Noclegi ze śniadaniem w Kazimierzu Dolnym
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Kazimierz Dolny, które mogą być interesujące
Noclegi ze śniadaniem w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny to niewielkie miasto położone w województwie lubelskim nad rzeką Wisłą. Miejscowość pochwalić się może długą i bogatą historią, o czym świadczą liczne zabytki przyciągające turystów. Miejsca noclegowe oferowane na stronie rozłożone są po całym terytorium Kazimierza Dolnego. Wiele z nich znajduje się w śródmieściu, co może okazać się idealną lokalizacją dla osób, które uwielbiają znajdować się w centrum wydarzeń. Natomiast ci, którzy preferują miejsca nieco spokojniejsze, znajdą idealną kwaterę poza ścisłym centrum miejscowości lub na przedmieściach. Część proponowanych obiektów położonych jest nad przepływającą przez miasto rzeką – Wisłą. Warto podkreślić, że zaletą niewielkiej powierzchni Kazimierza Dolnego jest to, że nawet wybierając miejsce noclegowe na obrzeżach miasta, do głównych atrakcji turystycznych ciągle będzie niedaleko.
Różnorodne miejsca noclegoweMiejsca w Kazimierzu Dolnym oferujące nocleg ze śniadaniem to obiekty typu B&B oraz domy gościnne. Większość dostępnych pokoi może pomieścić od dwóch do czterech osób, zatem jest to idealna opcja dla podróżujących par, rodzin z dziećmi, czy mniejszych grup znajomych. Znaczna część budynków, w których można się zakwaterować, oddaje historyczny charakter miasta. Są to przede wszystkim budynki murowane, często zdobione ciemnym drewnem lub charakterystyczne dla Kazimierza Dolnego kamieniczki, natomiast w ofercie znajdą się też przykłady nowoczesnego budownictwa. Z kolei wnętrza są przytulne w klasycznym lub minimalistycznym i współczesnym stylu. Znaczna większość proponowanych obiektów oferuje dostęp do Internetu oraz telewizję. Prawie wszystkie posiadają balkon lub taras pozwalający na podziwianie panoramy miasta. Spośród bardziej luksusowych udogodnień należy wymienić basen, jacuzzi lub saunę. Podróżujący z psami bez problemu powinni znaleźć idealne dla siebie miejsce zakwaterowania, jako że wiele obiektów akceptuje zwierzęta. Co więcej, duża ich część posiada ogród, co może być dodatkowym atutem dla turystów, którym towarzyszą czworonożni przyjaciele.
Podróżujący i aktywności
Kazimierz Dolny jest miastem z długą i bogatą historią, wszak sięga ona XI wieku. O jego dziejach i rozwoju świadczą przepiękne kamienice, zabytki, a jego niebywały klimat może sprawić, że poczujesz się jak w zupełnie innej epoce. Zatem jeśli w czasie podróży uwielbiasz odkrywać nowe miejsca, zgłębiać ich historię i kulturę, to Kazimierz Dolny ma Ci wiele do opowiedzenia! Przyjedź i posłuchaj opowieści, jaką snuje to niezwykle urokliwe miasteczko. Możesz nasycić tam oczy widokami renesansowych kamieniczek (szczególnie należy zwrócić uwagę na Kamienice Przybyłowskie i Dom Gdański), charakterystycznych studni na Rynku, czy zwiedzić ruiny zamku, który pamięta czasy nawet sprzed Potopu Szwedzkiego. Fani literatury z pewnością zainteresują się Domem Kuncewiczów, stanowiącym oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Budynek ten zamieszkiwała przez jakiś czas wraz z mężem Maria Kuncewiczowa, autorka wielu znanych powieści i opowiadań. Już za jej życia, ale również po śmierci, w domu tym gromadziło się wielu artystów. Kazimierz Dolny do dzisiaj uznawany jest za „mekkę artystów”, jako że mieści on ponad 60 autorskich galerii, zatem i miłośnicy malarstwa znajdą coś interesującego dla siebie.
