Lofty w Łodzi

Lofty w Łodzi

Znaleźliśmy 18 Lofty. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Lofty w Łódź

Główne atrakcje w w Łódź

  • Księży Młyn
  • Fabryka Scheiblera
  • Pałac Oszera Kona
  • Łódzka Aleja Gwiazd
  • Manufaktura
  • Ulica Piotrkowska
  • Festiwal Dialogu Łódź Czterech Kultur
  • Muzeum Kinematografii
  • Stacja Radegast

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Łódź, które mogą być interesujące

Lofty w Łodzi

Nowoczesne lofty w centrum miasta Łodzi

Łódź to drugie co do wielkości miasto w Polsce. Leży w cieniu Warszawy, dlatego ruch turystyczny jest tutaj mniejszy. Jednak Łódź to doskonały cel podróży. Rozkocha w sobie miłośników wyjątkowej architektury i osoby, które podróżują, aby poznawać to, co nowe. W dodatku w Łodzi można wynająć wyjątkowy loft. Największą ofertę loftów oferuje dzielnica Źródliska. Umiejscowione są one tam w dawnej fabryce Scheiblera. Oferty wynajmu znajdziesz również w samym Śródmieściu, zaraz obok głównej ulicy Piotrkowskiej. A także oddalone nieco, ale tylko o parę minut pieszo, lofty na Starym Polesiu, obok Parku ks. J. Poniatowskiego, będą dobrą opcją. Odkryj Łódź!

Wyjątkowe lofty w starych fabrykach tekstylnych

Lofty w Łodzi są idealne dla osób podróżujących ze swoją drugą połówką lub małych grup. Mogą pomieścić od 2 do 4 osób, choć w ich ofercie na Holidu znajdziesz również takie dla 5 lub 6 osób. Większość loftów w Łodzi mieści się w odrestaurowanych starych fabrykach tekstylnych. Ich przestrzeń jest ogromna, a to dzięki bardzo wysokim sufitom, niektóre mają nawet dwie kondygnacje. Wewnątrz znajdziesz kuchnię w pełni wyposażoną, telewizor i oczywiście Wi-Fi. Centralne ogrzewanie, jeśli podróżujesz zimą, na pewno będzie plusem. Dodatkowo posiadają darmowy parking, a niektóre nawet taras lub balkon i piękne widoki na panoramę miasta, lub pobliski park. Czego chcieć więcej?

Podróżujący i aktywności

Łódź dla kinomaniaków

Łódź jest kolebką kultury filmowej w Polsce. Nie bez powodu nazywa się ją żartobliwie „Hollyłódź”. W 2017 roku uzyskała tytuł Miasta Filmu UNESCO. To tutaj powstała Wytwórnia Filmów Fabularnych, tak zwana „fabryka snów”, gdzie kręcono większość powojennych filmów. Będąc w Łodzi, koniecznie trzeba odwiedzić budynek Szkoły Filmowej, założonej w tym mieście w 1948 roku. Mieści się w dawnym Pałacu Oszera Kona przy ulicy Targowej. Symbolem szkoły są schody prowadzące do jej kina, gdzie przesiadywali najwięksi polscy reżyserzy, tacy jak Roman Polański, Andrzej Wajda, czy Krzysztof Kieślowski. W niedalekiej odległości od szkoły mieści się Muzeum Kinematografii, jedyne takie miejsce w Polsce. Pasjonaci kina na ulicy Piotrkowskiej będą mogli przespacerować się Aleją Gwiazd. Pierwszą płytę odsłonił tam Andrzej Seweryn, znany polski aktor. Bardzo ciekawym budynkiem jest dworek należący do Zygmunta Teemana, w którym w 1986 został nakręcony znany film Kingsajz, a dokładnie jego część przedstawiającą świat słynnej Szuflandi. Cały ten kinowy dorobek spowodował, że Łódź stała się siedzibą wielu festiwali takich jak Transatlantyk Festival i Filmteractive.

Łódź dla miłośników zakupów

Łódź, ikona przemysłu tekstylnego w Polsce, jest idealnym miejscem na udanie się na odzieżowe zakupy. Niegdyś znajdowały się tutaj domy konfekcyjne najważniejszych handlowców i producentów. Teraz dziedzictwo to przejęły galeria handlowe, których w Łodzi nie brakuje, a które oferują Ci o wiele więcej niż tylko zwykłe chodzenie po sklepach. Z pewnością jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych jest Manufaktura Łódzka, to miejsce spotkań przyjaciół i fanów zakupów. Powstała w ramach rewitalizacji zabytkowej fabryki Poniatowskiego. Na jej ogromnej przestrzeni oprócz ponad 250 sklepów znajdziesz muzea, teatr, kino, place zabaw, restauracje, kawiarnie, kluby. Będąc w Łodzi, warto również przejść się ulicą Piotrkowską, otoczoną budynkami o secesyjnej architekturze, i poznać jej butiki. Tutaj można kupić pamiątki, a na Piotrkowskiej Off odnajdziesz mnóstwo oryginalnych, alternatywnych sklepów. Piotrkowską dojedziesz do Galerii Łódzkiej, kolejnego centrum handlowego w samym sercu miasta. Nie będziesz mógł się oprzeć, aby tam nie zajrzeć!

W Łodzi na jednej z kamienic przy ulicy Piotrkowskiej 152 można zobaczyć największy na świecie mural, zajmujący powierzchnię 900 m2.

