje ogrodami, a wiele chętnie ugości również wasze domowe zwierzęta. O każdej porze roku będziecie mogli relaksować się w spokojnym, naturalnym otoczeniu i cieszyć przestrzenią oraz doskonałym, górskim klimatem.
Wakacje w Babiogórskim Parku Narodowym
Położenie i okolice
Babiogórski Park Narodowy powstał w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Jest usytuowany na terenie dawnego województwa krakowskiego, obecnie małopolskiego. Leży po polskiej stronie granicy ze Słowacją i obejmuje część północną i południową słynnego beskidzkiego masywu Babia Góra. Na terenie parku znajduje się najwyższy szczyt tego pasma, Diablak, o wysokości 1725 m n.p.m., oraz doskonale znana narciarzom i spacerowiczom przełęcz Krowiarki. Po słowackiej stronie granicy również znajduje się malowniczy park krajobrazowy. Nosi on nazwę Horná Orava.
Skupisko niezwykłych okazów geologii, fauny i flory.Decyzja o utworzeniu Babiogórskiego Parku Narodowego została podjęta ze względu na występujący w nim unikatowy układ pięter roślinnych. W górnych partiach gór występują również rzadko spotykane stawki osuwiskowe. Park jest też jedynym w Polsce miejscem występowania wysoko cenionych przez botaników gatunków roślin, takich jak rogownica alpejska i okrzyn jeleni. Obecnie powierzchnia Parku obejmuje niecałe 3400 hektarów, a otacza je strefa ochronna, zwana otuliną, o powierzchni prawie 8 i pół tysiąca hektarów. Spędzenie urlopu w tak unikalnym otoczeniu to prawdziwy zaszczyt dla kochających przyrodę turystów.
Podróżujący i aktywności
Zarówno zwolennicy upajających prędkością zjazdów po śnieżnych stokach, jak i amatorzy narciarskich wypraw po okolicy, znajdą w Parku coś dla siebie. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji nartostrady o różnym stopniu trudności, obsługiwane przez wyciągi Widły, Baca czy Wojtek. W sezonie narciarskim cenna może okazać się informacja, że obok wyciągów Wojtek i Baca znajdują się obszerne parkingi. Początkujący mogą skorzystać z usług szkółek narciarskich. Najbardziej doświadczeni zjazdowcy zechcą sprawdzić się na stoku przy wyciągu krzesełkowym Mosorny Groń, który posiada międzynarodową homologację FIS. Natomiast na miłośników ski-turów czekają: ponad pięciokilometrowy czarny szlak z Zawoi Lajkonik na Górny Płaj, około trzykilometrowy czerwony szlak z Sokolicy na przełęcz Krowiarki oraz zielony szlak z Zawoi Markowej na Górny Płaj o długości ponad dwóch kilometrów.
Babiogórski Park Narodowy dla amatorów pieszych wycieczek w rodzinnym gronieOprócz znanych tras wycieczkowych jak Babia Góra i Diablak, park oferuje specjalne ścieżki tematyczne przeznaczone dla turystów pieszych w każdym wieku. Posiadają one dodatkowo walory edukacyjne, w przystępny i interaktywny sposób ucząc poszanowania dla świata przyrody. Do waszej dyspozycji pozostają ścieżki takie jak: „Babia Góra bez granic”, „Jak chronimy babiogórską przyrodę”, „U źródlisk Morza Czarnego”, czy „Echa pierwotnej puszczy karpackiej”.
Od roku 1977 Babia Góra jest Rezerwatem Biosfery i częścią programu UNESCO-MAB „Człowiek i biosfera”.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Babiogórskim Parku Narodowym
Miłą odmianą po pieszych, górskich wspinaczkach będzie skorzystanie z kolei linowej Mosorny Groń w Zawoi. Szerokie horyzonty gwarantowane!
2. Poznajcie ciekawostki ze świata przyrodyPodczas rodzinnych spacerów koniecznie skorzystajcie ze ścieżki edukacyjnej "Bieg życia lasu" w Zawoi. Nie tylko najmłodsi spacerowicze poszerzą tam swoją wiedzę na temat beskidzkiej przyrody!
3. Odkryjcie uroki jeździectwaNa terenie Parku znajdują się liczne szlaki dostosowane do przejażdżek konno. Miejscem, które umożliwi wam odbycie takiej wycieczki, jest Ośrodek Jazdy Konnej "Dyzma" w Zawoi. Skorzystacie tam z usług doświadczonych instruktorów, a waszymi towarzyszami spaceru będą przyjazne i spokojne konie.
4. Odwiedźcie Babiogórskie Centrum Kultury w ZawoiBabiogórskie Centrum Kultury nosi imię doktor Urszuli Janickiej-Krzywdy, wybitnej etnografki i dziennikarki. Odwiedzając je, wzbogacicie swoją wiedzę o kulturze i sztuce regionu oraz będziecie mogli uczestniczyć w imprezach kulturalnych i warsztatach.
5.Skorzystajcie z bezpłatnego wejścia do Babiogórskiego Parku Narodowego na CzatożyDostęp do Parku przez wejścia w Zawoi Markowej i na Krowiarkach wymaga zakupienia biletu. Warto wiedzieć, że wejście znajdujące się na Czatoży jest bezpłatne. Możecie stamtąd udać się na wycieczkę żółtym szlakiem, który prowadzi przez Markowe Szczawiny i Grubą Jodłę na Babią Górę.