Kazimierz Dolny dla miłośników naturyChoć sztuka i kultura stanowią dużą i ważną część miasta, nie można zapomnieć o malowniczej naturze, która otacza Kazimierz Dolny. Na szczególną uwagę zasługują okoliczne wąwozy, m.in. Wąwóz Korzeniowy Dół, uznawany za najpiękniejszy wąwóz lessowy, którego nazwa pochodzi właśnie od wijących się po ścianach korzeni. W okolicy miasta biegnie również ścieżka dydaktyczna Dobre-Podgórz okrążającą rezerwat przyrody, dzięki czemu można znacznie lepiej poznać lokalną naturę.
Kazimierz Dolny stał się planem filmowym dla wielu polskich produkcji. Miasto zagrało między innymi w serialach „Podróż za jeden uśmiech”, „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, czy „W rytmie serca”.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny to dobra destynacja nie tylko wiosną, latem i jesienią, ale również zimą! Na obrzeżach miasta znajduje się stacja narciarska ze stokiem. Nie martw się, jeśli jeszcze nie potrafisz jeździć na nartach, nauczysz się na miejscu! A jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu, to i ten problem łatwo da się rozwiązać – na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia.
2. Wycieczka na górę Trzech KrzyżyGóra Trzech Krzyży to wzgórze wznoszące się nad Kazimierzem Dolnym. Na jej szczycie zostały umieszczone trzy krzyże i nawiązują one do góry Golgoty. Postawiono je w 1708 roku. Krzyże miały upamiętniać ofiary dżumy, która dotknęła mieszkańców tamtego obszaru.
3. Spacer po starówce Kazimierza DolnegoStarówka Kazimierza Dolnego to miejsce pełne uroku. Rynek rodem ze średniowiecza, renesansowe kamienice, zabytkowe studnie. Kamienice Przybyłowskie, czyli kamienica Mikołaja i Krzysztofa, powstały w 1615 roku i szczycą się tytułem najpiękniejszych budynków renesansowych w Polsce. Na uwagę zasługuje również Kamienica Gdańska, której nazwa upamiętnia relacje handlowe między oboma miastami, oraz Kamienica Celejowska wzniesiona przed 1635 rokiem.
4. Wizyta w skansenie MięćmierzSkansen Mięćmierz oddalony jest od centrum miasta o około 3 kilometry. Ta dawna wioska flisacka obecnie pełni rolę popularnej atrakcji turystycznej. Zbudowane tam drewniane chaty pokryte są strzechą. Jednym z najciekawszych monumentów skansenu jest drewniany wiatrak typu koźlak.
5. Wizyta w Kazimierskim Parku KrajobrazowymKazimierski Park Krajobrazowy stanowi część trójkąta turystycznego, na który składają się trzy miasta: Puławy, Kazimierz i Nałęczów. Park charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu i różnorodną roślinnością.
6. Zwiedzanie kamieniołomu komorowegoO niecałe 6 kilometrów od Kazimierza Dolnego oddalony jest Kamieniołom komorowy Ścianka Pożaryskich, znajdujący się w Bochotnicy. Nie spełnia już swojej pierwotnej funkcji, za to jest atrakcją dla przebywających w okolicy turystów. Nie zaleca się wchodzenia do środka wydrążonych korytarzy, ponieważ jest to niebezpieczne, jednak nawet stojąc na zewnątrz, można dostrzec odciski dawnych stworzeń.
7. Degustacja lokalnej kuchniSmakowanie gastronomii danego miejsca to istotny element zgłębiania kultury. Pośród najbardziej typowych potraw województwa lubelskiego należy wymienić cebularz lubelski (placek pszenny z cebulą), jest to przykład wpływu kuchni żydowskiej. Pośród zup popularnością cieszą się flaki piaseckie oraz lubelski forszmak, czyli pożywna, zawiesista zupa zawierająca warzywa i mięso, podawana w wydrążonym bochenku chleba.