Noclegi ze śniadaniem w Kudowie-Zdroju
Znaleźliśmy 22 Noclegi ze śniadaniem. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Kudowa-Zdrój, które mogą być interesujące
Noclegi ze śniadaniem w Kudowie-Zdroju
Kudowa-Zdrój to miasto uzdrowiskowe położone tuż przy granicy z Czechami. Cechuje się doskonałymi, bogatymi walorami przyrodniczymi, licznymi uzdrowiskami, wieloma interesującymi szlakami i obiektami, które z pewnością warto odwiedzić. Noclegi ze śniadaniem, które są dostępne w naszej ofercie, zlokalizowane są zarówno w centrum miasta, gdzie na odwiedzających czekają miejscowe atrakcje, jak i w na obrzeżach, gdzie panuje cisza i spokój. Noclegi dostępne są w mniejszych, a także większych domach posiadających wiele udogodnień. Dokonując rezerwacji w jednym z oferowanych obiektów możesz mieć pewność, że wypoczniesz i zrelaksujesz się, zapominając o codziennych obowiązkach.
Beztroski wypoczynekNoclegi ze śniadaniem w Kudowie-Zdroju to doskonała opcja dla osób chcących rozpocząć dzień od smacznego śniadania bez konieczności jego przygotowywania, co z pewnością ucieszy osoby wybierające się na wypoczynek z dziećmi poszukujące komfortowych warunków. Dzięki zróżnicowaniu pod względem liczebności obiekty z naszej oferty doskonale nadadzą się również dla par chcących spędzić kilka chwil tylko we dwoje, a także większych grup znajomych. Właściciele hoteli i pensjonatów, z myślą o jak najbardziej komfortowym wypoczynku swoich gości, wyposażyli je w wiele udogodnień takich jak dostęp do sieci Wi-Fi, ogród, balkon lub taras, jacuzzi, saunę, a w niektórych mile widziane są również zwierzęta.
Podróżujący i aktywności
Okolica Kudowy-Zdroju zdecydowanie sprzyja odwiedzającym, którzy są miłośnikami aktywnej formy wypoczynku. Znajduje się tu wiele tras turystycznych o różnym poziomie trudności. Do jednych z najpopularniejszych należy ta wiodąca z Karłowa do Duszników-Zdrój, nosząca barwę czerwoną. Natomiast szlak zielony poprowadzi Cię z Pasterki przez Kudowę-Zdrój do Rozdroża. A nieco krótsze wiodą do Taszowa i Brzozowych lub do Czech. Ponadto znaleźć tu można najdłuższe ścieżki rowerowe w Polsce, z których spokojnie korzystać można nawet do późnej jesieni, trasy idealne do uprawiania nordic walkingu, korty tenisowe, aquapark czy szkółkę jeździecką.
Z rodziną do Kudowy-ZdrojuJeśli planujesz wypoczynek z całą rodziną, możesz mieć pewność, że żadne z Was nie zazna nudy. Znajdziecie tu Park Rozrywki Rodzinnej Colorado doskonale wprowadzający w klimat Dzikiego Zachodu. Na jego terenie mieści się plac zabaw oferujący dmuchane zabawki, miejsce na ognisko, pole do minigolfa czy miejsce, gdzie można złapać chwilę oddechu. W niedalekiej odległości znajduje się także Szlak Ginących Zawodów, który zapozna najmłodszych odwiedzających z zanikającymi obecnie zawodami, takimi jak kowal, garncarz czy tkacz. Warto skorzystać także z oferty parku linowego Mountain Emotion, na terenie którego znajduje się tor o długości 500 m, odwiedzić Muzeum Zabawek, czy Park Narodowy Gór Stołowych.
Kudowa-Zdrój dla seniorówKudowa-Zdrój cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kuracjuszy z różnych zakątków Polski, ale nie tylko. A to wszystko za sprawą odpowiedniego wykorzystywania zasobów naturalnych tego malowniczego miejsca. Osoby starsze odwiedzające Kudowę-Zdrój mogą liczyć na cichy i spokojny pobyt, co pomoże się zrelaksować i w pełni wypocząć. Znajduje się tutaj aż 8 źródeł wód mineralnych, które w połączeniu z lokalnym mikroklimatem są stosowane przy kuracji chorób serca, różnego rodzaju nerwic, anemii, nadczynności tarczycy czy wielu innych. A gdy zostanie trochę czasu, warto wybrać się do Teatru Zdrojowego, gdzie odbywają się koncerty i występy, w tym te związane z Międzynarodowym Festiwalem Moniuszkowskim.
W Parku Zdrojowym znajduje się trzystuletni jesion, buk purpurowy czy świerk sudecki – są to pomniki przyrody.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Kudowie-Zdrój
Muzeum Zabawek Bajka to gratka nie tylko dla najmłodszych odwiedzających. A to głównie z tego powodu, że eksponaty pochodzą przede wszystkim z XIX i XX w., co przypomni wielu dorosłym lata dzieciństwa i przywoła miłe wspomnienia. Można tu znaleźć ręcznie robione lalki, samochodziki, klocki czy okręty.
2.Skalny labiryntJeśli lubisz labirynty, koniecznie wybierz się do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie znajdziesz Błędne Skały. To nietuzinkowy labirynt, powstały na skutek rzeźbienia piasku i wody w piaskowcach. Ma powierzchnię ponad 21 ha i tworzy niesamowitą, liczącą kilkaset metrów, trasę turystyczną.
3.Muzyka w ogrodzieOgród Muzyczny znajduje się na terenie Parku Zdrojowego. To ciche i klimatyczne miejsce, gdzie umieszczono sporych rozmiarów atrapy instrumentów muzycznych. Można tu znaleźć między innymi skrzypce, fortepian czy harfę.
4.Wycieczka do twierdzyTwierdza w Srebrnej Górze stanowiła niegdyś najnowocześniejszą fortyfikację w Europie. Składa się z 6 fortów i kilku bastionów. W jej wnętrzach mieściło się nawet 3800 żołnierzy. Obecnie miejsce to można zwiedzać także po zmierzchu, co stanowi jedną z największych atrakcji, a możliwe jest to w każdy piątek.
5.Bądź EcoNa terenie Parku Narodowego Gór Stołowych znajduje się Ekocentrum, które jest ośrodkiem edukacyjno-wystawienniczym. Oferuje multimedialne i interaktywne ekspozycje, które z pewnością zaciekawią odwiedzających w każdym wieku. Można podróżować tu leśną windą, odbyć wędrówkę na przestrzeni ponad 60 milionów lat, w czasie których kształtowały się Góry Stołowe, czy popatrzeć na świat z perspektywy wielu gatunków zwierząt.
6.Kulturowy pomnikPomnik Trzech Kultur powstał w 1999 r. tuż przed uroczystościami milenijnymi. Został stworzony na cześć upamiętnienia historii mieszkańców ziem czeskich, niemieckich i polskich. Konstrukcja przedstawia trzy kolumny podtrzymujące tęczę w kolorze czerwonym. Wysokości kolumn nie są przypadkowe, ponieważ symbolizują czas, przez który dany naród zamieszkiwał Czermną, najstarszą dzielnicę Kudowy-Zdroju.
7.Miejsce pamięci zapomnianych zawodówW Czermnej znajduje się gospodarstwo, które nazywane jest Szlakiem Ginących Zawodów. Zebrano tu wyposażenie i przedmioty, które związane są z zanikającymi już zawodami, takimi jak garncarz, kowal czy tkacz. W dodatku w tym miejscu można upiec chleb czy wykonać własną pamiątkę.