7 rzeczy do zrobienia w Łodzi

1. Wizyta w Muzeum Pałacu Poznańskiego

Muzeum Miasta Łodzi znajduje się w rezydencji jednego z najzamożniejszych łódzkich dziewiętnastowiecznych fabrykantów, Izraela Poniatowskiego. W tej wyjątkowej przestrzeni zwiedzisz pomieszczenia rezydencji, a także poznasz historię Łodzi. Niektóre sale zostały poświęcone wybitnym łódzkim artystom.

2. Poczuj się jak na tropikach w Palmiarni

Palmiarnia w Łodzi to wyjątkowe miejsce. Przepiękny ogród botaniczny, który na początku zbierał egzotyczne rośliny łódzkich fabrykantów, którzy nie mogli dłużej się nimi zajmować. Obecnie można tutaj podziwiać 4300 gatunków różnych roślin, a także żółwie i karpie koi.

3. Weź udział w Festiwalu Łódź Czterech Kultur

Będąc we wrześniu w Łodzi, koniecznie wybierz się na Festiwal Łódź Czterech Kultur. Na festiwalu co roku można zobaczyć występy zespołów muzycznych z wielu różnych krajów: Polski, Izraela, Niemiec, Białorusi i Ukrainy. Odbywają się również sztuki teatralne, nawiązujące do życia mieszkańców miasta Łodzi i jego wielokulturowości.

4. Wycieczka po Centrum Nauki i Techniki EC1

W starej elektrowni miejskiej, która w roku 2008 przeszła gruntowną rewitalizację, znajduje się wiele muzeów, centrów i największe w Polsce planetarium. Centrum Nauki i Techniki zostało otwarte w 2018 roku. Przejdź się jego trzema ścieżkami edukacyjnymi: o przetwarzaniu energii, o rozwoju wiedzy i cywilizacji oraz o tajemnicach mikro i makroświata.

5. Spacer po Księżym Młynie

Nad rzeką Jasień mieści się kompleks fabryczno — mieszkalny zbudowany przez Karola Scheiblera. Było to miasto w mieście, z fabryką, mieszkaniami dla robotników, remizą, szkołą, dwoma szpitalami i rezydencją właścicieli. Możesz godzinami spacerować po jego powierzchni. Odbywają się tutaj również liczne artystyczne wydarzenia.

6. Odkryj zieleń w środku miasta

Łódź położona jest na terenie leśnym, pod jej ulicami przepływa 18 rzek, to dlatego przemysł włókienniczy rozwinął się tutaj na taką skalę. Las Łagiewnicki to największy las miejski w Polsce. Będąc w Łodzi, nie możesz pominąć go w swoich planach. Na terenie lasu odkryjesz dwie barokowe kapliczki św. Rocha i św. Sebastiana i wiele innych niesamowitych rzeczy.

7. Muzeum Getta i cmentarz żydowski

Stacja Radegast jest miejscem pamięci o łódzkim getcie i oddziałem Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Szacuje się, że ze stacji tej od 1942 roku od końca wojny wywieziono do obozów koncentracyjnych 145 tys. osób, głównie Żydów. Na miejscu zwiedzisz dawny budynek stacji, a także jeden z wagonów, którym wywożono osoby na stracenie

FAQs: Lofty w Łódź

Jakie typy udogodnień można zazwyczaj znaleźć w loftach w Łódź?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można zauważyć, że lofty w Łódź posiadają wszystko czego podróżujący pragną! Tutaj, lofty posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: internet (94%), widok (56%) i balkon/taras (44%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jakie są opinie na temat loftów w Łódź?

Patrząc na średnią, lofty w tym miejscu mają raczej pozytywne opinie. Biorąc pod uwagę dane ze strony Holidu, 31% loftów ma ocenę równą lub wyższą niż 4.5 gwiazdki. To stosunkowo wysoka ocena, co oznacza, że bez problemu znajdziesz tutaj loft, gdzie będziesz mógł spędzić niezapomniane wakacje!

Czy lofty w Łódź są przyjazne dla dzieci?

Jak podaje Holidu, 56% loftów w Łódź jest przyjazna dla dzieci, więc bez problemu znajdziesz loft dla siebie i reszty rodziny.

Czy lofty w Łódź są odpowiednie dla urlopowiczów, którzy chcą podróżować ze swoimi zwierzętami domowymi?

Zdecydowanie! W Łódź, 25% loftów akceptuje zwierzęta domowe, 19% posiada też ogród!

Czy lofty w Łódź zazwyczaj oferują Wi-Fi?

Tak! Według danych z ubiegłego roku, 94% z loftów w Łódź oferuje Wi-Fi. Bez problemu będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych w trakcie urlopu!

Ile trzeba zapłacić za wakacje w lofcie w Łódź?

Większość loftów w Łódź (75%) kosztuje mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie loftu!

Czy lofty w Łódź zwykle oferują kominek lub basen?

Oczywiście! Według danych zebranych w ubiegłym roku, wiele loftów w Łódź ma kominek. Dlatego jest to idealne miejsce na zimowy wypad!

Czy lofty w Łódź są odpowiednie na pobyt w kilkanaście osób czy raczej na weekendowy odpoczynek w małym gronie?

Według danych Holidu, 75% loftów akceptuje maksymalnie do czterech gości. W tej lokalizacji, około 31% loftów oferuje przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Łódź to idealne miejsce dla rodzin czteroosobowych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w loftach w Łódź?

44% loftów posiada balkon lub taras i 56% ma piękny widok, ale nie są to częste przypadki, więc dostępność tych obiektów może być ograniczona. Jeśli te aspekty są dla Ciebie kluczowe, radzimy szukać zakwaterowania z odpowiednim wyprzedzeniem oraz użyć odpowiednich filtrów, aby znaleźć dokładnie to czego szukasz.