Domy i apartamenty wakacyjne w Jańskich Łaźniach
Rozpocznij wyszukiwanie 70 homes w Jańskie Łaźnie teraz!
Wyszukaj noclegi
Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Jańskie Łaźnie
Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.Ceny i dostępność
Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Jańskie Łaźnie
Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Jańskich Łaźniach
Nasze kwatery znajdują się w miejscowości Jańskie Łaźnie oraz na jej obrzeżach. Zakwaterowania położone w centrum miejscowości leżą niedaleko wyciągów stacji narciarskiej Czarna Góra. Część zakwaterowań położona jest wzdłuż drogi okrążającej punkt widokowy Muchomorek. W ofercie mamy także kwatery w sąsiednich, mniejszych miejscowościach. Jedną z nich jest Svoboda nad Upou, położona nad rzeką Upa. Znajdziecie również zakwaterowania położone wzdłuż rzeki, a zarazem niedaleko szosy prowadzącej na południe w kierunku miejscowości Horni Marsov. Po stronie zachodniej Jańskich Łaźni oferujemy kwatery usytuowane wzdłuż górskiej szosy prowadzącej na Cerni Dul.
Wygodny wypoczynek w stylowych zabudowaniachWiększość zakwaterowań w Jańskich Łaźniach przeznaczona jest dla niewielkich grup liczących od dwóch do pięciu osób. Jest więc idealną lokalizacją dla par udających się na wypoczynek w góry lub dla rodzin z dziećmi. Większość budynków skonstruowano według zasad tradycyjnej góralskiej architektury. Ich wnętrza, często wykończone w drewnie, są przytulne nawet w najsroższe zimy. Inne kwatery znajdują się w murowanych budynkach w secesyjnym stylu. Z tarasów i balkonów możecie podziwiać górskie krajobrazy. Dodatkowym udogodnieniem jest położenie niedaleko tras narciarskich i spacerowych.
Wakacje w Jańskich Łaźniach
Położenie i komunikacja
Jańskie Łaźnie to popularna miejscowość wypoczynkowa we wschodniej części masywu Karkonoszy, należącej do Republiki Czeskiej. Obszar, na którym leży, nazywa się „krajem kralovohradeckim”, i graniczy między innymi z polskim województwem dolnośląskim. Zaledwie nieco ponad sześćdziesiąt kilometrów dzieli go od polskiego Wałbrzycha, około czterdziestu kilometrów od Karpacza i niecałe czterdzieści kilometrów od Kamiennej Góry. Choć górskie szosy często są kręte, warto wybrać się do Jańskich Łaźni przy okazji wizyty w tej części południowej Polski.
Stoki narciarskie, trasy wycieczkowe i źródła wód mineralnychJańskie Łaźnie przyciągają turystów o każdej porze roku. Zimą zjeżdżają się tu amatorzy sportów na śniegu, by zaszaleć na stokach lokalnych stacji narciarskich. Przez cały rok można korzystać z malowniczych szlaków spacerowych, których sieć została wytyczona w okolicy. Do Jańskich Łaźni wiele osób przyjeżdża też dla zdrowia, by wypocząć w górskim klimacie i skorzystać z różnorodnych terapii opartych na wodach ze źródeł termalnych. Miejscowość odznacza się także ciekawą architekturą.
Podróżujący i aktywności
Historia kurortów w Jańskich Łaźniach sięga aż XVII w. Już wtedy powstały pierwsze budynki przeznaczone specjalnie dla osób przyjeżdżających, by zadbać o zdrowie. Współcześni kuracjusze przechadzają się tymi samymi szlakami spacerowymi co niegdysiejsi, wdychając ożywcze, górskie powietrze. Jednak najważniejszym elementem terapii są wody mineralne, które tryskają z ponad trzydziestu naturalnych, ciepłych źródeł. Lata doświadczeń dowiodły, że dają one doskonałe rezultaty przy wspomaganiu leczenia chorób układu mięśniowego i nerwowego, a także innych schorzeń. Najbardziej znane źródła to „Czarne” oraz „Jan”.
Jańskie Łaźnie dla amatorów sportów zimowychJańskie Łaźnie mają długą tradycję, jeśli chodzi o sporty zimowe. Już w latach dwudziestych miały tam miejsce mistrzostwa świata w narciarstwie. Doskonałe warunki klimatyczne sprawiły, że z upływem lat miejscowość rozwinęła się jako popularna destynacja dla miłośników nart i snowboardu. Stacja narciarska Czarna Góra to największy tego typu obiekt w kraju. Łączna długość doskonale utrzymanych nartostrad wynosi 44 km. Oprócz szlaków zjazdowych o różnym stopniu trudności – w tym trasa typu slalom gigant – zorganizowano tu również miejsce zabaw dla najmłodszych i tory saneczkowe.
Nazwa miejscowości pochodzi od Jana Hockova, rycerza, który – jak głosi legenda – odkrył lecznicze źródła.
Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Jańskich Łaźniach
Warto wybrać się na spacer po miejscowości, by obejrzeć imponującą Kolonadę – neorenesansową budowlę z początków XX w. Koniecznie odwiedźcie przy okazji malowniczy, zabytkowy rynek.
2. Spójrzcie na las z lotu ptakaJańskie Łaźnie oferują wam niezwykłą możliwość spojrzenia z bliska na wierzchołki stuletnich drzew! Zbudowano tu ścieżkę biegnącą między ich koronami, położoną na wysokości 45 metrów i o długości półtora kilometra. Taki podniebny spacer z pewnością spodoba się całej rodzinie.
3. Obejrzyjcie okolicę z punktu widokowegoPopularnym obiektem spacerów w Jańskich Łaźniach jest altana o wdzięcznej nazwie “Muchomorek”. Rozciąga się stąd piękny widok na okolicę. Na miejscu można też odwiedzić mały ogród zoologiczny.
4. Wybierzcie się na przejażdżkę rowerowąW okolicy Jańskich Łaźni znajduje się kilka ciekawych tras rowerowych, którymi z powodzeniem można wybrać się na rodzinną wycieczkę.
5. Powędrujcie górskim szlakiemMalownicze górskie okolice zachęcają nie tylko do uprawiania narciarstwa, ale także do pieszych wycieczek latem. Jedną z nietrudnych, a zarazem urokliwych tras jest zielony szlak z Jańskich Łaźni przez miejscowość Svoboda nad rzeką Upą, na wierzchołek Rychory.