Wille w Karpatach
Znaleźliśmy 264 Wille. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Karpaty (Polska), które mogą być interesujące
Wille w Karpaty (Polska): Najpopularniejsze cele podróży
Główne atrakcje w w Karpaty (Polska)
- Karpaty
- Wille
- Pogórze Karpackie
- Beskidy
- Podhale
- Bieszczady
- Tatry
- Aktywny wypoczynek w górach
- Atrakcje dla dzieci
Wille w Karpatach
Polskie Karpaty to doskonały pomysł na najbliższe wakacje! Spodoba się w szczególności miłośnikom górskich wycieczek, aktywnego spędzania czasu wolnego na łonie natury, rodzinom z dziećmi i osobom, które pragną spędzić urlop z dala od miejskiego zgiełku i ruchliwych miejsc. W naszej ofercie mamy wiele willi na wynajem w różnych regionach Karpat: do wyboru masz Beskidy, Podhale, Tatry i Bieszczady. Noclegi znajdziesz zarówno w znanych kurortach turystycznych, takich jak Zakopane, Wisła, Żywiec czy Krynica-Zdrój, ale także w miejscowościach położonych na odludziu, na przykład w jednej z miejscowości Beskidu Niskiego lub Bieszczadów.
Noclegi w Twoim styluJeśli planujesz pobyt w Karpatach, wynajmij nocleg w jednej z willi. Znajdują się na terytorium całych polskich Karpat, od Ustronia i Wisły na zachodzie po Ustrzyki Dolne i Czarną Górną na wschodzie kraju. Możesz wynająć jedną sypialnię, jeśli przyjeżdżasz samotnie lub z jednym towarzyszem, lub cały obiekt, jeśli wybierasz się na wakacje w większej grupie. Wille dysponują zazwyczaj wyposażoną kuchnią, salonem, parkingiem, ogrodem, tarasem, niekiedy sauną czy jacuzzi. Jest w nich dostęp do sieci Wi-Fi, a w niektórych obiektach za dodatkową opłatą podawane jest śniadanie. Wypocznij w willach w stylu zakopiańskim na Podhalu, na bieszczadzkich odludziach, wśród beskidzkich dolin czy w tętniącym życiem Beskidzie Żywieckim.
Podróżujący i aktywności
Pasma Beskidów, Tatr czy Bieszczadów oferują wiele atrakcji rodzinom z dziećmi, które oprócz wędrówek po górach chcą pozwiedzać ciekawe miejsca i skorzystać z innych atrakcji turystycznych. W Beskidzie Śląskim przejdźcie się do trójstyku trzech granic – Polski, Czech i Słowacji, znajdującego się w Jaworzynce-Trzycatku, zobaczcie wodospad w Wiśle Czarne i zajrzyjcie do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Zwiedźcie Międzybrodzie Żywieckie, Cieszyn czy Wisłę. W Zakopanem przejdźcie się po słynnych Krupówkach, wybierzcie się do jednego z oddziałów Muzeum Tatrzańskiego, zobaczcie, jak produkuje się oscypki w Muzeum Oscypka i wybierzcie się na Chochołowskie Termy. Warto wybrać się też do Beskidu Niskiego: zaplanujcie wycieczkę do Izb, w których znajduje się słynna hodowla koni huculskich, a także zejdźcie do Doliny Bielicznej, jednej z połemkowskich dolin. W Bieszczadach zwiedźcie okolice na drezynach rowerowych i zarezerwujcie czas na wizytę w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Karpaty dla miłośników górskich wycieczekKarpaty to region najchętniej wybierany przez turystów pragnących spędzić aktywny czas na górskich szlakach. Najdłuższym szlakiem w polskich górach jest Główny Szlak Beskidzki imienia Kazimierza Sosnowskiego – liczy prawie 500 kilometrów i rozciąga się od Beskidu Śląskiego i Żywieckiego przez Gorce, Beskid Niski po Bieszczady. W Beskidzie Śląskim wejdź na Skrzyczne, Klimczok, Czantorię i wybierz się na spacer 8-kilometrowym szlakiem Pętli Cieńkowskiej, a Beskidzie Żywieckim wybierz się na najwyższy szczyt Beskidów, Babią Górę. W Beskidzie Sądeckim wejdź na Jasielnik, Jaworzynę Krynicką i wieżę widokową na Eliaszówce, w Beskidzie Niskim wybierz się na spacer jedną z dolin, a w Bieszczadach wejdź na Tarnicę, Smerek i przejdź się jedną z połonin. Nie zapomnij też o wizycie w Tatrach – tam do wyboru masz jeden ze szlaków na Kasprowy Wierch, trudniejszą wycieczkę na Rysy czy spacer do Morskiego Oka, Doliny Pięciu Stawów czy Rusinowej Polany. Każdy z tych regionów oferuje wspaniałe krajobrazy, piękne widoki ze szczytów górskich i możliwość spędzenia czasu na łonie natury.
Karpaty ciągną się przez osiem krajów, a polska część Karpat zajmuje niecałe 10% powierzchni całego masywu.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Karpatach
Karpaty są bardzo zróżnicowane również pod względem kulinarnym. Każdy region cechuje się nieco innymi smakami. W Beskidzie Śląskim zjesz żurek śląski, kotlety mielone karminadle czy karpia po śląsku, na Podhalu najpopularniejszymi specjałami są oscypki, zupa kwaśnica czy ziemniaczane placki moskole, a w Beskidzie Niskim i Bieszczadach możesz spróbować dań kuchni łemkowskiej, na przykład placków mącznych proziaków czy fuczków – placków z kapusty.
2. Wybierz się na spływ DunajcemWybierz się na spływ przełomem Dunajca w Pieninach. Sezon flisacki trwa od początku maja do końca października, a spływy są organizowane codziennie z wyjątkiem świąt. Spływ zaczyna się w miejscowości Sromowce-Kąty lub Sromowce Niżne, a kończy w Szczawnicy lub Krościenku nad Dunajcem. Obydwie trasy trwają od 2 do 3 godzin i do przepłynięcia jest odpowiednio 18 kilometrów i 23 kilometry.
3. Odpocznij nad Jeziorem SolińskimWarto wybrać się nad Jezioro Solińskie, zbiornik retencyjny położony kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Sanoka, w województwie podkarpackim. Zobaczysz tam zaporę wodną, skorzystasz z oferty rejsu statkiem po jeziorze i wypożyczysz sprzęt wodny.
4. Odwiedź miejscowości Beskidzkiej PiątkiOdwiedź też miejscowości tzw. Bieszczadzkiej Piątki, które zajmują się promowaniem atrakcji Beskidu Śląskiego. Zaliczają się do nich Brenna, Szczyrk, Wisła, Ustroń i Istebna. W Istebnej kupisz słynne w całym regionie koronki, w Wiśle zobaczysz XVIII-wieczny budynek Muzeum Beskidzkiego, w Ustroniu Muzeum Ustrońskie, a w Szczyrku zwiedzisz zabytkowe Sanktuarium św. Jakuba.
5. Podziwiaj panoramę Tatr z GubałówkiWjedź kolejką linowo-terenową na najbardziej znany szczyt w polskich Tatrach – Gubałówkę (1129 metrów n.p.m.) lub wdrap się na niego na pieszo. Ze szczytu możesz podziwiać wspaniałą panoramę Tatr i Zakopanego; zjesz tam obiad i kupisz pamiątki. Mieści się tam też park linowy, ośrodek narciarski z wyciągami orczykowymi, kaplica i plac zabaw dla dzieci.
6. Spróbuj podkarpackiego winaW południowo-wschodniej części Polski możesz wybrać się na Podkarpacki Szlak Winnic, czyli szlak prowadzący przez winnice i gospodarstwa enoturystyczne. Weźmiesz tam udział w degustacji wina, poznasz proces produkcji tego trunku, a przy okazji obejrzysz wspaniałe podkarpackie krajobrazy.
7. Wczesną wiosną zajrzyj do Doliny ChochołowskiejCo roku w marcu lub kwietniu (w zależności od długości zimy) Dolina Chochołowska pokrywa się fioletowym dywanem z krokusów. Aby przyjechać na czas, śledź wiadomości portali tatrzańskich lub zadzwoń do schroniska na Polanie Chochołowskiej.